Статті про життя

Сподіваємося, ви уже прикрасили ялинку та запаслися новорічно-святковим настроєм, бо ж уже завтра – Новий рік. Час, коли, якщо вірити легендам, збуваються усі мрії та бажання. А поки ви ще не почали нарізати улюблене «Олів’є», пропонуємо вам дізнатися, як відзначають початок нового року у різних країнах світу.

 

Італія

Південь Європи – це не тільки екзотичні місцевості, а ще й звичаї такого ж ґатунку. Місцеві жителі впевнені, що перед Новим роком треба позбутися старого мотлоху. Тому у новорічну ніч вони викидають із вікон непотрібні речі. Це може бути що завгодно: праска, телевізор, стілець. За повір’ям, на місці викинутих предметів з’являться нові. З огляду на це, італійці святкують Новий рік вдома. Або ж, як мінімум, не ходять під вікнами.

фото: omniworld.ru

Колумбія

Південна Америка – ще одна екзотична частина світу, яка має чудернацькі традиції. На відміну від більшості країн, у Колумбії головна увага приділяється не Новому року, а старому. В останній день року місцевих жителів забавляє Дід Мороз, який пересувається на ходулях, розповідаючи смішні історії. Того ж дня в столиці Колумбії, Боготі, відбувається парад ляльок. Місцеві жителі, котрі мають автомобілі, чіпляють до машин іграшкових казкових персонажів і катають їх містом. Містяни вірять, що таким чином прощаються зі старим роком.

фото: votpusk.ru

Балі

Індонезійський острів славиться не тільки чудовими пляжами і курортами. На Балі люди люблять відпочивати і розтягувати задоволення, тому Новий рік святкують протягом 10 днів. Перед святом місцеві жителі будують рисові колони, висотою понад два метри. Опісля колони розбираються, а харчовий продукт люди з’їдають. В Індонезії, до речі, Новий рік зустрічають у жовтні.

фото: sungate.com.ua

Франція

Батьківщина вина – Грузія. Але, напевно, у Франції цей напій люблять більше, ніж там. Кожен французький винороб у новорічну ніч має привітати зі святом улюблену діжку з вином. Деякі навіть говорять із нею, немов із живою істотою. У Франції також є традиція класти боби у святковий пиріг. Щасливчик, якому дістанеться шматок випічки з «тотемною» рослиною, у святкову ніч буде королем, і всі мають виконувати його накази.

фото: under35.me

Японія

Японці надають важливого значення кожній новорічній деталі. На святковому столі у них обов’язково повинна бути довга вермішель – символ довголіття. А до святкового меню традиційно входить рис і квасоля. Перший символізує достаток, друга – здоров’я. Подарунки японці дарують одне одному тільки з приходом світанку.

Також у Японії прийнято сміятися у перші кілька секунд Нового року – на удачу. Основний новорічний атрибут у домі кожного японця не ялинка, а граблі, якими кожен місцевий житель надіється загрібати щастя протягом 365 днів.

фото: tourjapan.ru

Шотландія

Українці з пересторогою ставляться до дьогтю ("Ложка дьогтю в бочці меду"). Шотландці ж заповнюють цією рідиною пусту діжку, підпалюють її та котять вулицями в новорічну ніч. Таким чином місцеві жителі спалюють усе погане, що було в минулому році.

Незвично для нас виглядає і тамтешній Дід Мороз- брюнет. За повір’ям, саме темноволосий чоловік має першим зайти у дім у Новому році з подарунками. Опівночі шотландці відкривають двері домівок навстіж, впускаючи Новий рік.

фото: dailyrecord.co.uk 

Афганістан

Афганістан – єдина країна, яка заохочує людей працювати з настанням Нового року. У афганців відлік нових 365 днів починається 21 березня, а це початок сільськогосподарських робіт. Старійшина кожного села цього дня має провести першу борозну в полі. Після цього, перед працею, місцеві жителі можуть відвідати ярмарки, подивитися виступи канатохідців, музикантів і фокусників.

фото: rabotatam.ru

Угорщина

У перші секунди Нового року угорці свистять. Для цього можна використовувати не лише пальці, а ще дитячі дудки та інші пристрої. На думку місцевих жителів, свист відганяє злих духів, а також запрошує в дім радість і благополуччя.

Особливе значення в Угорщині мають святкові страви. На столі неодмінно має бути квасоля і горох – символи сильного духу і здорового тіла. Також у новорічну ніч угорці їдять часник – для захисту від хвороб, горіхи – для захисту від бід, і мед – для того, щоб життя в новому році було солодким.

фото: hristofor.com

 

Автор: Сергій Завалко


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво


Правити граматичні помилки не потрібно

Лінгвіст пропонує не виправляти граматичні помилки у англійській мові.


Сара Джіо "Остання камелія"

А ви читали книги Сари Джіо?


Три "вміння", які псують наше життя (Наталя Холоденко)

Хочете бути щасливими? Тоді будьте!


Генрі Марш "Ні сонце, ані смерть. Зі щоденників нейрохірурга"

«Ні сонце, ані смерть. Зі щоденників нейрохірурга» — надзвичайно особисті мемуари, що вражають відвертістю, мудрістю та літературною майстерністю.

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime