Статті про книги

Шевченківська премія – найвища державна відзнака за творчі та професійні досягнення. Письменники з усієї країни чекають спочатку публікації короткого списку номінантів, а потім – оголошення переможців. Шорт-лист уже є і ми поговоримо про найвідоміших його учасників, а також про книги, за які вони можуть отримати омріяну нагороду.

Брати Капранови «Забудь-річка»

Віталій і Дмитро Капранови – українські письменники, публіцисти, видавці та громадські діячі. У творчому доробку братів 10 книг. Пишуть родичі українською, хоча народилися й довгий час проживали в Молдові. Не менше відомі вони і як видавці. 2000 року Капранови заснували видавництво «Зелений Пес», у якому випустили більшість своїх книжок. Віталій і Дмитро за освітою технічні кібернетики, та за призванням – літератори.

«Забудь-річка» – роман 2016 року. У центрі подій – троє хлопців. За збігом обставин вони потрапили на війну під однаковими іменами – Степан Шагута. Військовим зустрітися не довелося, але багато років по тому спалахнуло кохання між їхніми нащадками, які після довгого розслідування дізналися таємницю трьох людей.

(Фото: styler.rbc.ua)

Олександр Ірванець «Харків 1938»

Олександр Ірванець – український письменник, поет і перекладач. Народився літератор у Львові, але з 1993 року мешкає в Ірпені. Закінчив Літературний інститут імені Горького 1989 року. Твори Ірванця перекладалися багатьма європейськими мовами. Активно займатися творчістю письменник почав з 1985 року, коли створив літературне об’єднання «Бу-Ба-Бу» разом із Юрієм Андруховичем і Віктором Небораком. З 2000 року почав працювати у драматургії. В творчому доробку письменника налічується 15 книг.

«Харків 1938» – роман 2017 року. Сюжет закручується навколо харківського літературного фестивалю, на який потрапили не тільки поети й письменники, а ще політики, шпигуни і терористи. Події відбуваються 1938 року, але серед героїв є як історичні діячі, так і сучасники. Автор висунув теорію стосовного того, як могла змінитися наша держава в разі перемоги «УНР». Роман вважається альтернативною історією України, симбіозом шпигунського трилеру, буфонади і бурлеску.

(Фото: golosno.com.ua)

Сергій Татчин «Пташка»

Сергій Татчин – український поет і художник. Народився у Вінниці, закінчив Московську державну текстильну академію, де навчався на факультеті вжиткового мистецтва. З 1989 року бере участь у художніх виставках. Як поет Татчин «гучно» дебютував 2013 року. Творчістю Сергія зацікавились брати Капранови, які видали його першу збірку поезій. Всього у літератора п’ять книг.

«Пташка» – поетична збірка вибраної лірики, видана 2016 року. За цю книгу автор отримав Всеукраїнську літературну премію імені Михайла Коцюбинського. Збірка вважається етапною, оскільки до неї увійшли вибрані твори з попередніх книжок, написані в різні роки. У віршах автор по-своєму розкрив духовні, культурні та національні теми.

(Фото: misto.vn.ua)

Володимир Рафєєнко «Довгі часи»

Володимир Рафєєнко – український російськомовний письменник і поет. Народився в Донецьку, де проживав до початку воєнного конфлікту. Нині проживає в Києві. Навчався в Донецькому університеті на факультеті російської філології та культури. Друкуватися почав 1992 року. Через шість років випустив дебютний роман. Поступово переходить на українську мову, якою пише нову книгу.

«Довгі часи» – роман 2017 року. Книга складається з двох частин. Перша – казка для дорослих з елементами горору. У ній мова йде про околицю Z, звідки дивним чином зникають озброєні терористи. Друга частина складається із декількох новел, у яких автор описав сьогодення людей, проживаючих на території воєнного Донбасу. Письменник взяв за основу реальні історії, розбавивши їх магічним реалізмом та елементами дорослих казок.

(Фото: life.pravda.com.ua)

Петро Шкрабюк «Над простором і часом. Трилогія незвичайного»

Петро Шкраб’юк – український поет, прозаїк, літературознавець, есеїст, історик, член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України. Народився в селі Плужниках Івано-Франківської області. Закінчивши школу, працював коректором районної газети. Після військової служби навчався у Львівському університеті ім. Івана Франка на журналіста. Нині – викладач кафедри зарубіжної преси та інформації в ЛНУ. Пише вірші, автор 11 опублікованих книг.

«Над простором і часом. Трилогія незвичайного» – нова літературна робота Шкраб’юка (2017). Книга складається із трьох частин. Для кожного розділу написана окрема анотація, однак ідея, на думку автора, у всіх частинах однакова. Книга – підсумки вражень, спостережень і роздумів, котрі супроводжують поета вже багато років.

(Фото: moemisto.ua)

До списку домінантів на Шевченківську премію-2018 увійшли й інші відомі письменники: Іван Корсак, Валерій Кулик, Василь Рябий, Ольга Слоновська, Оксана Смола та інші.

Вручення нагороди відбудеться 9 березня 2018 року.

 

Сергій Завалко


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Тамрико Шоли "Внутри женщины"

Життя змушує нас страждати. Воно "підкидає" нам десятки й сотні випробувань, убиває, руйнує... Але чи завжди це стається, щоб зробити людину нещасною? Можливо, оце "теперішнє" нещастя - крок до щасливого завтра?



Лоран Гунель "Бог завжди подорожує інкогніто"

Життя - це шанс і випробування, але відмовлятися від нього не можна за жодних обставин!


Ричард Бах «Джонатан Лівінгстон, мартин»

"Коли знаєш, що робиш, завжди виходить".


Кращі книги чоловіків про жінок

Добірка чудових книг про жінку та її величність.

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime