Американське товариство пластичних хірургів (ASPS) зазначає, що 2018 року аугментаційна маммопластика посіла перше місце серед хірургічних та малоінвазивних процедур (малотравматичні процедури).

Кількість операцій, порівняно із 2017 роком, виросла на 4%.

Чому жінки збільшують груди та як це впливає на материнство і здоров’я, ми розпитали у пластичного хірурга, лікаря-онколога, завідувача маммологіного відділу у клініці ISIDA Звєрєва Ігоря Германовича. 

 

Ігор Германович, чому жінка може хотіти збільшити груди?

Однозначної відповіді на це запитання немає. Я б виділив декілька причин. Перша – це невдоволення природними формами. Сюди можна віднести маленький розмір грудей, виражену асиметрію, недорозвиненість (мікромастія) чи повну відсутність молочних залоз (амастія).

Друга причина – обвисання грудей після грудного вигодовування. І третя – вікові зміни. З плином часу щільність молочних залоз зменшується, втрачається вода, змінюється гормональний фон, призупиняється процес оновлення клітин. Груди обвисають, бо втрачають форму і об’єм.

 

Маленький розмір грудей – це який?

Маленькими вважаються груди від нульового до першого розміру. Але саме поняття «маленькі груди» є умовним. Хтось вважає перший розмір грудей маленьким, а хтось третій.

Коли ми говоримо про величину і красу грудей, потрібно враховувати вподобання жінки. Якщо її не влаштовує об’єм, вона може його змінити. 

 

Якщо жінка має «маленькі» груди, це якось вплине на грудне вигодування малюка?

Жінка зможе годувати дитину грудьми, маючи навіть нульовий розмір. Головне, щоб запустилася лактація.

При амастії, коли у жінки відсутні молочні залози, грудне вигодування є неможливим.

 

Чому після грудного вигодування груди обвисають?

Під час вагітності груди збільшуються, оскільки розростається залозиста тканина, груди наповнюються молоком. Після завершення грудного вигодовування, коли молоко припиняє вироблятися, груди зменшуються до свого первісного розміру. Залозиста тканина зникає, повертається жирова. Саме жирова тканина формує об’єм грудей.  

Неправильна техніка грудного вигодовування, різке завершення грудного вигодовування впродовж шести місяців після народження малюка, ручне зціджування – основні причини обвисання грудей. 

Також груди можуть обвиснути, якщо жінка годувала груддю декількох дітей, маючи невеликий інтервалом між пологами.

 

Чи можна позбутися обвисання без хірургічного втручання?

Ні, не можна. Є жінки, які намагаються відновити форму грудей, виконуючи спеціальні фізичні вправи. Але вони не допоможуть відновити втрачену жирову тканину. Додати об’єм можна, наповнивши груди жиром пацієнтки. Ця операція називається ліпофілінг. Другий варіант –  вживлення силіконових імплантатів під час проведення збільшувальної маммопластики.

 

Що краще: ліпофілінг чи маммопластика?

На мій погляд, маммопластика. Наповнення грудей власним жиром – це затяжна у часі операція. Я не можу збільшити груди на один-два розміри під час першого хірургічного втручання. Жир вводиться дозовано, половина або третина якого потім розсмоктується. Тобто для того, аби збільшити груди на розмір, жінці доведеться пережити 2-3 операції. Крім того у пацієнтки має бути достатня кількість жиру, який спочатку відсмоктується, наприклад, зі стегон або живота, очищається і лише потім використовується під час операції.

Маммопластика – це разова операція, тривалістю 40 хвилин. Жінка прокидається із новими грудьми, добу знаходиться у стаціонарі, а потім їде додому. Після завершення реабілітаційного періоду ніякі додаткові хірургічні втручання не проводяться. Через місяць можна знімати компресійну білизну, а через три повертатися до спорту.

Деяких жінок виснажує носіння компресійної білизни, але обійтися без неї не можна. Вона зменшує біль і набряк, не допускає розходження післяопераційних швів, розриву судин, появи асиметрії.

 

Якщо жінка робить маммопластику, це не завадить їй у майбутньому годувати дитину груддю?

Усе залежить від того, як і де лікар установив силіконові імплантати. Якщо під тканиною молочної залози, над або під великим грудним м’язом, то жінка зможе годувати дитину груддю. Проблеми виникають у випадку розрізу навколо ареоли. Хірург може пошкодити молочні протоки, які йдуть до сосків. Але такий метод установки імплантатів використовується зараз рідко.

 

Статистика свідчить, що кількість операцій зі збільшення грудей щороку зростає. Лише 2018 року хірурги провели 313 735 тис. операцій. Як вважаєте, чому статистика продовжує зростати?

Думаю, маммопластика стала доступною для жінок із різним рівнем доходу, а операція – простішою. За 40 хвилин пацієнтка має нові груди з необмеженим терміном придатності. Змінилася якість імплантатів і ставлення до самої операції. Раніше на жінку із «силіконовими» грудьми могли дивилися із осудом і нерозумінням. Сучасне суспільство вчиться приймати вибір жінки бути красивою. В першу чергу – для себе.

Також на ріст популярності маммопластики впливає зменшення страхітливих міфів типу: «імплантати викликають рак молочних залоз», «імплантати розриваються» і т. д. Зазначу, що великих рандомізованих клінічних досліджень, які б підтвердили зв’язок між розвитком раку грудей і установкою імплантатів, не існує.

 

Щоб Ви порадили жінці, яка роками думає: «збільшувати чи ні?»

Я б порадив їй зустрітися із пластичним хірургом, засипати його запитаннями, приміряти омріяну форму грудей (існують спеціальні зовнішні сайзери) і переконатися, що стан здоров’я дозволяє проводити операцію. Бо якщо хочеться і можеться, то чому б не зробити себе щасливою?


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво


Регіна Бретт "Бог дає таланти всім"

Мотиваційні цитати від Регіни Бретт! Дуже пригодяться, якщо вам складно знайти своє місце у житті чи зробити крок на зустріч мрії.


Коротка історія про любов і золоту рибку

Любіть і бережіть тих, хто наповнює ваше життя світлом!



Анн-Софі Брасм «Дихай»

Історія, котра лякає та зворушує.

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime