Любите подорожувати? Любіть і цікаві тексти писати! Як робити це так, щоб на лобі не виступили краплі крові? У рамках журналістського Форуму від Асоціації Новомедіа розповіла Тетяна Полонік, засновниця журналу «La Boussole».
План
Збираючись у подорож, неодмінно складіть список місць, які ви маєте відвідати у тому чи іншому куточку України або світу. Це надзвичайно важливий момент!
Коли ми готували перший номер журналу «La Boussole», наша поїздка заздалегідь була розписана до хвилини. Ми мали намір відвідати сто одне місце, що нам і вдалося. Але, повернувшись ввечері в готель, ми усвідомили, що хочемо спати, а не описувати враження від побаченого. Тому я раджу вам раціонально складати план подорожі. Не плануйте багато. У цій справі кількість – не головне.
Нотатник
Якщо хочете написати змістовний і яскравий текст, робіть короткі замітки, щойно в цьому виникне потреба. Кожна ваша думка-враження про щось/ когось – цінна і важлива. Намагайтеся відразу її фіксувати, щоб не «загубити».
Уважність
Блукаючи містом, звертайте увагу на деталі, дрібниці, які не відразу впадають в око: назви вулиць, колір будинків, кількість клумб, розмір бруківки тощо. Також я раджу спілкуватися із людьми, прислухатися до їхніх розмов. Адже місцеві жителі – це і є душа того чи іншого міста. Часом вони можуть вам розповісти те, про що ніколи не повідає Інтернет.
Текст
Коли ви пишете текст, намагайтеся відходити від банального викладу фактів і подій. Що я маю на увазі? Не пишіть щось на кшталт: «Архітектура вражаюча, кава смачна». Будьте оригінальними. Персоніфікуйте (оживлення неживих предметів) місто, нехай воно поговорить із вашими читачами, розкаже йому про минуле і сучасне.
Не хочете оживляти місто? Напишіть репортаж або художнє есе. Вплетіть у канву тексту діалоги, жарти, додайте атмосферні знімки. Зробіть усе для того, щоб виконати головне завдання – показати місто під абсолютно новим кутом.
Сюжет&конфлікт
Кожен текст повинен мати сюжет, який складається із експозиції, зав’язки, розвитку дії, кульмінації і розв’язки. Необов’язково дотримуватися наведеного порядку, але зав’язка, кульмінація та розв’язка у вашому тексті все ж має бути. Текст може починатися із розв’язки чи кульмінації. Усе залежить від вашого сюжету і від того, на чому ви зробите головний акцент. Писати про все одразу – погана ідея, бо так ви напишете ні про що.
І ще один важливий момент. Намагайтеся створювати в тексті конфлікт. Тоді вірогідність того, що ваш текст дочитають до кінця, збільшиться у декілька разів. Люди не люблять читати спокійні описи, їм хочеться динаміки.
Читач
Створюючи текст, завжди ставте собі запитання: «Що нового і корисного почерпне читач із цього матеріалу?». Якщо нічого, тоді ви даремно згаяли час. Ваш читач – це ваш найліпший друг, який хоче почути від вас одну-дві поради. Ви маєте розказати йому, де в місті найсмачніша їжа, найароматніша кава, найкраща музика. Так, це буде момент суб'єктивізму, тому намагайтеся, щоб уся інформація, яку ви подаєте, була максимально правдивою і оригінальною.
Любов
Перший номер журналу «La Boussole» ми видали, зібравши кошти на краудфандинговій платформі «Спільнокошт». Зараз номер покриває номер. Продали випуск, отримали гроші, надрукували наступний тираж. Попри те, що журнал коштує недешево, великих прибутків ані ми, ані наші автори не мають (друк журналу дороговарістний). Але для нас це не проблема, оскільки ми ніколи не гналися за славою чи грішми. Єдине, чого ми завжди прагнули, – видавати по-справжньому якісний журнал.
Тому моя остання порада проста – любіть те, що ви робите! І тоді вам усе вдасться!
Джерело фотографій - La Boussole
Статті про книги
Статті про життя
Статті про відомих людей
Цитати з книг
Статті про здоров'я та психологію
Думки людей про різні проблеми й на різні теми
Рецензія на книгу про каву і пригоди.
Щира і мудра казочка для дітей і дорослих!
Не бійтеся своїх страхів, їх можна подолати!
Про функції та переваги КОК.
А які плани на це літо у вас?
Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!