Статті про здоров'я та психологію

Чому деякі люди прагнуть бути самотніми, що їх до цього спонукає? Непорозуміння із рідними й близькими, неприйняття законів соціуму, психологічні проблеми? Беріть вище – генетика.

У 2005 році учені Чиказького університету (The University of Chicago) та Амстердамського вільного університету (VU University Amsterdam) вирішили грунтовно дослідити природу самотності. В ході експерименту, вони з’ясували, що любов до самотності успадковується на генетичному рівні. Так, у парі однояйцевих близнюків (походять із однієї заплідненої яйцеклітини, що ділиться на 2 або більше частин, з яких розвиваються самостійні зародки. Такі близнята завжди однієї статі і дуже схожі зовнішністю, оскільки мають абсолютно однаковий набір генів) від самотності страждають обидві людини, а у парі двояйцевих (розвиваються з різних яйцеклітин, вони часто різної статі, схожі між собою не більш й не менше аніж звичайні брати чи сестри) – може лише одна.

«За результатами дослідження ми прийшли до цікавого висновку про те, що почуття самотності може відображати внутрішню емоційну реакцію на умови-стимули, ледь контрольовані або взагалі не контрольовані людиною», - розповіла заявила Доррет Бумсма (доктор психології, професор Амстердамського вільного університету).

Займалися дослідженням самотності й психіатри з Медичної школи Сан-Дієго. Співпрацюючи з абсолютно різними людьми (більше 10 тисяч), вони досліджували їхню генетичну карту, вікові особливості, стан здоров’я, матеріальне становище, статус у суспільстві, і на завершення просили їх дати відповідь на 3 нескладних запитання: як часто ви почуваєте себе спустошеним/  спустошеною, як часто вам бракує спілкування, як часто вам здається, що ви самотній/ самотня?

Проаналізувавши отримані відповіді, вчені констатували, що схильність до самотності передається генетично у межах від 14 до 27%. Тому нині вони намагаються виявити та дослідити механізми самотності, щоб знайти ліки від цієї не надто приємної хвороби. А нам залишається чекати й сподіватися, що в недалекому майбутньому самотність все ж можна буде подолати.


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Арт-простір

Фото та малюнки

6

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

7

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

"Таємний щоденник Хендріка Груна віком 83 1/4 роки. Зроби щось із життям!"

Книга про старість, але таку, яка змушує вас не лише співчувати, але й усміхатися!


Мистецтво бути журналістом (5 цитат)

Цитати про журналістику та журналістів


Таня Малярчук «Забуття»

Книга, яка не може залишитися поза вашою увагою.


Харчова сода проти миючих засобів

Усі продукти, які ми споживаємо, готуються у тому чи іншому посуді. Тому дуже важливо, щоб він був чистим і не містив "у собі" шкідливих речовин. Адже під час їжі, вони потрапляють до нашого організму.


Алессандро Барікко «Море-океан»

Книга про море. Прекрасне й жахливе водночас...

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime