Цитати з книг

Поступальний розвиток неможливий без винахідництва. Це найважливіший плід його творчої думки, найвища мета якого – цілковите панування розуму над матеріальним світом, використання сил природи для людських потреб. Саме в цьому полягає непросте завдання винахідника, який часто стикається з нерозумінням і недооцінкою. Одначе їх з лишком покриває радість застосовувати свої здібності та усвідомлювати, що належиш до винятково привілейованого класу, без якого рід людський уже давно був би знищений в запеклій боротьбі з безжальними стихіями.

 

Наші перші прагнення ґрунтуються лише на інстинктах, на живій і нестримній уяві. Коли ми дорослішаємо, глузд бере гору, й ми стаємо дедалі скрупульозніші й виваженіші. Але ці ранні поривання, хоч і не відразу дають плоди, та мають велике значення й навіть можуть окреслити нашу долю. І справді, тепер я відчуваю, що якби зрозумів ці пориви й плекав їх, замість придушувати, то значно примножив би той спадок, який залишив світові. Але я усвідомив себе винахідником, коли змужнів.

 

Тиск, який чинить зайнятість і безперервний потік вражень, що переповнюють нашу свідомість, надходячи через усі канали пізнання, роблять сучасне життя ризикованим у багатьох аспектах. Більшість людей так заглиблені у споглядання довколишнього світу, що зовсім не помічають того, що відбувається всередині нас самих. У передчасній смерті мільйонів можна передовсім простежити цю причину.

 

За нинішніх умов життя нам потрібні стимулятори, щоб досягти найвищих результатів у роботі, але ми мусимо також бути поміркованими та в усьому контролювати свої апетит й нахили.

 

Діяльність винахідника за своєю суттю спрямована на порятунок людей. Підкорює він сили природи, удосконалює чи створює нові вигоди та зручності – він підвищує безпеку нашого існування. Також винахідник краще за звичайних людей уміє захистити себе в небезпеці, бо спостережливий і тямовитий.

 

Наші тіла – такі складні структури, наші рухи такі численні й продумані, а вплив зовнішніх подразників на наші органи чуттів настільки тонкий та невловний, що звичайній людині важко осягнути цей факт.

 

Релігійні догми більше не сприймають у їхньому ортодоксальному значенні, але кожна людина тримається за віру в якусь вищу силу. Нам усім потрібен ідеал, щоб керувати своєю поведінкою й забезпечувати відчуття задоволення, і не важливо, чи буде це одне з віросповідань, мистецтво, наука чи будь-що інше, головне, щоб він виконував функції дематеріалізаційної сили. Для мирного існування людства в цілому необхідно, щоб переважала одна спільна концепція.

 

Воєн неможливо буде уникнути, доки не зникне фізична причина їхнього повторення, а нею є, кінець кінцем, величезний обшир нашої планети. Лише шляхом нівелювання дистанцій в усіх сенсах: поширення інформації, транспортування пасажирів і товарів та передавання енергії, колись будуть створені умови, що забезпечуватимуть сталі дружні стосунки.

 

Головне фото:  Видавництво Старого Лева


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Просто бути поруч. Бути поруч – просто

Збірка добрих історій для роздумів, зітхань і сподівань


Курбан Сеїд "Алі та Ніно"

Цікава і кисло-солодка історія кохання мусульманина і грузинки, яка розгортається на фоні війни.


«DUSHKA» – косметика для тіла та душі

Огляд косметики від«DUSHKA».


10 правил сильних людей

Мрії збуваються тільки тоді, коли люди прикладають максимум зусиль!


Нове життя Русанівки

На Русанівці відкрили чотири фонтани

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime