Цитати з книг

Мама витягла з кишені пачку рублів, обережно показала її енкаведистові. Він простягнув руку і сказав мамі щось, зробивши жест головою. Мама зірвала з шиї бурштиновий кулон і сунула його в руку енкаведистові. Йому, здається і цього було мало. Мама й далі говорила щось російською і дістала з кишені пальта кишеньковий годинник. Я знала цей годинник. Мамі від дістався від батька, і на його золотій кришці з другого боку вигравійоване його ім’я і прізвище. Офіцер схопив той годинник, відпустив Йонаса і почав кричати на інших людей.

Ви коли-небудь питали себе, якою є ціна людського життя? Того ранку життя мого брата вартувало кишенькового годинника.

 

Тато казав: учені вважають, що з Місяця Земля здається блакитною. Тієї ночі я була згодна з ученими. Я б намалювала Землю блакитною, обважнілою від сліз.

 

Я ненавиділа їх – і Радянський Союз, і НКВД. Я посіяла в серці зерно ненависті. Я поклялася, що воно виросте в могутнє дерево і коріння його задушить їх усіх.

 

Я намагалася вловити закономірність. Як нас добирали до майбутнього перевезення? Закономірності я не бачила. Психологія сталінського терору, схоже, полягала в тому, щоб ніхто не знав, чого чекати далі.

 

Ми кілька годин просиділи за імпровізованим столом. Співали пісні й колядки. Після довгих маминих умовлянь лисий прочитав юдейську молитву «Ма’оз цур». І в голосі його тепер не було звичайної ображеності. Він заплющив очі. У словах його молитви бриніли почуття.

 

Чоловік із годинником знав англійську. Він переклав написи на контейнерах: консервований горошок, помідори, масло, згущене молоко, яєчний порошок, цукор, борошно, горілка, віскі. Понад триста литовців і фінів тягали гори харчів, яких більше ніколи не торкнуться. Скільки ж то їжі в Америці, що пароплавом можна було привезти такі велетенські запаси для менш ніж двох десятків охорони? І ось американці пливуть геть. Чи знають вони похмуру таємницю Радянського Союзу? Чи вони «підставляють другу щоку»?


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

«Uspix»: натуральна косметика для панянок

А якою косметикою користуєтеся ви?


10 правил сильних людей

Мрії збуваються тільки тоді, коли люди прикладають максимум зусиль!


Рута Шепетіс "Поміж сірих сутінків"

Цитати із книги, яка не залишить вас байдужими.


Що робити, коли не хочеться нічого робити?

Прості поради, які допоможуть вийти зі складної ситуації!


Фредерік Бакман «Моя бабуся просить їй вибачити»

"Не всі чудовиська бувають чудовиськами від самого початку. Деякі чудовиська народжені печаллю".

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime