Осінь і весна часто ототожнюються із представницями слабкої статі. Оскільки «золота» пора року зараз не зовсім актуальна, буде доречно згадати, або ж дізнатися про «весняні» книги, в яких головними героїнями є жінки. Вони можуть бути сильними і слабкими, сором’язливими і рішучими. Це добірка про персонажів, які надовго запам’ятовуються читачам.
Еріх Марія Ремарк – «Життя в борг»
Історія про автогонщика, який забирає із санаторію жінку, хвору на туберкульоз. Головна героїня розуміє, що жити їй залишилось недовго, тому хоче останні тижні провести яскраво. У цьому романі автор показує доволі сильну жінку, якій уже немає чого втрачати. Ця книга змусить будь-якого читача цінувати кожну хвилину життя.
Спочатку роман був опублікований у далекому 1959 році. Після його виходу письменник змінив назву на «У небес немає улюбленців», але в перекладених версіях до цих пір зберігається перший варіант. Роман був екранізований 30 років назад. Роль гонщика зіграв Аль Пачіно, який до того взагалі не умів водити автомобіль. Його партнеркою на знімальному майданчику стала Марта Келлер.
«Хто хоче утримати – той втрачає, а хто з посмішкою може відпустити, того намагаються утримати».
Ніколас Спаркс – «Найкраще в мені»
Це життєва історія, в якій відображуються стосунки між двома людьми. Ще в старших класах школи головна героїня закохується в однолітка. У свої сімнадцять років молоді люди переконані в тому, що іскра, яка спалахнула між ними ніколи не погасне, а справжня любов буде тривати вічно. Однак доля вирішила інакше. Через деякий час головна героїня покидає маленьке містечко, і виходить заміж за багатого чоловіка. Життя одного разу повертає її на малу Батьківщину, де вона, звісно ж, зустрічається із колишнім коханим. Минуло багато часу, здавалося б, усе давно забулося, але жінка розуміє, що її почуття до однолітка такі ж сильні, як і колись.
Роман екранізований 2014 року. Головні ролі зіграли Мішель Монаган, Джеймс Мардсен, Люк Брейсі та Ліана Ліберато. Жанр – мелодрама. Картина повністю окупилась розробникам, оскільки прибуток значно перевищив витрати.
«Якщо звести разом двох людей, додати трохи складнощів, трохи щасливих моментів, перемішати усе це, добре струснути, то чвари виникатимуть самі собою, як би сильно ці двоє не кохали одне одного».
Роберт Персіг – «Лайла. Дослідження моралі»
Роман, у якому американський письменник намагається відтворити власну теорію еволюції через двох персонажів. Сюжет розгортається навколо молодого філософа. Він упевнений у тому, що самотужки здатен пояснити навіть такі терміни, як «любов». Однак далеко не він є головним героєм роману. Насправді автор звертає увагу читачів на образ Лайли, яка раптово з’являється у житті молодого чоловіка під час подорожі на яхті. Він переконаний, що жінка несповна розуму, та насправді це йому тільки здається…
"Есть такое старое сравнение с чашкой чая. Если хочешь попить свежего чая, то надо вылить старый из чашки. Иначе чашка переполнится через край, и у вас получится лишь мокрое место. Голова – это та же чашка. Емкость её ограничена, и если ты хочешь узнать что-либо о мире, то чтобы вместить эти знания надо, чтобы голова была пустой. Так просто прожить всю жизнь, размешивая старый чай в чашке, считая, что он великолепен, ибо ты никогда не пробовал ничего другого, так как некуда было его влить, ведь старый чай не давал места новому, и ты к тому же уверен, что старый и так хорош, но ведь ты никогда не пробовал ничего другого... и так все дальше и дальше бесконечным круговоротом".
Марк Леві – «Вона і він»
У центрі книги – жінка на ім’я Міа. Її зрадив чоловік, тому вона вирішує втекти подалі і від нього, і взагалі від усього Лондона. Головна героїня на деякий час зупиняється у Парижі, у подруги. Через Інтернет вона знайомиться із популярним письменником. У нього теж не все гаразд у житті. Не дивлячись на успішність, чоловік постійно відчуває себе самотнім. Тому ці двоє приймають рішення зустрітися. Із цього моменту читач чекає позитивних змін у житті чоловіка та жінки. Однак навіть у книгах нічого не дається людям просто так.
Книга читається легко і не відпускає читача до останньої сторінки.
«Любовные огорчения лишают покоя, но настоящая беда – это когда жизнь превращается в пустыню».
Пауло Коельо – «Мата Харі. Шпигунка».
Коельо – це письменник, який протягом усієї письменницької кар’єри намагається зрозуміти суть жінки. Цього разу головою героїнею його книги стала Маргарет Зелле (відома, як Мата Харі).
У романі мова йде про жінку, яка зуміла підкорити світ, не дивлячись на умови та не надто сприятливі для цього обставини.
Перед написанням книги Коельо прочитав чималу кількість листів, які написала Мата Харі, ретельно ознайомився із її образом у літературі та публіцистиці. І лише потім митець створив свою Мата Харі.
«Я выбрала скверное время, чтобы родиться женщиной,и это уж никак не поправить».
Автор: Сергій Завалко
Статті про книги
Статті про життя
Статті про відомих людей
Цитати з книг
Статті про здоров'я та психологію
Думки людей про різні проблеми й на різні теми
Любов усе перемагає
Любіть своїх дітей і не "перевиховуйте".
Казкова історія про Різдво у країні Мумі-тролів, яку ви маєте прочитати!
Добірка цитат із неймовірно романтичної книги про кохання, яке зводить із розуму.
Цитати з надзвичайно цікавої, захопливої книги з непередбачуваним фіналом.
Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!