Спеціяльної психічної здатности «сили волі» немає. Уявляють собі, що мозок чи «душа» мають окремий участок, який заправляє рухом, акцією. Коли, мовляв, «воля» дужа, то людина усе робить так, як хоче, без вагання. Це – невірно. Бажання заправляють акцією. Коли в людини є декілька протилежних бажань, то вони мусять боротися між собою.
Сильними «волею» можна назвати тільки тих, у яких є сильні, виразно окреслені бажання. Слабкими – тих, у яких бажання слабкі, невиразні, володіють людиною не цілком, швидко зміняють одне одного.
Треба вірити в щось, що робиш. Тільки загіпнотизовані фанатики можуть робити щось, не аналізуючи й безхитно вірячи в те, що роблять.
Можна битися головою у стінку, знаючи наперед, що не розіб’єш її. Це робиться тільки тоді, коли є віра в те, що биттям у стінку купується якась інша цінність, більша за життя.
Поки робиш якусь роботу, вір у себе як у генія. Коли скінчив, стався до неї, як до витвору твого ворога, не прощаючи ні однієї помилки, ні найменшого недогляду.
Люди, які не мають у що-небудь віри, які нічого свого не створили, яким увесь світ здається нудним, плескуватим і банальним, такі люди дуже люблять бути оригінальними.
Людство топчеться серед істин, як сліпець серед незнайомих вулиць. То знаходить їх і якийсь час іде ними, то губить і блудить, шукаючи знову, цюкаючи паличкою у різних напрямках.
(На матеріалі "Щоденника" Володимира Винниченка).
Головне фото: портрет В. Винниченка, 1923 р., художник - М. Глущенко).
Статті про книги
Статті про життя
Статті про відомих людей
Цитати з книг
Статті про здоров'я та психологію
Думки людей про різні проблеми й на різні теми
Якщо ви ділитеся із людьми злом, то лише зло може до вас повернутися!
Що таке "любов до себе" та чи потрібне це явище у житті?
"Кохання – це вільний прояв акту турботи, спроба зробити життя іншої людини простішим".
Сніданок може бути швидким і смачним.
Коротка і відверта історія про батьківство.
Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!