«Еді була з тих, хто відразу після знайомства справляв велике враження. Вона швидко перетворилася у яскравого світського персонажа, про якого всі говорили. Куди б Еді ні прийшла, навколо неї відразу піднімався галас»
(Джордж Плимптон, журналіст)
Не надто успішна актриса, зухвала модниця, дуже багата і водночас бідна дівчинка. Вона любила позувати перед камерами, робити дурниці і не відповідати за навіжені вчинки. Напевно, проживаючи таке яскраве й іскрометне життя Еді Седжвік була щаслива... Чи була?
Нью Йорк! Нью Йорк!
Шкільне життя не приваблювалювало Еді. Вона не сиділа годинами за стосами книг, намагаючись зрозуміти складну теорему, не захоплювалася поезією і не малювала приголомшливі картини. Дівчина була непримітною ученицею, і як і більшість дівчаток провінційного містечка, невтомно мріяла про щасливу долю і велику любов.
Відтак, незабаром у житті Еді з'явився перший чоловік – Чак Уейн. Веселий хлопець, який бажав пізнати багате життя та всі його принади. Вельми безтурботні думки Чака збігалися із бажаннями юної Еді Седвік. Тому закінчивши школу та не надто обдумуючи план дій, разом із коханим дівчина відправилася до міста нескінченних вечірок і свободи – Нью-Йорку.
Нові знайомства і необмежені можливості робили бажання божевільними, а думки – розкутими. Америка 60-х задихалася від надлишку свободи, «вирощуючи» на своїх плечах покоління безтурботних і веселих людей. Нью-Йорк «утопав» у «талановитих» режисерах, «неповторних» співаках і співачках, довгоногих моделях і представниках «великого мистецтва». Серед них опинилася і Еді Седжвік – дівчинка, яка вміла красиво посміхатися і часто кліпати накладними віями. Всього лишень.
«Фабрика» бажань
Нью-Йорк повністю поглинув Еді. Вона все рідше згадувала про рідну домівку, яка залишилася десь у минулому житті. Її більше не приваблювало нудне життя у Санта-Барбарі, дівчині хотілося схопитися хоча б за краєчок зоряного неба, яке так красиво виблискувало над її улюбленим містом щастя.
На одній із вечірок дівчина познайомилася із художником Енді Уорхолом – висхідною зіркою місцевого телебачення. Хлопець часто з'являвся на блакитних екранах, мав трохи фанатів і здавався дуже перспективним молодим чоловіком. Енді створив «Фабрику», де намагався зробити прорив у кіноіндустрії, знімаючи в одному фільмі людей із різних галузей життя: письменників, співаків, музикантів, які більше не могли завоювати любов публіки, але судорожно намагалися вхопитися за тонкий промінь слави.
Еді потрапила на «Фабрику» випадково. Дівчина прийшла за проханням головного натхненника і відразу закохалася у все, що там відбувалося.
Незабаром Енді запропонував Еді Седжвік спробувати себе в ролі актриси. Нескінченно закохана в красиве життя дівчина одразу погодилася. А вже через деякий час вона стала улюбленицею «фабрикантів» і справжньою «фабричною» зіркою.
«Сага про Багату Бідолаху»
Після зоряного дебюту на «Фабриці», Еді стала популярною у світських колах. Про неї «заговорили» таблоїди, модельєри, світське товариство. Дівчина підкорила глядачів красою і харизмою. Її густо нафарбовані вії і недбало наведені стрілки перевернули світ моди. Вона обожнювала епатаж і щедро ділилася ним із захопленою публікою.
Еді не стала відомою актрисою в широкому розумінні цього слова, її популярність, як кінозірки, фактично не виходила за межі «Фабрики», де дівчина проводила більшу частину вільного часу. Глядачів не цікавила Еді-актриса, їх приваблювало в дівчині зовсім інше.
Намагаючись розповісти про нову кіношну богиню світовому глядачеві, Енді Уорхол вирішив створити «Сагу про Багату Бідолаху», головну роль у якій зіграла Еді. Фільм вийшов дуже специфічним так і не подарувавши своїм зоряним «батькам» великої популярності. У кадрі Еді курить, говорить по телефону, замовляє сік, фарбує вії під музику Everly Brothers і т. д.
Однак чутки про красиву бідолаху Енді Седжвік розповзалися по всьому Нью-Йорку і навіть за його межі. Причиною цього були зовсім не «бездоганні» манери красуні, а також фільми, в яких вона встигла знятися, а її екстравагантний стиль.
«Вона першою стала з'являтися на людях у балетному трико. Одягала великі сережки, щоб виглядати вишукано. Еді була новатором – як за потребою, так і для забави, і журнали мод відразу ж підхопили її образ», – Енді Уорхол.
У якусь мить Еді стала неймовірно популярною, вона підписувала контракти з будинками моди, потопала в любові фанатів, розриваючись між нескінченними інтерв'ю та зйомками для модних глянців. Вона завжди посміхалася, привітно кивала головою і пояснювала журналістам, що все «це» тільки гра, яка повинна принести їй популярність.
Балансуючи на межі
Популярність поглинула Еді. Здавалося, що мрії збулися. Кохана людина (Енді Уорхол), стрімка кар'єра, визнання мільйонів. Але було щось таке, що не дозволяло дівчині вдихнути славу на повні груди. Вона продовжувала зніматися в кіно, надихаючи режисерів і акторів («Стерво», «Полудень», «Космос», «Тюрма», «Кухня», «Краса №2»), не помічаючи, як Енді Уорол марив Голлівудом, відкрито використовуючи довірливу дівчинку в балетному трико.
Якось Еді отримала звістку, що один із її братів трагічно загинув у ДТП (Незадовго до цього молодший брат покінчив життя самогубством, не подолавши затяжну депресію). Чи не вперше дівчина вирішила зробити зупинку і просто забути на деякий час про все на світі. Вона більше не могла йти далі, їй бракувало повітря. За спогадами друзів, вона дуже хотіла, що б у цей момент поруч був Енді, але його якраз поглинув новий проект і він забув про свою улюблену зірку…
Час збігав. Еді шукала порятунку на дні келиха, підсіла на наркотики. Вона проводила ночі і дні в непристойних клубах, позбавляючись від останніх крихти слави і визнання. Незабаром дівчина втратила контракти, гроші, квартиру на Манхеттені, яка з незрозумілих причин згоріла, і велику кількість «вірних» друзів. Ніхто не хотів «лікувати» Еді від самотності та депресії. Усім була потрібна дурненька й безтурботна дівчинка, а не заплакана й нещасна «кіно-діва».
Учорашня зірка
Після кульмінації своєї зоряної кар'єри, Еді оселилася в готелі «Челсі», де познайомилася із Бобом Діланом. Незабаром у молодих людей зав'язалися стосунки, які були приречені, оскільки Боб був одружений. Але все ж співак встиг присвятити дівчині пісню «Just Like a Woman», у чому зізнався публічно.
Еді, дізнавшись про те, що її обранець одружений, знову почала пити. Потім були короткотривалі стосунки з Бобом Ньювіртом (кращий друг Боба Ділана) і аварія, після якої дівчина опинилася у психіатричній лікарні.
Пройшовши курс лікування, Еді вирішила повернутися у кіно і зав'язати з випивкою. Але всюди, куди б не пішла вчорашня зірка, їй відмовляли. Актриса чула один і той же діагноз: «Недостатньо хороша».
Блукаючи від студії до студії, Еді дуже втомилася і не знайшовши іншого виходу із ситуації, що склалася, повернулася додому, до Каліфорнії. Там вона вийшла заміж за простого хлопця Майкла Бретта Поста… і незабаром померла. Їй було 27. У медичному висновку лікарі написали: «Нещасний випадок або самогубство».
Уперше з'явившись у Нью-Йорку в 21 рік, вона стала зіркою, it-girl (дівчина, яка є іконою стилю і диктує модні тенденції), надихаючи багатьох людей, але ніхто, ніхто так і не зумів за шість років її перебування на вершині слави, надихнути саму Еді ...
«Боббі подзвонив мені з Каліфорнії, щоб розповісти про смерть Еді Седжвік, і попросив написати вірш «для нашої маленької дівчинки». Я не була з нею знайома, але в шкільні роки мені якось попався Vogue з її фотографією: вона робила піруети на тлі намальованого коня. Здавалося, що для неї не існує нікого на світі, крім неї самої... », - американська співачка Патті Сміт.
Еді була загадкою свого часу, безтурботною дівчинкою із купою психологічних проблем, які нікого не цікавили. Від неї «вимагали» лише епатажу і краси. Кому ж потрібні чужі проблеми?
Сьогодні про Еді Седжвік можна прочитати не одну статтю, але зрозуміти, ким вона була насправді, неможливо: нещасною бідною багатою дівчинкою, загадковою красунею чи вразливою жінкою, яка так і не встигла зіграти головну роль у своєму житті?..
Фото: інтернет-джерело
Статті про книги
Статті про життя
Статті про відомих людей
Цитати з книг
Статті про здоров'я та психологію
Думки людей про різні проблеми й на різні теми
5 цікавих цитат із книги Василя Карп'юка "Ще літо, але вже все зрозуміло"
7 "вічних" і надзвичайно актуальних цитат Володимира Винниченка
Огляд косметики від«DUSHKA».
Книга про старість, але таку, яка змушує вас не лише співчувати, але й усміхатися!
"Люди бачать те, що хочуть бачити. А найчастіше те, що їм кажуть, наче вони бачать".
Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!