Статті про книги

 

Секс – це «заохочувально-мотиваційна система», акт тілесного зв’язку між двома людьми. Тому приємно має бути і жінці, і чоловіку. Чоловікам у цьому плані пощастило більше, ніж жінкам – генітальна відповідь пересікається із суб’єктивним збудженням на 50%. У жінок – лише на 10%. Їм за свій оргазм доводиться «боротися» із мозком і нездоровою самокритикою.

Як розібратися зі своєю сексуальністю, бажаннями, комплексами та страхами? Лікар акушер-гінеколог у клініці ISIDA Валерія Даценко радить прочитати три книги, які допоможуть вам знайти свою точку «G».

 

Емілі Наґоскі «Як бажає жінка»

Як читачка: лише 30% жінок під час кожного статевого акту отримують оргазм. 70% мають його час від часу або не мають ніколи. Причин декілька – від незнання своєї фізіології до неготовності відверто говорити з партнером про свої потреби і бажання.

На те, чи отримає жінка оргазм, впливає насамперед її ставлення до себе. Якщо вона соромиться власного тіла, вважає себе хронічно некрасивою, то не зможе отримувати від сексу задоволення. Наша «сексуальність починається із мозку». Саме в ньому розташована система сексуального збудження і система сексуального стримування. Сексу має хотіти і мозок, і тіло.

У когось чутливе «гальмо», а у когось «газ». Що краще? Ні те, ні інше. Бо все залежить від контексту: «к контексту относятся и настроение, и состояние взаимоотношений с партнером. При этом на разных женщин одни и те же факторы влияют по-разному».

Ідеальні умови для хорошого сексу: відсутність стресу + романтична атмосфера + повна синхронізація із сексуальним партнером + розуміння свого тіла.

Авторка наголошує – немає жінок, які недостатньо красиві чи недостатньо сексуальні. Є жінки, яким нав’язали думку про те, що вони недостатньо красиві чи сексуальні. Всі ми різні, але однаково прекрасні.  

«Секретний інгредієнт сексу – це ти». Відштовхуйся від цього.  

 

Як лікарка: жінка може прожити без сексу. Займатися ним примусово щосереди або щосуботи немає необхідності – користі ніякої. Але якщо вона хоче сексу, то він має бути, і має приносити задоволення. Дофамін, окситоцин та ендорфіни виробляються не під час обміну фізіологічними рідинами, а під час оргазму. Стабільна відсутність кульмінації відштовхує жінку від партнера, робить дратівливою, змушує сумніватися у власній нормальності: «може, зі мною щось не так?». Спойлер – з вами усе гаразд. Навіть, якщо ви тривалий час не хочете сексу з чоловіком, якого кохаєте. І річ не скільки у гормонах, стільки у контексті, про який написано у книзі «Як бажає жінка».

Під час сексу партнер має думати не лише про своє задоволення, а й про задоволення своєї партнерки. Бо секс – це партнерська гра, де немає місця для імітації, сором’язливості, насилля, осуду чи недовіри. У кожного із нас є власна G-точка – її лише потрібно знайти.

Юлія Лапіна «Тіло, їжа секс і тривога»

Як читачка: сучасному світі панує культ ідеальної жінки. Вона немає зморшок, завжди хоче свого чоловіка, харчується свіжим повітрям і органічним листям салату. Їсти, щоб наїстися, – соромно. Мати зморшки і целюліт – непристойно. Не відчувати сексуального збудження – дивно… Але насправді все це нормально.

Ідеальні параметри не впливають на якість життя і сексу. А наявність целюліту чи його відсутність – на стан психічного чи фізичного здоров’я. Чому ж тоді суспільство примушує щасливу жінка із «зайвими» кілограмами почуватися винуватою?

У книзі Юлія Лапіна, клінічний психолог, із наукової та історичної точки зору пояснює, чому жінки бояться старіти і набирати зайві кілограми, вважають себе фригідними і не достатньо красивими. Закликає встановлювати зв’язок зі своїм тілом – не об’їдатися, але наїдатися. Займатися сексом не заради сексу, а заради задоволення. Ходити до залу, але не перетворювати спорт на покарання і тортури.

 

Як лікарка: повнота – це не те ж саме, що й ожиріння. З'ясувати, чи має жінка зайві кілограми, може лише лікар. Ми звикли думати, що худа жінка – здорова жінка. Але жінка із пишними формами теж може бути здоровою. Не можна оцінювати рівень здоров’я тільки за розміром одягу. Кожна із нас має різний набір генів, гормональний фон, індивідуальне розуміння краси тощо. Як пише авторка книги «Як бажає жінка»: «важен не вес, а здоровые привычки».

Що стосується сексу, то не мати сексуального бажання щодня нормально. Як і мати його щодня. А складка на животі є у багатьох із нас. Це не привід відмовлятися від близькості з коханою людиною, яка, вочевидь, любить вас не за плаский живіт.

 

Мері Роуч «Секс для науки. Наука для сексу»

Як читачка: авторка цієї книги не проситиме вас любити своє тіло, але розкаже, як науковці колись і тепер досліджували й продовжують досліджувати секс. Наприклад, під час оргазму у нас зникає периферійний зір та м’язовий спазм. У людей із ампутованими кінцівками – фантомний біль. Аби дізнатися це, Альфред Кінсі спостерігав за поведінкою людей, які займаються сексом або маструбують… перед ним. По-іншому дослідити вплив сексуального збудження на організм людини неможливо.

Маркано Шіпскі, доктор медичного коледжу при університеті Алабами, проводячи схожі експерименти, встановила, що люди з пошкодженим спинним мозком можуть мати оргазм. За умови, якщо мозок пошкоджений частково – травма не зачепила крижову рефлекторну дугу.

Також Шіпскі зазначає: «секс – це рефлекс автономної нервової системи, який мозковий сигнал може підтримати або скасувати». На це рішення впливають наші думки і почуття.

 

Як лікарка: до середини двадцятого століття сексуальну психологію та фізіологію не досліджували, секс не обговорювали, сексуальності соромилися і боялися. Сьогодні жінка, яка хоче отримувати оргазм, не вважається божевільною чи зацикленою на сексі. Бо це природньо і нормально. 

 

Домашнє завдання:

  • Прослідкуйте за тим, як ваш настрій впливає на якість сексу.
  • Спробуйте замінити самокритику на самоприйняття: запишіть сім причин, які дозволяють вам любити себе і своє тіло, – розчистіть у мозку трохи місця для позитивних емоцій.
  • З’ясуйте, чи можете ви відверто обговорити зі своїм партнером ваше сексуальне життя.

Якщо ні, то чому? Що вас стримує?

  • Подумайте, що б ви хотіли змінити у своєму сексуальному житті. Чого вам бракує? Що вас дратує? Із чого ви б могли почати?

 

 

Книги до теми:

  • Кристин ДеВо, Ларрі Ґонік «Sex. Наука в коміксах»;

  • Оксана Забужко «Польові дослідження з українського сексу»;

  • Дар'я Варламова, Олена Фоєр «Секс. Від нейробіології лібідо до віртуального порно»;

  • Ханна Віттон «Про секс. То як, поговоримо?»;

  • Зиґмунд Фройд «Психологія сексуальності».

 

Автор: Валерія Даценко


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

9 цитат про книги та їх важливість

Найкращі цитати про книги


Ігор Зарудко "Матадор. Нотатки авантюриста"

Світ чоловіка та жінки такий різний і водночас нерозривно пов"язаний. І скільки б чоловіки не нарікали на жінок, вони не можуть жити без них, без їхнього кохання, уваги та ніжності.


Фруктово-ягідні смузі: вітамінний вибух

Напій, який зміцнює імунітет та покращує сапочуття


Таня Касьян «Про що мовчать»

Не засуджуйте, а поринайте в суть.


Тетяна Пахомова «Я, ти і наш мальований і немальований Бог»

Їх змусили боятися власної тіні, загнали у глухий кут і поставили на коліна, однак вони вистояли. Євреї.

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime