Статті про життя

Що таке «тревел-журналістика»? Як заробляти гроші на подорожах? І чи реально це взагалі? На ці та інші важливі запитання відповідала в рамках Форуму журналістів від Асоціації «Новомедіа» тревел-журналіст Ольга Забіяка.

Хто такий тревел-журналіст?

Тревел-журналіст – це журналіст, який подорожує різними країнами, пишучи тексти про ті місця, які йому вдалося відвідати. Однак просто подорожувати й писати – це замало для того, щоб стати справжнім тревел-журналістом стверджує Ольга Забіяка. По-перше, потрібно мати терпіння, час і сили. По-друге, бути готовим, щоб доведеться багато «падати», чути несхвальну критику й нічого не отримувати за свою роботу.  

Як стати тревел-журналістом?

Є два шляхи, якими може піти людина, щоб стати «тревел-журналістом».

Перший – суб’єктивний: пишу тоді, коли є гроші, натхнення, бажання тощо.

Другий – об’єктивний: головний редактор дає завдання, а ти його виконуєш, намагаючись вкластись у дедлайн.

«Якщо ви в один день вирішили стати тревел-журналістом, поставте собі два запитання: чи готовий/ готова я самотужки оплачувати свої подорожі (довго і даремно), wanderlust (пристрасть, любов до подорожей) – це про мене?», - рекомендує Оля.

Багато з нас помилково вважають, що стати тревел-журналістом, дуже просто й легко. Однак це хибна думка.

Для того, щоб вас виокремили із сотень подібних авторів, треба мати власний авторський стиль, вчасно «годувати» читачів красивими широкоформатними фото і «смачними» текстами.

Надзвичайно важливо привозити з подорожей яскраві світлини, адже люди люблять візуально пересвідчуватися у правдивості описаних фактів. Також спікер зауважила:

«Якщо хочете, щоб вас читали, намагайтеся давати своїй аудиторії корисні поради: де відвідати безкоштовно музей, де найсмачніша їжа в містечку, де на море відкривається неймовірний краєвид тощо».

Не менш важливим пунктом для тревел-журналіста є відсутність помилок у текстах. Звісно, не всі закінчували філологічні вузи, але наявність ком, двокрапок і тире у вашій замітці, до прикладу, з Берліну – обов’язокова. Також не можна неправильно прописувати назви кафе, барів, музеїв тощо. Людей дратує неосвіченість.

«Ваші тексти повинні бути «живим», максимально об’єктивним, «чесним» і не схожим на інші. Як це зробити? Учіться відходити від екскурсії (якщо ви обрали такий вид подорожі) хоча б на два кроки, спілкуйтеся із місцевими жителями, помічайте деталі, виокремлюйте із загального потоку те, на що не звертають уваги інші», - радить спікер.

Якщо вам дуже кортить стати тревел-журналістом, але у вас немає можливості щовихідних їздити за кордон, подорожуйте світом «онлайн». Для цього ви можете спілкуватися із людьми, які проживають у тій чи іншій країні через соціальні мережі, користуватися базами екскурсоводів. Якщо вірити Олі, останні дуже активно співпрацюють із тревел-журналістами.

Також спікер радить часто заходити на офіційні сайти країн, про які ви пишете. Там можна знайти багато корисної і унікальної інформації (за умови, якщо володієте іноземними мовами).

«Майте на увазі, що відразу ви не будете заробляти на подорожуванню гроші. Тому потрібно запастися терпінням і силами: фізичними й духовним. Подорожі забирають багато часу й енергії. Якщо ви готові до цього – вперед, якщо мрієте лише заробити на цьому гроші, - краще не поспішайте бронювати тур», - підсумувала Ольга Забіяка.

Розпочати свій шлях у тревел-журналістиці можна й з України. Для початку складіть топ-5, 10, 20 місць чи місцинок, де досі ніхто не бував, а варто було б їх відвідати. Доведіть читачам, що там є на що подивитися, про що дізнатися, але будьте з ними максимально чесними.

Як бачите, тревел-журалістика – «штука» складна, однак якщо ви любите відкривати для себе щось нове, постійно перебувати в русі й писати «мальовничі» тексти, - сміливо беріться за перо! Адже для того, щоб зрозуміти напевне, чи зможете ви досягти успіху в цій сфері, - потрібно, як мінімум, спробувати. 

 


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Андрій Степура "WOW-виступ по-українськи. Ноу-хау сучасного оратора"

Цитати-поради з книги Андрія Степури, які допоможуть вам правильно підготуватися до публічного виступу.


9 натхненних цитат із книг

Якщо шукаєш новий світ, не треба боятися старої, прилиплої до ніг глини.


Мистецтво бути журналістом (5 цитат)

Цитати про журналістику та журналістів


10 правил сильних людей

Мрії збуваються тільки тоді, коли люди прикладають максимум зусиль!


Правильний сніданок. Поради дієтолога

Стаття про збалансований і правильний сніданок: які продукти мають входити до його складу, що можна їсти, а від чого краще відмовитися.

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime