Статті про здоров'я та психологію

Як правильно збудувати стосунки, і чи можливо це взагалі? Як порозумітися із партнером, і чи варто говорити вголос про свої проблеми? На ці та інші складні питання відвідає Анна Гуляєва – практичний психолог, майстер-практик NLP, засновниця проекту «ПСИХОЛОГІЯ МАЙБУТНЬОГО».

Відносини – це абсолютно нестатичне поняття. Це процес, у якому ви балансуєте між своїми «хочу», «знаю», «відчуваю», «правильно» і «хочу», «знаю», «відчуваю», «правильно» партнера. І де саме ваша «золота середина» відомо тільки вам двом.

Загалом, хоч це прозвучить банально, відносини – це праця, щоденна і тяжка. Мета цієї праці – спільне життя двох здорових і щасливих «Я», під назвою «Ми».

Шкода, що нас не вчать цього у школі чи університеті. Для того, щоб вийти заміж або одружитися багато розуму не потрібно, а от жити разом, народжувати і виховувати дітей, працювати, розподіляти бюджет, займатися господарством і при цьому не втратити себе справжнього – це ціле мистецтво.

Як на мене, маючи на меті побудову правильних стосунків, потрібно пам’ятати і знати про сім важливих правил:

1. Бути собою. Бути для себе на першому місці.

2. Бути чесним із самим собою.

3. Відчувати серцем і думати головою. Бажано одночасно.

4. Розмовляти, обговорювати, домовлятися.

5. Поважати себе і партнера.

6. Слухати і чути себе та партнера.

7. Робити щасливим себе і партнера.

Тепер розберемо кожен пункт детальніше.

  • Бути собою. Бути для себе на першому місці

Як показує практика, бути собою найскладніше. Люди ніби і народжуються собою, але потім, дорослішаючи, часто приймають рішення бути кимось іншим. А оскільки це неможливо, то виходить якась пародія на людину. Я не проти соціальних масок, дуже навіть «за», але будь-яка маска одягається на обличчя, і як би ретельно ви її не ховали, з якогось ракурсу вона обов'язково буде помітна оточуючим. Тому не потрібно здаватися кращим або гіршим аніж ви є насправді, досить бути собою.

Бути для себе на першому місці. У прийнятті будь-якого рішення потрібно стежити за тим, щоб воно не зашкодило в першу чергу вам, і відповідало вашим внутрішнім бажанням. Ніхто і ніколи не оцінить ваші: «Я заради нього/неї відмовилася/відмовився від...». Стосунки, у яких партнери люблять одне одного, навпаки повинні позитивно впливати на їх особистісний розвиток. Цьому має сприяти підтримка коханої людини, а будь-які жертви у взаємостосунках не можна допускати чи заохочувати.

  • Бути чесним із самим собою. Завжди і у всьому

Повірте, «не стерпиться і не злюбиться». Навпаки, з часом тільки набридне так, що буде дратувати навіть як він/вона дихає. Якщо вже на початку стосунків є щось таке, що для вас є неприйнятним чи незрозумілим у поведінці коханої людини, те, що вас дратує або засмучує, потрібно відразу про це казати. У такій ситуації варіантів може бути два: або ви про це кажете вголос і спільно з партнером шукайте вирішення проблеми (якщо для вас ці стосунки важливі), або не морочте одне одному голову.

Трапляються й інші ситуації. До прикладу, коли ви чітко розумієте, що ваш тимчасовий обранець дуже хороший і щирий, але це не ваша людина. Не обманюйте ані себе, ані партнера. Не слухайте «мудрих» порад друзів, адже вам потім жити з цією людиною.

  • Відчувати серцем і думати головою. Бажано одночасно

Цей пункт об'єднує у собі два перших: бути чесним і в почуттях, і в думках, не ігноруючи ні те, ні інше. При виборі партнера потрібно враховувати побажання серця, але і не відключати мізки. Є моменти, на які потрібно звернути увагу і обдумати:

- Чи збігаються ваші життєві цінності і плани на майбутнє?

- Чи цікаво вам разом, чи ви знаходитесь на одному  інтелектуальному рівні?

- Чи не заважатиме вам будувати стосунки вплив батьків коханого/ коханої? Чи дослухатиметься він /вона до порад мами, чи впливатиме це на його/ її самостійність? Такі проблемні запитання не можна залишати без уваги.

  • Розмовляти, обговорювати, домовлятися

Ми всі різні, адже у нас різні батьки, різне виховання, різний життєвий досвід. Ви не можете точно знати, що відчуває або про що думає ваш партнер, поки ви не запитаєте у нього про це. І він не зобов'язаний здогадуватися про ваші бажання, почуття і думки. Карта – не територія (певне світобачення, індивідуальне розуміння ситуацій). Не завжди те, що сказав або зробив партнер є прямим відображенням того, що ви почули і зрозуміли з цього приводу. Ви образилися, а партнер зовсім не хотів цього. Таке розуміння тієї чи іншої ситуації лежить у вашій карті і залежить від світосприйняття. Тому ви образилися, а йому/ їй незрозуміло чому. Щоб таких інцидентів було в житті якомога менше, обговорюйте проблеми, озвучуйте думки, знаходьте золоту середину, але не мовчіть.

 

(Фото: інтернет-джерело)

  • Поважати себе і партнера

Повага – річ дуже тонка і водночас дуже важлива. Без поваги будувати стосунки не можна. Тому якщо ви вже обрали свого партнера, поважайте свій вибір. Не можна навіть у найскладніших і найбільш неприємних для вас ситуаціях ображати партнера, бити словами у найболючіші місця. Через деякий час ви помиритеся, а осад залишиться назавжди.

  •  Слухати і чути себе та партнера

Якщо ви навчилися говорити, то тепер навчіться слухати і чути. До прикладу, якщо ви не зрозуміли з першого разу думку партнера, попросіть пояснити ще раз, уточніть, перепитайте, але не додумуйте зайве. Якщо коханий/кохана вам каже, що їй/йому, наприклад, не вистачає уваги, запитайте чому, як саме їй/йому хотілося б отримувати увагу. Можливо, вам пощастить і ви навіть отримаєте інструкцію: два рази обійняти, три рази поцілувати т.д. Головне почути те, що вам скажуть.

  • Робити щасливим себе і партнера

Щастя складається із маленьких і великих яскраво забарвлених подій. Уміння організовувати такі події – робота не лише магів та чарівників. На це здатен кожен з нас. Головне – мати бажання, адже для щастя багато не потрібно: подарунок без приводу, запрошення на побачення (навіть якщо ви 10 років разом), записка зі словами любові і побажанням гарного дня, похід у театр, романтичний вечір, хороша пляшка вина, спільний перегляд фільму про кохання. Усі ці дрібниці творять ваші щасливі моменти. Головне навчитися жити так, щоб їх у житті було більше, ніж сірих і сумних!


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Самотність – генетична «хвороба»?!

Самотніми не стають, самотніми народжуються?!


Марк Ґоулстон «Як спілкуватися з психами»: прості цитати про складні поняття

"Той, хто затаює образу, залишається жертвою. А от давши волю емоціям, жертва здобуває свободу".


Фільм "До зустрічі з тобою"

Стрічка, яка змусить вас замислитися над своїм життя, стрічка, яка навчить вас цінувати коханих.


Этти Хиллесум "Я никогда и нигде не умру"

Цитати звичайної, але надзвичайно мудрої жінки, яка вела щоденник у той період, коли німці знищували євреїв. У її восьми зошитах, які дійшли до нас, - боротьба з психологічним тиском, кохання, пошуки себе, біль і боротьба проти системи та проти власних бажань.


Усе – в наших руках!

Про життя, рух вгору й віру в себе!

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime