«У людей є мрія, яку можна здійснити до кінця тижня, а вони роблять з неї мрію всього життя».

Як давно ви плануєте схуднути? А звільнитися з роботи, яка щодня п’є вашу кров літрами, заїдаючи десертом із нервових клітин? А можливо, ви десять років поспіль мрієте написати пригодницький роман, але вам бракує часу? Зупиніться! Настав час викинути зі свого життя страхи, сумніви, знаки питання та інший непотріб. Сьогодні – ідеальний день для втілення своєї мрії у реальність.

А допоможе вам у цьому Лариса Парфентьєва – експерт у сфері особистісних змін, мотиватор та письменниця, яка колись також вирішила кардинально змінити своє життя… І їй це вдалося.

Мотивація

Багато людей не можуть змінити своє життя через страх припуститися помилки. Вони загортаються у старенький плед від улюбленого бренду «Ваша надійна зона комфорту», лягають на диван і роками чекають... Чекають, коли у двері постукає ввічливий кур’єр і скаже: «Вітаю, ви виграли путівку у нове життя! Ходімо, я покажу вам дорогу». Але так не буває. Навіть у найфантастичніших фільмах.

Зміни – це повна невизначеність без будь-яких гарантій. Ніхто не пообіцяє вам, що ваша книга стане світовим бестселером, а нова сфера діяльності – улюбленою роботою. І саме це нас зупиняє – перспектива залишитися ні з чим.

«Між страхом і результатом – прірва. І єдиний спосіб змінити життя – стрибнути в порожнечу».

А поки ви не стрибнули, Лариса Парфентьєва по-дружньому застерігає, що переродження – це складний і довготривалий процес. Вам доведеться очистити своє життя від мотлоху, пожертвувати часом, страхами, шкідливими звичками, побороти лінь. Та найголовніше – вам доведеться помилятися. Із чистою совістю та без істерик.

«Люди дуже бояться помилок. Але найбільша шкода, якої можуть завдати помилки, – страх їх зробити. Без них не буває перемог. Тільки помиляючись, ми відкриваємо нові можливості».

І ось коли вже ви знаєте, що попереду на вас чекає купа роботи, необхідно правильно себе мотивувати. Як це зробити? У книзі Лариса наводить геніально-просту цитату Тьоми Лебедєва.

«Коли його запитали: «Як мотивувати себе до змін?». Він сказав: «Ніяк. Залишайтеся в *опі».

Це, звісно, трохи різка відповідь, однак чесна. Та якщо вона вас не зовсім надихає, виконайте просту вправу: уявіть, що ваше життя закінчується. Чи задоволені ви собою? Що б ви хотіли змінити, якби випала нагода почати усе спочатку? З’ясували? Починайте працювати, поки є час. Не зволікайте, не прораховуйте всі «за» та «проти», ловіть імпульси, які посилає вам мозок, і рухайтеся вперед.

Призначення

Лариса Парфентьєва зазначає: «Найбільша проблема людей у тому, що вони намагаються зробити акцент на пошуку якихось міфічних талантів». І це найрозповсюдженіша помилка. Звісно, є люди-генії, як, до прикладу Нікола Тесла, винаходами якого людство послуговуємося і досі. Але якби він не пішов проти волі батька, який хотів, щоб Нікола став священником, а потім не працював по 24 години на добу у лабораторії, світ про нього так і не дізнався б. Усе вирішує не вроджений талант, а працьовитість.

Ще один важливий нюанс. Не бійтеся раз за разом змінювати сфери діяльності, аж поки не знайдете ту, у якій почуватиметеся комфортно. Будьте готові до того, що друзі, рідні та люди, із якими ви гралися у пісочку тридцять років тому, присоромлюватимуть вас. Мовляв, доросла людина, а ніякої стабільності. Не сперечайтеся із ними, адже «драйвер» ніколи не зрозуміє «сканера» (детальніше – у розділі «Сканери та драйвери – хто ви, або За що братися, якщо в мене багато улюблених справ»).

Може бути й інша ситуація, коли ви точно знаєте, ким хочете стати, але вам бракує фінансової підтримки, щоб кинути все й з головою поринути у нове життя. Тоді у вас лише один варіант – поєднуйте основну роботу з хобі, яке колись стане роботою мрії. І не кажіть, що вам бракує часу. Бо якщо бракує, то не дуже й хочеться щось змінювати.

«Паркесу Кадману (відомий американський письменник та радіопровідник) протягом одинадцяти років працював на вугільній шахті. Він мав молодших братів і сестер, яких мусив годувати. Щодня йому доводилося проводити під землею багато годин. Він був «поні-боєм» – тягав візок з вугіллям. На пункті розвантаження в нього стояла лампа і завжди лежала книжка з закладкою. І щоразу, маючи сто двадцять секунд, поки візок розвантажували, Паркес читав».

Головне – бути відданим своїй справі і постійно розвиватися, не роблячи ставку на фінансове збагачення чи скору світову славу. Якщо ваша мета – розбагатіти, а не стати по-справжньому щасливим, вас може спіткати прикра невдача.

Як усе влаштовано та рух до мети

На думку Лариси Парфентьєвої, усе влаштовано просто – вас створює ваше оточення. Якщо поряд із вами знаходяться «токсичні» люди, які постійно скаржаться на тяжку долю та вселенську несправедливість, ви ніколи не зміните своє життя. Вас жалітимуть. Ви жалітимете себе. Все, про розвиток годі навіть мріяти, оскільки «оточення вас  "утримуватиме» на своєму рівні». Намагайтеся товаришувати з людьми, які своїм прикладом надихатимуть вас працювати над собою. Тягніться до сильніших, ніж ви. Бо спілкуючись із курми, навіть орел перестає літати.

Однак необхідно розуміти, що спілкування із цікавими та розумними людьми – це лише невелика складова масштабного процесу змін. Вам, як уже зазначалося раніше, доведеться до біса працювати. Наш мозок лінивий. Йому добре, коли ми багато спимо, в необмеженій кількості поїдаємо шоколадні тістечка, не займаємося спортом, а читання замінюємо переглядом серіалів. Та якщо ми вже заговорили про глибоке особистісне переродження, доведеться себе дисциплінувати, поступово змінюючи стиль життя. Але не квапте себе. Наприклад, для початку відновіть режим дня або змусьте себе пити достатню кількість води. Тоді нові зміни не асоціюватимуться у вас із тортурами.  

«Моя улюблена метафора для змін – кулька для гольфа. На початку своєї траєкторії вона відхиляється від прямої лінії на кілька міліметрів, а до кінця польоту її кривизна може сягати декількох метрів. Люди як мячики для гольфа. Щоб через рік змінитися на сто відсотків, сьогодні досить змінитися лише на відсоток. Однієї зміни на тиждень цілком достатньо, щоб через рік мати приголомшливий результат».

Лариса Парфентьєва попереджає, що шлях до успіху всипаний «колючками». Тому приготуйтеся, що інколи вам буде сумно чи боляче, вас не розумітимуть, ображатимуть, а страхи намагатимуться вас зламати. Так, вам доведеться падати, помилятися, можливо, навіть розчаровуватися.

«Звичайно, стрижневе питання тут не «Як терпіти біль», а «Навіщо його терпіти? Задля чого? Якщо за цим стоїться якась висока мета – наприклад, втілити своє справжнє бажання, – то, певна річ, потерпіти варто. У такому разі біль – частина зростання».

Замість висновків

Якщо ви досі лежите під ковдрою від улюбленого бренду «Ваша надійна зона комфорту», настав час прочитати книгу «100 способів змінити життя». Однак не сподівайтеся, що Лариса Перфентьєва прийде і все зробить за вас. Або дасть вам унікальну пораду, яка одним махом вирішить усі ваші проблеми. Ні, цього не буде. Все залежить лише від вас і вашої віри в себе.

Отже, якщо ваше життя досі вас не влаштовує, ризикніть його змінити. Дозвольте собі стати щасливою людиною.

 

Плюси книги:

  • автобіографічна складова – Лариса Парфентьєва написала книгу, пройшовши всі круги пекла оособистісного переродження;
  • легка та доступна манера викладу – письменниця простими словами пояснює складні поняття, жартує, наводить афоризми, цитати відомих людей, розповідає історії переродження друзів та знайомих тощо;
  • відсутність моралізаторства – авторка не повчатиме вас, а лише радитиме;
  • руйнування міфів – ви знали, що звичайні «списки цілей» не працюють, а наслідувати відомих людей не гріх?
  • список рекомендованої літератури.

Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Значення має лише ваше істинне «Я»

Сенс у тому, щоб наповнити світ добром і світлом своєї душі.


Зима - це маленьке свято!

А ви любите зиму?



Коротка бузкова історія

Вірте у дива. Так легше жити.


Василь Карп'юк "Ще літо, але вже все зрозуміло"

5 цікавих цитат із книги Василя Карп'юка "Ще літо, але вже все зрозуміло"

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime