Статті про життя

Що таке «тревел-журналістика»? Як заробляти гроші на подорожах? І чи реально це взагалі? На ці та інші важливі запитання відповідала в рамках Форуму журналістів від Асоціації «Новомедіа» тревел-журналіст Ольга Забіяка.

Хто такий тревел-журналіст?

Тревел-журналіст – це журналіст, який подорожує різними країнами, пишучи тексти про ті місця, які йому вдалося відвідати. Однак просто подорожувати й писати – це замало для того, щоб стати справжнім тревел-журналістом стверджує Ольга Забіяка. По-перше, потрібно мати терпіння, час і сили. По-друге, бути готовим, щоб доведеться багато «падати», чути несхвальну критику й нічого не отримувати за свою роботу.  

Як стати тревел-журналістом?

Є два шляхи, якими може піти людина, щоб стати «тревел-журналістом».

Перший – суб’єктивний: пишу тоді, коли є гроші, натхнення, бажання тощо.

Другий – об’єктивний: головний редактор дає завдання, а ти його виконуєш, намагаючись вкластись у дедлайн.

«Якщо ви в один день вирішили стати тревел-журналістом, поставте собі два запитання: чи готовий/ готова я самотужки оплачувати свої подорожі (довго і даремно), wanderlust (пристрасть, любов до подорожей) – це про мене?», - рекомендує Оля.

Багато з нас помилково вважають, що стати тревел-журналістом, дуже просто й легко. Однак це хибна думка.

Для того, щоб вас виокремили із сотень подібних авторів, треба мати власний авторський стиль, вчасно «годувати» читачів красивими широкоформатними фото і «смачними» текстами.

Надзвичайно важливо привозити з подорожей яскраві світлини, адже люди люблять візуально пересвідчуватися у правдивості описаних фактів. Також спікер зауважила:

«Якщо хочете, щоб вас читали, намагайтеся давати своїй аудиторії корисні поради: де відвідати безкоштовно музей, де найсмачніша їжа в містечку, де на море відкривається неймовірний краєвид тощо».

Не менш важливим пунктом для тревел-журналіста є відсутність помилок у текстах. Звісно, не всі закінчували філологічні вузи, але наявність ком, двокрапок і тире у вашій замітці, до прикладу, з Берліну – обов’язокова. Також не можна неправильно прописувати назви кафе, барів, музеїв тощо. Людей дратує неосвіченість.

«Ваші тексти повинні бути «живим», максимально об’єктивним, «чесним» і не схожим на інші. Як це зробити? Учіться відходити від екскурсії (якщо ви обрали такий вид подорожі) хоча б на два кроки, спілкуйтеся із місцевими жителями, помічайте деталі, виокремлюйте із загального потоку те, на що не звертають уваги інші», - радить спікер.

Якщо вам дуже кортить стати тревел-журналістом, але у вас немає можливості щовихідних їздити за кордон, подорожуйте світом «онлайн». Для цього ви можете спілкуватися із людьми, які проживають у тій чи іншій країні через соціальні мережі, користуватися базами екскурсоводів. Якщо вірити Олі, останні дуже активно співпрацюють із тревел-журналістами.

Також спікер радить часто заходити на офіційні сайти країн, про які ви пишете. Там можна знайти багато корисної і унікальної інформації (за умови, якщо володієте іноземними мовами).

«Майте на увазі, що відразу ви не будете заробляти на подорожуванню гроші. Тому потрібно запастися терпінням і силами: фізичними й духовним. Подорожі забирають багато часу й енергії. Якщо ви готові до цього – вперед, якщо мрієте лише заробити на цьому гроші, - краще не поспішайте бронювати тур», - підсумувала Ольга Забіяка.

Розпочати свій шлях у тревел-журналістиці можна й з України. Для початку складіть топ-5, 10, 20 місць чи місцинок, де досі ніхто не бував, а варто було б їх відвідати. Доведіть читачам, що там є на що подивитися, про що дізнатися, але будьте з ними максимально чесними.

Як бачите, тревел-журалістика – «штука» складна, однак якщо ви любите відкривати для себе щось нове, постійно перебувати в русі й писати «мальовничі» тексти, - сміливо беріться за перо! Адже для того, щоб зрозуміти напевне, чи зможете ви досягти успіху в цій сфері, - потрібно, як мінімум, спробувати. 

 


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво



Я дивлюся на своє неідеальне тіло…

Про недіальних ідеальних жінок.


Звикайте до підніжок, або Не віддавайте нікому ваші мрії!

«Опір з’являється щоразу, як ви наважуєтеся на серйозні зміни».


Гігієнічний душ: правила, які ви маєте знати

Коли, як та чим митися, аби не нашкодити своєму здоров’ю?

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime