На початку 2020 року прийнято підсумовувати минулорічні досягнення відомих людей. Особливо цікавими у цьому плані є письменники. Минулого року літератори добре попрацювали, за що отримали чималі гонорари. Далі розповімо про 5 найбільш високооплачуваних письменників 2019 року, чиї рахунки за 12 місяців збільшилися на шестизначні суми.
Стівен Кінг: 17 млн доларів
«Король жахів» минулого року заробив 17 млн доларів. Це на 10 мільйонів менше, ніж у 2018-му, та Кінг все одно увійшов у топ-5 найбільш високооплачуваних письменників. Минулого року американець видав новий роман «Інститут». Книга вийшла у вересні, але українського перекладу ще немає.
Фільм «Доктор сон» за мотивами однойменного роману Кінга вийшов у прокат 30 жовтня 2019 року. Бюджет стрічки склав 55 млн доларів, а касові збори – 71,9 млн USD. Яку частку отримав письменник – поки що невідомо. Фільми регулярно приносять Кінгу декілька додаткових мільйонів. Саме завдяки новій екранізації «Воно» американець заробив 27 млн доларів 2018 року. «Інститут», до речі, теж екранізують.
Джеф Кінні: 20 млн доларів
Дитячий письменник Джеф Кінні активно розвиває серію про школяра-невдаху Ґреґа Гефлі. Це допомагає літератору заробляти десятки мільйонів. Минулого року Кінні продав 3,6 млн екземплярів своїх книг. Саме завдяки цьому його банківський рахунок поповнився на 20 мільйонів USD.
Кінні відомий у першу чергу книжковою серією «Щоденник слабака». За 10 років американець написав і видав 14 частин із вищевказаної серії. Остання з них вийшла в світ у листопаді 2019 року. Українською перекладено 8 книг Джефа. Окремі частини «Щоденника слабака» періодично екранізують. 2017 року вийшов у прокат уже четвертий фільм, знятий за мотивами творів Кінні. Остання на даний момент екранізація зібрала 40,1 млн доларів.
Мішель Обама: 36 млн доларів
Колишня Перша леді США стала проривом 2019 року в літературі. Обама випустила автобіографічну книгу «Становлення». Американка вдало дебютувала у великій літературі. За рік її мемуари розійшлися накладом більше, ніж 10 млн екземплярів у різних форматах. Українською книгу видав BoockChief.
Про Мішель Обаму й раніше виходили книги. Однак «Становлення» – літературний дебют самої Мішель, який видався більше, ніж вдалим. Дружина 44-го президента США у мемуарах розповіла про себе все, починаючи від дитячих років, закінчуючи шляхом до Білого дому. Медійності книзі додала й популярність авторки. Мішель Обама вважається одною з найвпливовіших жінок сучасності. Після виходу книги вона влаштувала тур, збираючи повні стадіони прихильників у різних куточках Америки.
Джеймс Паттерсон: 70 млн доларів
Минулого року Паттерсон не відзначався літературними хітами, на відміну від 2018-го. Тоді письменник видав книгу «Зникнення президента» у співавторстві з Біллом Клінтоном. Роман швидко став бестселером. Клінтон уперше описав реальні подробиці з життя в Білому домі, а Паттерсон «загорнув» усе в художню обгортку. Гостросюжетний роман з’явився і в Україні. Книгу видав BoockChief.
Незважаючи на більш-менш спокійний у творчому плані 2019-й рік, Паттерсон заробив 70 млн доларів. Минулого року його книги продалися накладом у 5,5 млн друкованих примірників. Паттерсон залишається найбагатшим американським письменником. За підсумками 2018 року його загальний статок оцінювався у 800 млн доларів.
Джоан Ролінґ: 95 млн доларів
Британська письменниця заробляє на всьому потроху: продовжує розвивати світ Гаррі Поттера, пише детективні романи про Корморана Страйка під псевдонімом Роберт Ґалбрейт і співпрацює з театром. Минулорічним проривом у фінансовому плані для Ролінґ стала п’єса «Гаррі Поттер і прокляте дитя», яка принесла їй 2,3 млн доларів усього за тиждень. Крім того, минулого року видавництво Джоан продало 2,8 млн екземплярів її книг лише в США.
Сумарно за весь 2019-й рік Ролінґ заробила 95 млн доларів. Британська письменниця повернулася на перше місце рейтингу Forbes, звідки 2 роки тому її посунув Паттерсон. Схоже на те, що ці двоє ще довго будуть вести заочне змагання між собою за звання найбагатшого письменника сучасності.
Статті про книги
Статті про життя
Статті про відомих людей
Цитати з книг
Статті про здоров'я та психологію
Думки людей про різні проблеми й на різні теми
Цей десерт не залишить вас байдужими!
"Cancer, cancer, Mais dis moi quand c'est?"
Цікава і кисло-солодка історія кохання мусульманина і грузинки, яка розгортається на фоні війни.
Самотніми не стають, самотніми народжуються?!
Віршик без якого зима - не зима!
Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!