Статті про здоров'я та психологію

Чому деякі люди прагнуть бути самотніми, що їх до цього спонукає? Непорозуміння із рідними й близькими, неприйняття законів соціуму, психологічні проблеми? Беріть вище – генетика.

У 2005 році учені Чиказького університету (The University of Chicago) та Амстердамського вільного університету (VU University Amsterdam) вирішили грунтовно дослідити природу самотності. В ході експерименту, вони з’ясували, що любов до самотності успадковується на генетичному рівні. Так, у парі однояйцевих близнюків (походять із однієї заплідненої яйцеклітини, що ділиться на 2 або більше частин, з яких розвиваються самостійні зародки. Такі близнята завжди однієї статі і дуже схожі зовнішністю, оскільки мають абсолютно однаковий набір генів) від самотності страждають обидві людини, а у парі двояйцевих (розвиваються з різних яйцеклітин, вони часто різної статі, схожі між собою не більш й не менше аніж звичайні брати чи сестри) – може лише одна.

«За результатами дослідження ми прийшли до цікавого висновку про те, що почуття самотності може відображати внутрішню емоційну реакцію на умови-стимули, ледь контрольовані або взагалі не контрольовані людиною», - розповіла заявила Доррет Бумсма (доктор психології, професор Амстердамського вільного університету).

Займалися дослідженням самотності й психіатри з Медичної школи Сан-Дієго. Співпрацюючи з абсолютно різними людьми (більше 10 тисяч), вони досліджували їхню генетичну карту, вікові особливості, стан здоров’я, матеріальне становище, статус у суспільстві, і на завершення просили їх дати відповідь на 3 нескладних запитання: як часто ви почуваєте себе спустошеним/  спустошеною, як часто вам бракує спілкування, як часто вам здається, що ви самотній/ самотня?

Проаналізувавши отримані відповіді, вчені констатували, що схильність до самотності передається генетично у межах від 14 до 27%. Тому нині вони намагаються виявити та дослідити механізми самотності, щоб знайти ліки від цієї не надто приємної хвороби. А нам залишається чекати й сподіватися, що в недалекому майбутньому самотність все ж можна буде подолати.


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

А колись розквітнуть вишні...

Еріх Марія Ремарк: "У темні часи добре видно світлих людей".


Коротка бузкова історія

Вірте у дива. Так легше жити.


Джулія Робертс: "Настав час скинути маски"

Всесвітньо відома голлівудська актриса Джулія Робертс опублікувала сенсаційне послання. У ньому вона не просить, благає всіх жінок перестати приділяти увагу тільки зовнішній красі, на шкоду собі і своєму єству.


7 кроків до кохання

Як зберегти кохання і відрізнити справжні почуття від "підробки"?


Сергій Жадан "Месопотамія"

Цитати, котрі чіпляються за душу.

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime