Статті про людей сильних духом

Вони ніколи не скаржаться на життя. У них немає проблем, котрі не можна вирішити. Їм вистачає грошей на життя і уваги від рідних. Вони не хочуть «більшого», як ми, люди, у яких вічно щось не так. Вони – люди з інвалідністю.

«Мистецтво присутнє у всьому»…

У цієї дівчини завжди обмаль часу. Вона постійно в русі: конкурси, фотосесії, навчання. Вона самостійно освоїла Photoshop і мріє навчитися грати на синтезаторі. Її звати Марія Толстєнкова. Її – 22, вона – дівчина з обмеженими можливостями.

Історія нашої героїні розпочалася давно. Ще в ранньому дитинстві їй поставили діагноз – спінальна м'язова атрофія (СМА) Кугельберга-Веландера (захворювання, в ході якого, з часом, усі м'язи атрофуються й людина перестає рухатися). Власне, з того періоду й розпочалося випробування життям Марії. Не подумайте, щоб вона зневірилася у собі, й зненавиділа увесь світ, зовсім ні. Вона просто вирішила змінити те, що їй під силу.

«Прожити життя із користю для світу – це і є справжнє мистецтво, - розповідає дівчина, – але й водночас дуже складне завдання. Коли ми зверталися за допомогою до лікарів, нам усюди ввічливо пояснювали, що з такою хворобою довго не живуть... Ясна річ, що часто чуючи такі речі, людина перестає боятися смерті, й хвилюються зовсім про інше. Вона хоче залишити по собі якийсь слід. Звісно, хороший і світлий. І я не стала винятком».

У 13 років Марія познайомилася із програмою Photoshop. Її привабив незнаний досі світ, у якому можна «домальовувати» те, чого людині бракує у реальності.

«Мені завжди хотілося малювати. А за допомогою цієї програми я змогла здійснити своє бажання. Уроки малювання опановувала самостійно. У цьому немає нічого складного, бо якщо людина справді хоче чогось навчитися, вона завжди знайде час, сили й терпіння, наполегливо прямуючи до мети».

Марію надихає усе: музика, гарні фільми, люди, але найбільше – природа: могутня, безмежна й нікому до кінця не підкорена.

«Мистецтво присутнє у всьому, а особливо – у природі. Воно допомагає виражати емоції як позитивні, так і негативні, перетворюючи зло у чарівну доброту», - розповідає дівчина.

«Щоб чогось досягти, треба цього дуже хотіти»

Створення усього великого розпочинається зі створення малого, із правильних і чистих думок, із бажання зробити світ кращим. Цього Марії не займати. Вона сповідує особливу філософію життя, де є місце для всіх і кожного, не залежно від статусу і фізичних можливостей.

«Світ дуже різний. З одного боку, люди сповнені злості і ненависті, часом навіть безпричинної. Однак є і добрі люди, які наповнюють наш світ любов'ю і світлом, не дивлячись ні на що. Навіть зараз, у мить, коли я думаю над цим коментарем, я намагаюся бачити світ у яскравих і позитивних фарбах, адже він такий гарний! Дуже хочеться, щоб люди намагалися робити наш світ добрішим і кращим, а не навпаки», - зізнається наша героїня.

Усі вищевикладені думки, Марія вкладає у своє просте, але із глибоким підтекстом, мистецтво. А ще дівчина мріє, щоб люди, у яких є крила, могли вільно літати по землі, і насолоджуватися усіма кольорами райдуги. Без утисків, без кривих поглядів, без співчуття. Адже ті, хто обмежені в русі, наділені іншими важливими здібностями, які потрібні нашому суспільству. І це доводить їхня позиція, їхнє надзвичайно яскраве бачення світу.

«Малюючи картини, я намагаюся не надавати перевагу якимсь конкретним кольорам, але мені дуже подобається поєднання блакитних і рожевих відтінків. Ці фарби нагадують сяйво вечірнього неба або заходу сонця», - розповідає Маша.

Людям з інвалідністю складно самостверджуватися. Причина цього ховається зовсім не у бажанні чи небажанні щось робити, транспортних незручностях, а скоріше у різкому сприйнятті «хворих» «здоровими». Українське суспільство ще не навчилося правильно сприймати тих, хто зовнішньо «не такий», чути їх і розуміти. Насправді цим людям не потрібне співчуття і фінансова допомога (звісно, є особливі випадки), їм потрібно, щоб їх почули.

Однак наша сонячна Марія переконана, що своїм мистецтвом і любов’ю до людей, вона зможе наповнити наш світ позитивними емоціями, адже: «Щоб чогось досягти, – треба цього дуже хотіти».

         

Фото: Марія Толстєнкова

 


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Марк Ґоулстон «Як спілкуватися з психами»: прості цитати про складні поняття

"Той, хто затаює образу, залишається жертвою. А от давши волю емоціям, жертва здобуває свободу".


Ричард Бах «Джонатан Лівінгстон, мартин»

"Коли знаєш, що робиш, завжди виходить".


20 українських письменників, твори яких треба прочитати

Твори, які просякнуті історією українського народу.


Як, де і про що читати книги цієї осені (у жовтні)?

Добірка книг для прочитання у жовтні.


Морська прогулянка

Фото Чорного моря.

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime