Алергія в інтимній зоні, порушений кислотно-лужний баланс, бактеріальний вагіноз – наслідки неправильного догляду за статевими органами.
Коли, як та чим митися, аби не нашкодити своєму здоров’ю, розповіла лікар акушер-гінеколог у клініці ISIDA Валерія Даценко.
Засіб для інтимної гігієни. Гігієнічний душ виконують проточною водою кімнатної температури. Вранці та ввечері – з використанням засобу для інтимної гігієни. Це може бути гель, пінка або очищувальний мус. Протягом дня достатньо лише води. Надмірне використання засобу для інтимної гігієни призведе до порушення кислотно-лужного балансу та мікрофлори.
Чудово, якщо до складу такого засобу входитимуть наступні компоненти: молочна/ гіалуронова кислота, водорозчинний колаген, вітамін Е, В6, екстракт ромашки, алое віра, календули, лаванди, вівса, шавлії, гліцерин, масло чайного дерева.
Небажаним компонентом є триклозан – сильний антибактеріальний компонент. Виняток – засіб із цим компонентом вам призначив лікар. Також я не рекомендую користуватися гелем або пінкою із поверхнево-активними речовинами: SLES (Sodium Laureth Sulfate), SLS (Sodium Lauryl Sulfate), TEA (Laureth Sulfate), SMS (Sodium Myreth Sulfate). Вони подразнюють шкіру.
Кислотно-лужний баланс засобу для інтимної гігієни має складати 3,8-4,5 pH, оскільки pH інтимної зони кислий. У такому середовищі живуть лактобактерії. Мило та гель для душу використовувати не можна. Їхній pH – від 7 до 10, що є показником лужності. У такому середовищі лактобактерії не живуть.
Завдання засобу для інтимної гігієни – очищати інтимну зону, підтримувати потрібний рівень кислотно-лужного балансу та не порушувати мікрофлору. Мікрофлора – це збалансована сукупність бактерій, які не дозволяють поганим (патогенним) розмножуватися. Цим і займаються лактобактерії.
Лікарські трави. Використовувати трав’яні настої чи відвари можна лише за рекомендацією лікаря. Фітокомпоненти можуть спровокувати алергічну реакцію або подразнення. Використати настій із квіток ромашки дозволяється, наприклад, при сильному подразненні шкіри після депіляції.
Сода та розчин марганцю – у списку заборонених заходів. Сода створює лужне середовище, а піхва має кислотне. Наслідок – порушення кислотно-лужного балансу.
Розчин марганцю виконує сильну антисептичну та антимікробну функцію. Наслідок – порушення мікрофлори і розвиток дисбіозу піхви. Порушення кислотно-лужного балансу та мікрофлори – прямий шлях до бактеріального вагінозу, тобто молочниці.
Спринцювання – цілком невиправдана процедура. Піхва – орган, який щоденно самоочищається. Про це свідчить поява на білизні прозорих або білих виділень. Додаткове очищення у вигляді спринцювання вагінального каналу сприяє розвитку молочниці та сповільненому відновленню мікрофлори піхви. Також спринцювання розріджує слиз, який знаходиться у піхві – клітини піхви стають чутливими до хламідіозу та гонореї. Користі ніякої – проблем достатньо.
Отже, користуватися можна делікатним засобом із кислотно-лужним балансом 3,8-4,5 pH. Приймати гігієнічний душ – стоячи або у положенні присіду. Напрямок – спереду назад, аби не інфікувати піхву кишковими бактеріями. Миємо статеві органи без використання мочалок, які є розсадником патогенних бактерій. Витираємо акуратно, користуючись чистим рушником із натуральних тканин. Один член сім’ї – один рушник.
Статті про книги
Статті про життя
Статті про відомих людей
Цитати з книг
Статті про здоров'я та психологію
Думки людей про різні проблеми й на різні теми
Треба вчитися розуміти людей, а не змінювати.
Написати роман чи закрутити?
А ви хотіли б отримати Шевченківську премію?
Стаття про збалансований і правильний сніданок: які продукти мають входити до його складу, що можна їсти, а від чого краще відмовитися.
"Слова – це несерйозно. Постійно чуєш, що ніхто не хоче ними скривдити".
Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!