Карантин в Україні триватиме до 24 квітня. А це означає, що мінімум до цього часу ми маємо зберігати спокій та правильно доглядати за шкірою обличчя. Самоізоляція – не привід розслаблятися і забувати про традиційні ритуали краси. Бо зморшки й «прищі» тільки цього й чекають.
Про найважливіше розповідає лікар косметолог-дерматовенеролог Анна Кравчук.
Безжальне очищення
Догляд за шкірою обличчя починається з очищення. Усе залишається без змін, але нині необхідно приділяти увагу й очищенню рук. Упевнена, що ви робили це й раніше, але, як лікар, я зобов’язана вам нагадати основні моменти.
Миємо руки протягом 20-30 секунд, використовуючи рідке мило. Вода – протічна, кімнатної температури, рушники – одноразові. Якщо користуєтеся бавовняним рушником, не забувайте щотижня прати його при високій температурі води.
Мити руки понад 30 секунд не потрібно, аби надалі уникнути порушення цілісності гідроліпідної мантії (ГМ). Головний симптом порушення ГМ – відчуття сухості.
Після ретельного миття рук можете скористатися санітайзером (антибактеріальний гель для рук), який містить мінімум 60-70% спирту. Для цього нанесіть 2,5-3 мл засобу на тильний бік долоні та розітріть його, дотримуючись інструкції.
Переходячи до очищення шкіри обличчя, відкривайте кран рукомийника ліктем або одноразовим рушником, аби не контактувати з його поверхнею. Умивайтеся водою кімнатної температури, використовуючи гель чи пінку для вмивання без спирту у складі.
Далі тонізація та зволоження – за планом.
Окремо хочу звернути вашу увагу на чистоту тари, у якій знаходяться косметичні продукти. Якщо у вас є можливість, перед використанням протирайте свої скляночки та тюбики спиртовмісним чи мильним розчином.
Варіант перший: протріть поверхні засобів санітайзером, використовуючи чисті ватні диски.
Варіант другий: помийте скляночки, тюбики рідким милом. Для зручності також можете використовувати ватний диск. Опісля змийте мило під протічною водою та витріть поверхні косметичних засобів сухими паперовими рушниками.
Найкраще робити це перед очищенням обличчя.
Вітамін D: без доступу до сонця
В умовах карантину нам бракує сонця, яке синтезує вітамін D. Тому, якщо маєте балкон, який виходить на сонячний бік вулиці, раджу «прогулюватися» ним 10-15 хвилин двічі на тиждень. Також дістати вітамін D можна із харчових продуктів. Це масло печінки тріски, морські водорості, лосось, оселедець, скумбрія, сардини, зародки пшениці, яловича печінка, яєчні жовтки.
Забезпечити себе добовою кількістю вітаміну D із продуктів неможливо. Згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), добова норма цього вітаміну складає 600 МЕ, тобто 15 мг. Врятувати всіх нас може риб'ячий жир і таблетований вітамін D. Однак не раджу приймати ці або будь-які інші добавки без попередньої консультації із лікарем.
В умовах карантину найкращий варіант – правильно харчуватися і «прогулюватися» сонячним балконом, якщо він є.
Операція «максимальне зволоження»
Тканинні маски не здатні позбавити нас від зморшок. Однак вони здатні зволожити, освіжити шкіру та збагатити її корисними інгредієнтами. Карантин – це ідеальний час для тестування денних та нічних масок, які ви без проблем можете замовити онлайн.
Раджу обирати зволожувальні маски без спирту, силіконів та парабенів у складі. Не завадить антиоксидантна, відлущувальна, очисна та маска для покращення регенерації шкіри.
Також не забувайте використовувати патчі та зволожувальний крем для зони навколо очей. Брак світла, кисню, стреси, порушений режим дня і харчування сприяють виникненню темних кіл.
Чудовим рішенням буде придбання антиоксидантної сироватки чи зволожувальної сироватки, яка містить компоненти натурального зволожувального фактуру (НУФ). До складу НУФ входять амінокислоти, сечовина, сіль глутамінової та молочної кислоти, гліцерин, органічні кислоти, пептиди, іони натрію, калію, кальцію.
Окремої уваги зараз потребують руки, тому придбайте якісний зволожувальний крем.
Рекомендовані інгредієнти: гліцерин, оливковий сквалан, аллантоїн, д-пантенол, сік алое віра, бджолиний віск, обліпихова, бавовняна олія, масло каріте, жожоба, авокадо, сечовина, вітамін С, Е тощо.
Засобами, до складу яких входить спирт, парабени, силікони, користуватися не рекомендую. Нині функцію пересування рук відмінно виконує санітайзер із високим вмістом спирту.
Протягом дня пийте тепло-гарячу воду з лимоном та подрібненим імбирем, зелений чай без цукру, свіжі соки (соками не захоплюйтеся, аби не підвищити рівень цукру в крові). Це допоможе підтримувати водний баланс в організмі й зволожувати шкіру зсередини.
І, звісно ж, не забувайте щогодини та перед сном провітрювати приміщення.
Любіть себе та свою шкіру!
Статті про книги
Статті про життя
Статті про відомих людей
Цитати з книг
Статті про здоров'я та психологію
Думки людей про різні проблеми й на різні теми
Багаті, бо талановиті.
«Усі люди думають однаково. Різниця полягає лише в тому, що одна людина певної миті перестає думати, а інша думає далі...".
Час змінювати своє життя!
Жінка, котрій судилося стати найпотворнішою
А якою косметикою користуєтеся ви?
Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!