Рано чи пізно, але ми всі ставимо собі це запитання. Що ж робити, коли бажання працювати кудись зникає, рука тягнеться до солодкого й шкідливого, а всі юди здаються агресивними й байдужими до нашого горя?
Коли виникає подібна ситуація, перш за все потрібно вгамуватися. І, як би дивно це не прозвучало, дати собі спокій. Якщо вам справді не хочеться виконувати якусь роботу, просто не виконуйте її. Візьміть тайм-аут. Але не на місяць, звісно, а на декілька днів. Для чого це потрібно? По-перше, так ви перестанете постійно думати над тим чи іншим завданням і гнобити себе, а по-друге, зрозумієте, чи дійсно ваша робота така вже паскудна.
І от цей момент прийшов, коли все вас дістало… Ви вдома, настрій нікудишній, нічого не хочеться. Що це означає? Це означає, що ви втомилися. Справді. Хтось або щось вас втомило і вам треба «перезавантажитися». Вимкніть телефон, дістаньте кольорові олівці чи фарби й малюйте перше, що спаде на думку. Це не обов’зяково мають бути предмети чи фігури, навіть хаотичне йорзання пензлика – те, що треба. Це не буде йменуватися роботою чи завданням. Ніхто не поставить вам оцінку й не буде «правити». Таким чином ви позбудетеся негативних думок, але й не будете цілий день дивитися у стелю.
Якщо ви не любите малювати, пишіть. Каліграфічне письмо – дуже круте й захопливе заняття. Воно розвиває фантазію і мислення. Також можна зайнятися спортом. Психологи в один голос стверджують, що спорт допомагає подолати депресію (чи депресивні стати), адже він мотивує і організовує. Та якщо жодна порада не припала вам до душі, влаштуйте собі «День задоволень». Психолог Богдана Валігура вважає, що така практика допоможе вам повірити в себе, отримати «дозу» позитивних вражень і знову повернутися до звичного ритму життя.
Коли нічого не хочеться, можна переглянути й хороший фільм. Але, будь ласка, не дивіться мелодраму чи драму. Знайдіть час, наприклад, для комедії «Предложение» із Сандрою Баллок у головній ролі. А коли ви більш-менш заспокоїтеся і перестанете себе ненавидіти, відкрийте блокнот. Запишіть до нього власні думки, проаналізуйте свої дії, можете навіть лаятися, не соромтеся, як кажуть, папір усе стерпить. Між іншим, це дуже поширена психологічна практика. Виписуючи думки, ви автоматично від них позбавляєтеся. А взагалі було б добре, якби ви завели щоденник. Заповнюючи його щодня або декілька разів на тиждень, ви навчитеся впорядковувати думки. Також це допоможе простежити індивідуальні зміни вашого характеру чи настрою та визначити слабкі місця у той чи інший період життя тощо.
Допоможе відновити втрачені сили прогулянка, поїздка чи подорож (нехай навіть похід до музею), зустріч із другом чи подругою, смачна піца, ароматна кава. Коротше кажучи, коли вам не хочеться нічого робити, потрібно просто відпочивати (виконувати щось, що не є роботою, а йменується красивим словом «захоплення»). І ще важливий момент. Не називайте цей період депресією чи хандрою, нехай він називається міні-відпусткою.
І пам’ятайте, якщо вам не хочеться щось робити, варто замислитися над тим, чи ви любите свою роботу, людину, з якою прокидаєтеся і лягаєте спати, місто, в якому живете. Тобто, варто замислитися над тим, чи любите ви своє життя? Якщо ні, то це треба виправляти! Адже життя дається лише один раз, більше спроб створити щось геніальне у вас не буде!
Любіть себе і вам все вдасться!
Статті про книги
Статті про життя
Статті про відомих людей
Цитати з книг
Статті про здоров'я та психологію
Думки людей про різні проблеми й на різні теми
Мрія любителів шоколаду збулася. Тепер шоколад можна їсти зі спокійною душею і не набирати зайву вагу.
Еріх Фромм про любов і її важливість у житті людини.
Морська історія кохання
Самотніми не стають, самотніми народжуються?!
Гарбузовий пиріг із ваніллю та гарним настроєм!
Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!