Цитати з книг

Для того, щоб працювати на повну, ми повинні бути енергійними, емоційно ввімкненими, зосередженими розумово та духовно налаштованими на досягнення цілей, які перебувають поза межами наших егоїстичних інтересів. Робота на повній потужності починається з бажання швидше взятися за працю зранку і з таким самим настроєм повернутися ввечері додому. При цьому слід проводити чітку межу між роботою та домом.

 

Повна потужність – це такий рівень енергії, який дає змогу досягнути вищої ефективності.

 

Змінюватися складно. Ми раби своїх звичок. Більшість того, що ми робимо, виконується автоматично й несвідомо. Імовірно, сьогодні ми будемо робите те, що й учора. Проблема в тому, що всі спроби змін упираються в неможливість постійного повторення свідомих дій. Сила волі й дисципліна – набагато обмеженіші ресурси, ніж більшість із нас уявляє.

 

Насправді фізична енергія є фундаментальним джерелом руху – навіть для наймалорухоміших видів роботи. Вона – не тільки основа життєдіяльності, але також впливає на шану спроможність керувати емоціями, підтримувати концентрацію, творити й просто рухатися в обраному напрямку.

 

Дихання – потужний засіб саморегулювання – і для накопичення енергії, і для глибокого відпочинку. Подовжений видих, наприклад, приводить до появи хвилі релаксації. Вдих на три рахунки і видих на шість знижує збудження й заспокоює тіло, мозок та емоції. Глибоке, плавне й ритмічне дихання – джерело енергії і концентрації уваги, а також відпочинку й заспокоєння.

 

Вода – найбільш недооцінене джерело відновлення енергії.

Півтора-два літри води в день дають змогу ефективно управляти фізичною енергією.

 

Періоди відновлення важливі також для творчості і людських відносин. Звуки стають музикою завдяки паузам між нотами, так само, як слова розрізняються завдяки пробілам між літерами. Саме в паузах між роботою розвиваються любов і дружба. Не виділяючи достатньо часу для відновлення, ми починаємо займатися не завжди корисною й чітко окресленою діяльністю.

У своєму «Трактаті про живопис» да Вінчі писав: «Це дуже хороша ідея – трохи розслабитися. Коли ви повернетеся до роботи, ваші судження будуть упевненішими. Якщо ж працюєте без перерв, то втратите здатність правильно міркувати про свою роботу».

 

Духовна енергія – основна сила, що керує всіма сферами нашого життя. Це найважливіше джерело мотивації, стійкості й вибору шляху. Ми використовуємо слово «духовний» не в релігійному сенсі, а в простішому – як зв’язок із глибинними цінностями й цілями, що виходять за межі суто егоїстичних.

 

Духовну енергію підтримують балансом між зобов’язаннями перед іншими людьми й турботою про власні інтереси.

 


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Чим корисний грейпфрут?

Усе про корисні властивості грейпфрута.


Юлія Ілюха «Як Грицик Муху-Нехочуху переміг»

А ваші дітлахи знайомі з Мухою-Нехочухою?


Піоновий колір смутку

"Смерть нічого не значить. Люди, яких ми любимо, завжди поруч. У серці".


Метт Хейґ "Як зупинити час"

Той, хто боїться страждань, уже страждає від своїх страхів.


«Uspix»: натуральна косметика для панянок

А якою косметикою користуєтеся ви?

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime