Статті про хворих

Оксані Пелепець потрібна пересадка печінки. Вартість трансплантації ($123 тис) оплатило Міністерство охорони здоров’я України, однак за лікування до операції та після неї жінка мусить платити сама. Вартість реабілітаційного періоду, який триватиме близько року, за підрахунками лікарів коштуватиме близько $10 тис.

Історія хвороби

Історія Оксани розпочалася 2011 року. Жінка помітила, що її самопочуття різко погіршилося, з’явилася слабкість, нудота. Спочатку вона думала, що це від тяжкої роботи на цукровому заводі чи виконання домашніх справ, яких навесні у селі завжди багато. Але час ішов, а покращення не було. Тому порадившись із чоловіком, жінка звернулася за допомогою до лікарів.  

«Спочатку медики сказали, що, напевно, у мене рак… Я була шокована, розплакалася. Мене відправили робити додаткові аналізи, щоб переконатися у достовірності діагнозу. Через 4 дні виявилося, що лікар помилився, але ввесь цей час я дуже нервувала і на фоні стресу у мене розвинулася виразка двандацятипалої кишки», - розповідає наша героїня.

Далі у житті Оксани розпочався складний період. Лікарі не могли визначити точний діагноз. Вона ходила від кабінету до кабінету, але безрезультатно.

«У якийсь момент я розчарувалася у лікарях, медицині і навіть собі. Я поїхала додому й вирішила, що житиму як жила, ходитиму на роботу, виховуватиму дітей, а з часом усе минеться само собою», - пригадує жінка.

Однак вдома ситуація ускладнилася. За декілька місяців Оксана схудла на 30 кг. Жінка майже не спала у неї зник апетит.

«Коли мене запитували, чи я на дієті, я відповідала, що так. А що я могла сказати? Сказати, що вже декілька місяців не живу, а існую… Кому це треба?», - розповідає Оксана.

Спостерігаючи за стражданнями жінки, рідні не витримали і силоміць відвезли її на повторне обстеження у Харківську обласну лікарню. Там лікарі з’ясували, що в Оксани цироз печінки [хронічне захворювання, викликане пошкодженням здорових тканин печінки, зазвичай призводить до зупинки функціонування орган].

«Далі було лікування. Третя група інвалідності. Обстеження, обезболюючі. Депресія… Але все змінилося, коли 2012 року у мене відкрилася внутрішня кровотеча. Пригадую, що прокинулася в реанімації, і побачила поруч чоловіка. Він плакав… Тоді я пообіцяла собі, що боротимуся до кінця, що зроблю все можливе і неможливе, аби тільки одужати», - пригадує героїня.

Лікування

Лікування було довгим і виснажливим, однак легше Оксані не ставало.  

«Скорий Денис Ігоревич сказав мені, що поточне лікування не допоможе, бо потрібно пересаджувати печінку. Послухавши його поради, разом із чоловіком я поїла в Національний Інститут хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова. Тамтешній лікар оглянув мені і порадив якомога скоріше шукати донора», - розповідає жінка.

Донором погодився бути брат Оксани, але в ході передопераційного обстеження виявилося, що діагноз жінки не зовсім точний.

«Перед операцією мені зробили пункцію спинного мозку. Пізніше лікар пояснила, що у мене хронічний ідіопатичний мієлофіброз [захворювання, яке вражає стовбурові клітини, котрі беруть активну участь у кровотворенні], синдром Бадда-Кіарі [клінічний синдром, який розвивається внаслідок оклюзії печінкових вен] та цироз печінки. І додала, якби мені відразу поставили правильний діагноз, то цирозу не було б», - пригадує жінка.

Заплановану операцію відмінили. У брата Оксани теж виявили серйозні генетичні проблеми з печінкою. Потім було склерозування варикозно-розширених вен стравоходу, довгий період реабілітації і знову погіршення стану, після якого жінка вирішила, що потрібно діяти рішуче.

«Ми активно почали шукати лікарню, де мені допоможуть. І знайшли аж у Мінську (Білорусь). Вартість пересадки ($123 тис) оплатило Міністерство охорони здоров’я України, за що я йому дуже вдячна. Коли я отримала гарантійний лист, то просто не тямила себе від щастя. Це був мій рятівний квиток», - ділиться спогадами Оксана.

За крок до мрії

Зараз жінка перебуває у Мінську, у Республіканському центрі трансплантації органів і тканин (міська 9 клінічна лікарня). . Вона чекає на донорський орган, який прийме її печінка. Чекає і лікується, намагаючись підтримувати стабільний стан здоров’я.

«Жити далеко від дому – дуже складно. За 6 років я дуже втомилася… Втомилася лікуватися і просити про допомогу, але вибору в мене немає. Зараз лікування і проживання у чужій країні коштує мені близько $1000 на місяць… А період реабілітації взагалі обійдеться страшенно дорого… Тому я прошу про допомогу всіх, кому не байдужа моя доля. Знаю, що хтось пройде повз, а хтось допоможе, чим зможе… І моя мрія здійсниться – я повернуся додому щаслива і здорова», - розповідає Оксана.

За підрахунками тамтешніх лікарів, річний реабілітаційний період після пересадки печінки обійдеться жінці у $10 тис (257 245 тис. грн). Сума чимала, оскільки імуносупресивні препарати дуже дорого коштують. Деякі з них в Україні взагалі немає, їх треба замовляти.

Тому Оксана разом із волонтерами вже розпочала збір коштів, адже від цих грошей залежить її подальша доля.

Якщо вам небайдужа доля цієї жінки, допоможіть їй. Для неї це дуже важливо!

Реквізити для допомоги:

ПриватБанк: 5457 0822 8153 1876 (грн)

Отримувач: Пелепець Оксана Вікторівна

 

ПриватБанк: 4149 4978 2294 8628 (дол)

Отримувач: Пелепець Оксана Вікторівна

 

ПриватБанк: 4149 4978 2294 8735 (євро)

Отримувач: Пелепець Оксана Вікторівна

 

СберБанк: 4817 7600 3737 7391

Отримувач: Козакова Наталя (волонтер)

 

PayPal: sm_natka@yahoo.com

Отримувач: Наталя Смотрова (волонтер)

 

Яндекс-гаманець:

410015472846424

 

МТС: 89171416496

 

Мегафон: 89377934184

 

Для звязку:

0680692342 (Василь, чоловік Оксани)

0683318527 (Оксана)

Скайп: ok8ana81

E-mail: pieliepiets@mail.ru

 

 

 


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Робін Слоун «Цілодобова книгарня містера Пенумбри»

"Я й не знав, що люди вашого віку досі читають книжки. Мені чомусь здавалося, що вони все читають на своїх телефонах"


Коронавірус: усе, що потрібно знати

Подбайте про себе!


Люсі-Мод Монтгомері «Ейвонлійські хроніки»

Тепла книга для затишних осінніх вечорів.


Цитати із Біблії до Великодня

Живіть вірою і правдою!


Василь Карп'юк "Ще літо, але вже все зрозуміло"

Цитати, які приємно перечитувати восени, слухаючи шум жовто-багряного дощу.

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime