Оксана Лавінська бореться із двома видами високоагресивного раку – раком шлунка 4 стадії й раком молочних залоз 4 стадії.

Кожен черговий курс хіміотерапії закінчується для неї початком наступного. Також жінка проходить курс імунотерапії препаратом «Кітруда». Вартість лікування сягає близько 300 тис. грн щомісяця. Попереду на Оксану чекає ще мінімум 4 курси імунотерапії та безперервна хіміотерапія.

Як живе та про що мріє жінка? Далі – з уст героїні. 

 

Рак і ще раз рак

Коли мені сказали, що в мене високоагресивний рак шлунка з метастазами, я не повірила.

У лікарню я потрапила із симптомами сильного отруєння. Під час огляду з’ясувалося, що в мене відмовила права нирка через пієлонефрит. Перед операцією зі стентування мені зробили комп’ютерну томографію та гастроскопію. Так лікарі й дізналися, що в мене рак. Але я була переконана, що це помилка.

Я добре почувалася, правильно харчувалася, займалася спортом. Тому на повторну гастроскопію та біопсію в Національний інститут раку я їхала без страху. Результат мене шокував – неоперабельний високоагресивний рак шлунка четвертої стадії.

Було вкрай важко зібратися з думками… Але я розуміла, що треба шукати лікаря, клініку, починати лікування, якщо операцію провести неможливо.

Першим про те, що в мене рак, дізнався мій чоловік. Від батьків діагноз я приховувала до останнього. Будучи мамою дворічної донечки, я розуміла, що ця новина розіб’є їхні серця. А я не хотіла робити їм боляче.

Наступного дня після того, як мій діагноз підтвердився, ми з чоловіком поїхали у село Витачів. Це наше місце сили. Ми молилися у місцевій каплиці, милувалися природою, розмовляли про майбутнє. Я готувалася до початку своєї боротьби з раком.

Під час першого курсу хіміотерапії було багато «побочок». Окрім слабкості, мене постійно нудило, не хотілося їсти, з носа лилася кров, сильно впав зір. Потім додалася полінейропатія – м’язи ослабли, знизилася чутливість у кінцівках, з’явилося оніміння. Але найболісніше я переживала втрату волосся. Довго налаштовувалася, щоб чоловік побрив мені голову. Після другої хіміотерапії воно випадало жмутками…

Коли завершився 7 курс хіміотерапії, динаміка одужання була позитивною. Я добре почувалася. Але у березні цього року в мене діагностували рак молочної залози 4 стадії. Сказати, що я була розбита, – це не сказати нічого. Я відчувала розпач, спустошення, але намагалася не плакати… Тоді я пообіцяла собі, що лікуватимуся далі заради маленької донечки, якій так потрібна мама. Заради чоловіка. Заради себе.

 

Здоров’я – в грошах

Щомісяця за моє лікування ми платимо орієнтовно 300 тис. гривень. Кошти на нього збираємо від курсу до курсу хіміо- чи імунотерапії. Оплатити лікування без сторонньої допомоги ми не можемо, хоча й економимо на продуктах харчування, деяких лікарських препаратах. Донечці майже нічого не купуємо…

Зараз мене переповнює і жага до життя, і страх, і біль, і відчай… Всередині вирують різні емоції – лікуватися від двох видів раку дуже важко. Держава, на жаль, не забезпечує мене й інших онкохворих препаратами, які ще не зареєстровані в Україні. Таргетну терапію, імунотерапію, придбання деяких препаратів для проведення хімічної терапії мусить оплачувати пацієнт.

Під час жорсткого карантину дістати ліки з-за кордону було справжнім випробуванням. Доводилося робити це через «чорний» ринок, налагоджувати зв’язок із кур’єрами... А це додаткові витрати й хвилювання.

Загалом я вже пройшла 18 курсів хіміотерапії і 4 курси імунотерапії препаратом «Кітруда». Ще маю пройти хоча б 4 курси імунотерапії. Хіміотерапія триватиме поки що безперервно. Головне, щоб серце витримало. І організм.

 

Вірити й мріяти

Моє життя – це збір коштів, крапельниці, уколи, обстеження, повторні обстеження. Восьмимісячне лікування виснажило мене, але не зламало. Завдяки хворобі я стала більше цінувати себе і людей, навчилася жити тут і зараз.

Поруч зі мною знаходиться чоловік, який мене підтримує і підбадьорює. Подруги, які допомагають із приготуванням їжі, їздять на закупи, гуляють із донечкою, організовують акції зі збору коштів. Батьки, які передають із села продукти, щоб ми не витрачали гроші, яких і без того бракує.

На початку лікування були знайомі, які віддалилися, але я нікого не засуджую. Рак залишив у моєму житті найближчих і найстійкіших людей.

Взагалі ставлення до онкохворих неоднозначне. Люди досі неадекватно реагують на лису жінку. Тому я ходжу вулицями або в перуці, або в шапочці, щоб нікого не лякати. Коли чоловік збрив волосся, я хвилювалася, як донечка відреагує на мою нову зачіску. Але вона не злякалася. Часто гладить голову ручками, усміхається.

Я спокійно ставлюся до людської невихованості, не виправдовуюся за свій зовнішній вигляд чи усмішку. Але інколи можу ввічливо пояснити, що онкохворі – це теж люди, які хочуть жити повноцінним життям тощо.

Попри все, я намагаюся не концентруватися на поганому. Біль і виснаження лікую прогулянками з донечкою, спільним малюванням. Черпаю натхнення у квітах, прогулянках лісом. Понад усе на світі мрію показати донечці море і Карпати. Мрію повести її у перший клас, допомагати їй з уроками, сміятися разом із нею і плакати… Мрію стати фотографом, малювати листівки, подорожувати. Вірю, що моє життя без раку буде творчим, насиченим і світлим. 

 

Попереду на Оксану чекає ще мінімум 4 курси імунотерапії препаратом «Кітруда» та безперервна хіміотерапія. Тому їй дуже потрібна наша підтримка. Значення має кожна гривня.

Допоможімо Оксані одужати, адже її дворічній донечці дуже потрібна мама!

 

Реквізити для допомоги:

ПриватБанк:

5168 7573 4318 7185

Отримувач: Лавінська Оксана

Instagram Оксани: https://www.instagram.com/oksana.lavinskaya/?hl=ru
Facebook Оксани: https://www.facebook.com/lavinskaya

Документи:
                
 

 

       

 

        


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Ксенія Резникова «Поток»

«Разлуки и расстаяния не существует».


Кетрін Стокетт «Прислуга»

Потворність живе всередині. Потворно бути жорсткою людиною, що завдає болю.


10 правил сильних людей

Мрії збуваються тільки тоді, коли люди прикладають максимум зусиль!


Гальфдан В. Фрайгоф «Любий Ґабріелю»

"І те, що добре, і те, що смурне, – на все свій час, і не годиться розмовляти про це коли-будь".


Алессандро Барікко "Море-океан"

Цитати про море, його красу і велич.

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime