Статті про здоров'я та психологію

Рано чи пізно кожен із нас приймає доленосне рішення: треба трохи схуднути. Особливо актуальною ця проблема стає влітку. Відкриття купального сезону змушує дівчат, а часом і хлопців, переглядати свій раціон харчування, затягувати пояси і ретельно рахувати калорії. Та що робити, якщо раптом дієта не подіяла, і зайва вага не зникла? Рішення є – домовитися із мозком!

Нейробіолог Сандра Аамодт, колишній головний редактор журналу Nature Neuroscience, у статті "Why You Can’t Lose Weight on a Diet" пояснює, що на ефективність дієти впливає мозок. Як це відбувається?

На початку дієти калорії зникають швидко. Але в момент, коли ми перетинаємо певну межу, вага «зупиняється», а мозок просто вимагає їжі. Чому це стається? У нашому організмі існує «система врегулювання ваги», яка визначає, скільки кілограмів потрібно людині. Коли ми намагаємося позбутися зайвої ваги, мозок не завжди згодний із нами. Часом він не розуміє, що сталося, і тому марить їжею, адже думає, що ми запланували самогубство.

Якщо ми худнемо, маючи вагу 140 кг, то мозок «приведе» нас до ваги 90 кг. Але чим більше ми будемо худнути, тим швидше й «легше» набиратимемо зайву вагу знову. 1-2 дієти вдвічі підвищують шанси чоловіка отримати діагноз «ожиріння», а жінок – втричі. Вражає, чи не так? Окрім того,

Причинами таких метаморфоз є стрес, який переживає організм, коли людина починає худнути. Вона постійно думає про свою вагу, не випускає із рук сантиметр, подеколи плаче і скиглить, що, мовляв, життя – біль. І саме у цей період на талії утворюється «рятувальне» коло – гормони намагаються захистити організм.

Сідаючи на дієту, ми ставимо собі купу заборон. Одна з них – ігнорувати почуття голоду. Така поведінка часто призводить до нервового зриву. В результаті, людина агресивно реагує на будь-яку рекламу продуктів, людей, які їдять у її присутності, або ж просто «зривається» і страшенно переїдає.

Де шукати порятунок? У їжі ж, звісно. Сандра Аамодт радить їсти все, але в міру. Недоїдати – погано, але й об'їдатися – також не дуже добре. Наш організм дуже розумний, він відчуває всі найменші зміни людського організму і завжди блокує ті дії, які йому не подобаються. Тому перш, ніж худнути, треба домовитися із мозком, адекватно оцінити свій зовнішній вигляд. Можливо, 55 кг – це не так уже й багато?!

Однак якщо ви дійсно маєте проблеми із зайвою вагою, вам потрібно звернутися за психологічною підтримкою. А окрім того, зрозуміти, що дієта – це не пиття води і споживання капусти. Дієтична їжа теж буває (і має бути) смачною!

І ще одна порада на завершення. Намагайтеся не їсти у моменти емоційних спадів, «за компанію», переглядаючи фільми та за 3-4 години до сну.

Будьте здоровими і любіть себе!

 


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Шляхами Києва

Фото найулюбленіших місць столиці


Хэл Элрод "Магия утра"

Не будет более подходящего дня, чем сегодня!


Алессандро Барікко "Шовк"

Цитати з надзвичайно цікавої, захопливої книги з непередбачуваним фіналом.


Кетрін Стокетт «Прислуга»

Потворність живе всередині. Потворно бути жорсткою людиною, що завдає болю.


Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime