Сподіваємося, ви уже прикрасили ялинку та запаслися новорічно-святковим настроєм, бо ж уже завтра – Новий рік. Час, коли, якщо вірити легендам, збуваються усі мрії та бажання. А поки ви ще не почали нарізати улюблене «Олів’є», пропонуємо вам дізнатися, як відзначають початок нового року у різних країнах світу.
Італія
Південь Європи – це не тільки екзотичні місцевості, а ще й звичаї такого ж ґатунку. Місцеві жителі впевнені, що перед Новим роком треба позбутися старого мотлоху. Тому у новорічну ніч вони викидають із вікон непотрібні речі. Це може бути що завгодно: праска, телевізор, стілець. За повір’ям, на місці викинутих предметів з’являться нові. З огляду на це, італійці святкують Новий рік вдома. Або ж, як мінімум, не ходять під вікнами.
фото: omniworld.ru
Колумбія
Південна Америка – ще одна екзотична частина світу, яка має чудернацькі традиції. На відміну від більшості країн, у Колумбії головна увага приділяється не Новому року, а старому. В останній день року місцевих жителів забавляє Дід Мороз, який пересувається на ходулях, розповідаючи смішні історії. Того ж дня в столиці Колумбії, Боготі, відбувається парад ляльок. Місцеві жителі, котрі мають автомобілі, чіпляють до машин іграшкових казкових персонажів і катають їх містом. Містяни вірять, що таким чином прощаються зі старим роком.
фото: votpusk.ru
Балі
Індонезійський острів славиться не тільки чудовими пляжами і курортами. На Балі люди люблять відпочивати і розтягувати задоволення, тому Новий рік святкують протягом 10 днів. Перед святом місцеві жителі будують рисові колони, висотою понад два метри. Опісля колони розбираються, а харчовий продукт люди з’їдають. В Індонезії, до речі, Новий рік зустрічають у жовтні.
фото: sungate.com.ua
Франція
Батьківщина вина – Грузія. Але, напевно, у Франції цей напій люблять більше, ніж там. Кожен французький винороб у новорічну ніч має привітати зі святом улюблену діжку з вином. Деякі навіть говорять із нею, немов із живою істотою. У Франції також є традиція класти боби у святковий пиріг. Щасливчик, якому дістанеться шматок випічки з «тотемною» рослиною, у святкову ніч буде королем, і всі мають виконувати його накази.
фото: under35.me
Японія
Японці надають важливого значення кожній новорічній деталі. На святковому столі у них обов’язково повинна бути довга вермішель – символ довголіття. А до святкового меню традиційно входить рис і квасоля. Перший символізує достаток, друга – здоров’я. Подарунки японці дарують одне одному тільки з приходом світанку.
Також у Японії прийнято сміятися у перші кілька секунд Нового року – на удачу. Основний новорічний атрибут у домі кожного японця не ялинка, а граблі, якими кожен місцевий житель надіється загрібати щастя протягом 365 днів.
фото: tourjapan.ru
Шотландія
Українці з пересторогою ставляться до дьогтю ("Ложка дьогтю в бочці меду"). Шотландці ж заповнюють цією рідиною пусту діжку, підпалюють її та котять вулицями в новорічну ніч. Таким чином місцеві жителі спалюють усе погане, що було в минулому році.
Незвично для нас виглядає і тамтешній Дід Мороз- брюнет. За повір’ям, саме темноволосий чоловік має першим зайти у дім у Новому році з подарунками. Опівночі шотландці відкривають двері домівок навстіж, впускаючи Новий рік.
фото: dailyrecord.co.uk
Афганістан
Афганістан – єдина країна, яка заохочує людей працювати з настанням Нового року. У афганців відлік нових 365 днів починається 21 березня, а це початок сільськогосподарських робіт. Старійшина кожного села цього дня має провести першу борозну в полі. Після цього, перед працею, місцеві жителі можуть відвідати ярмарки, подивитися виступи канатохідців, музикантів і фокусників.
фото: rabotatam.ru
Угорщина
У перші секунди Нового року угорці свистять. Для цього можна використовувати не лише пальці, а ще дитячі дудки та інші пристрої. На думку місцевих жителів, свист відганяє злих духів, а також запрошує в дім радість і благополуччя.
Особливе значення в Угорщині мають святкові страви. На столі неодмінно має бути квасоля і горох – символи сильного духу і здорового тіла. Також у новорічну ніч угорці їдять часник – для захисту від хвороб, горіхи – для захисту від бід, і мед – для того, щоб життя в новому році було солодким.
фото: hristofor.com
Автор: Сергій Завалко
Статті про книги
Статті про життя
Статті про відомих людей
Цитати з книг
Статті про здоров'я та психологію
Думки людей про різні проблеми й на різні теми
Історія, яка торкнеться вашого серця і змусить плакати...
Хто такий тревел-журналіст і як ним стати вже сьогодні?
Еді Седжвік - дівчина, яка підкорила Нью-Йорк, але не змогла підкорити життя.
Цитати із книги, яка розповідає про непередбачуваність людського життя.
Вітаємо з Днем міста!
Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!