Чому деякі люди прагнуть бути самотніми, що їх до цього спонукає? Непорозуміння із рідними й близькими, неприйняття законів соціуму, психологічні проблеми? Беріть вище – генетика.
У 2005 році учені Чиказького університету (The University of Chicago) та Амстердамського вільного університету (VU University Amsterdam) вирішили грунтовно дослідити природу самотності. В ході експерименту, вони з’ясували, що любов до самотності успадковується на генетичному рівні. Так, у парі однояйцевих близнюків (походять із однієї заплідненої яйцеклітини, що ділиться на 2 або більше частин, з яких розвиваються самостійні зародки. Такі близнята завжди однієї статі і дуже схожі зовнішністю, оскільки мають абсолютно однаковий набір генів) від самотності страждають обидві людини, а у парі двояйцевих (розвиваються з різних яйцеклітин, вони часто різної статі, схожі між собою не більш й не менше аніж звичайні брати чи сестри) – може лише одна.
«За результатами дослідження ми прийшли до цікавого висновку про те, що почуття самотності може відображати внутрішню емоційну реакцію на умови-стимули, ледь контрольовані або взагалі не контрольовані людиною», - розповіла заявила Доррет Бумсма (доктор психології, професор Амстердамського вільного університету).
Займалися дослідженням самотності й психіатри з Медичної школи Сан-Дієго. Співпрацюючи з абсолютно різними людьми (більше 10 тисяч), вони досліджували їхню генетичну карту, вікові особливості, стан здоров’я, матеріальне становище, статус у суспільстві, і на завершення просили їх дати відповідь на 3 нескладних запитання: як часто ви почуваєте себе спустошеним/ спустошеною, як часто вам бракує спілкування, як часто вам здається, що ви самотній/ самотня?
Проаналізувавши отримані відповіді, вчені констатували, що схильність до самотності передається генетично у межах від 14 до 27%. Тому нині вони намагаються виявити та дослідити механізми самотності, щоб знайти ліки від цієї не надто приємної хвороби. А нам залишається чекати й сподіватися, що в недалекому майбутньому самотність все ж можна буде подолати.
Статті про книги
Статті про життя
Статті про відомих людей
Цитати з книг
Статті про здоров'я та психологію
Думки людей про різні проблеми й на різні теми
Цитати із книги, яка не залишить вас байдужими.
Рецензія на книгу французького письменника, котра була видана у 29 країнах світу, і стала бестселером у Франції.
"Люди бачать те, що хочуть бачити. А найчастіше те, що їм кажуть, наче вони бачать".
Неймовірна книга про право жінки на освіту і вільне життя без обмежень.
Книга, яка порушує багато питань. Питань побутових і вічних.
Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!