Колекціонуйте історії зі своєї практики й діліться ними з аудиторією. До речі, розповідати варто не лише про свої перемоги, а й про поразки. Чомусь про чужі невдачі людям слухати ще цікавіше. До того ж, якщо ми розказуємо лише про перемоги, слухачі можуть подумати, що ми прикрашаємо реальність. А от якщо загадаємо ще й про свої провали, то покажемо, що ми такі самі недосконалі люди, як інші, й теж можемо помилятися. Але з усіх невдач завжди беремо для себе уроки.
Головна мета публічного вступу – зміна реальності. Ми не просто ділимося інформацією, а спонукаємо слухачів втілювати почуте у своєму житті.
Завжди пам'ятайте, що перед аудиторією виступає не оратор, а людина. Ми схильні довіряти життєрадісним та відкритим особами. А тому, щоб стати вправним оратором, треба не лише навчитися висловлювати свої думки, а й уміти радіти дрібницям, у всьому шукати позитив. І тоді любов до життя надаватиме особливого звучання кожній вашій промові.
В основі виступу завжди має лежати цінна ідея, а wow-ефект – це лише просто яскрава обгортка.
Не думайте, що яскравими виступ буде тоді, коли ви розважатимете аудиторію. Ні. Ваше завдання – викликати в людей сильні емоції: радість, здивування чи навіть страх.
Запалити може лише той, хто сам горить.
Довіра. Без неї ваш виступ буде монологом людини у порожній кімнаті. Якщо ви не зуміли завоювати довіру аудиторії, будь-які аргументи будуть безсилі.
Намагайтеся висвітлити свою ідею коротко і зрозуміло.
Говоріть так просто, щоб вас міг зрозуміти навіть школяр.
Усе має початок і кінець. Це стосується і виступу. На схилі літ люди здебільшого аналізують своє життя, підбивають підсумки, згадують найцінніші моменти. Аудиторія очікує від нас наприкінці виступу приблизно того самого. Щоб уникнути відчуття незавершеності, підсумуйте сказане.
Придбати книгу можна у видавництві Monolith Bizz
Статті про книги
Статті про життя
Статті про відомих людей
Цитати з книг
Статті про здоров'я та психологію
Думки людей про різні проблеми й на різні теми
«Громіздкий набір деталей не допоможе зацікавити аудиторію. Деталі повинні бути незвичайними».
Стаття про те, як правильно будувати стосунки
"Учіться слухати тишу, де б ви не були, адже це простий і прямий спосіб стати більш присутнім".
Цитати-поради з книги Андрія Степури, які допоможуть вам правильно підготуватися до публічного виступу.
Історія про життя і смерть євреїв, циган, поляків...
Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!