Детектив – жіночий жанр літератури. Прекрасна половина людства вподобала книги цього напрямку, а ще, звичайно, любовні романи. Жінки не тільки читають, а й пишуть хороші детективи. Однин із таких – роман Поли Гоукінз «Дівчина у потягу».

Про автора

Пола Гоукінз – британська письменниця. У минулому – журналіст. Дев’ять років тому Гоукінз почала писати романтичні комедії, але ні один із чотирьох творів не став комерційно успішним. Однак після публікації роману «Дівчина у потягу» про британку дізнався увесь світ.

Про книгу

«Дівчину у потягу» видано у «КСД». У Британії книга вийшла у січні 2015 року, а вже у квітні було продано 1,5 млн примірників, після чого вона отримала статус бестселера. Заради цього роману Пола звільнилася з роботи й позичила у батька грошей. Літературний хіт британка написала за шість місяців. Роман екранізовано. Прем’єра однойменного фільму відбулася 20 вересня 2016 року в Лондоні. Головну роль у стрічці зіграла Емілі Блант.

Сюжет

Кожного дня Рейчел сідає в один і той же потяг та їде однаковим маршрутом. Потім жінка гуляє весь день і повертається додому, а точніше – в орендовану квартиру. У неї немає нічого: власного житла, роботи, чоловіка, сім’ї, хоча раніше все це було. Після розлучення життя Рейчел пішло шкереберть і вона стала алкоголічкою. Героїня старається змінитися на краще, але їй це важко вдається, оскільки душевні рани не хочуть гоїтися.

Катаючись потягом, Рейчел спостерігає за щасливою (на перший погляд) парою. Жінці подобається дивитися на закоханих людей, вона навіть дала їм свої імена й думає про них на дозвіллі. Одного разу героїня бачить будинок порожнім і дізнається, що жінка, якою вона захоплювалася, пропала. Рейчел це не мало б обходити, зважаючи на ситуацію, у якій вона знаходиться, але героїня відчуває, що повинна у всьому розібратися. Жінка навіть не здогадується, на яку небезпеку наражає власне життя та які страшні таємниці їй незабаром відкриються.

Тема

Тема твору – реальність. Гоукінз поклала в його основу звичайну історію – жінка щаслива, доки її люблять. Після катастрофи в особистому житті, головна героїня втрачає роботу, колишнє життя, навіть відлік дням. Вона спивається і топить біль у склянці. Ця ситуація викликає у читачів змішанні відчуття, але ніяк не погані. Хтось просто співчуває героїні, хтось щиро переживає за неї й хоче дізнатися, чи в неї все налагодиться. Але є і ті, кому цікаво, куди зникла інша жінка та як вона пов’язана з Рейчел. Для такого роману тема підібрана майже ідеально.

Ідея

Ідея твору – людяність. Рейчел – звичайна людина. У неї все життя пішло шкереберть, але їй не начхати на інших. Героїні не просто цікаво, куди пропала жінка з миловидного будинку, вона щиро хоче допомогти поліції у її пошуках. Це тільки одна із ситуацій, у яких Рейчел діє як людина з великої літери. Героїня робить багато помилок, часом поводить себе негідно, але у відповідальні моменти вона без вагань рятує людські життя, ризикуючи своїм – далеко не всі на таке спроможні.

Плюси

Заплутаний сюжет. У художній літературі сюжет відіграє якщо не ключову, то дуже важливу роль. Гоукінз придумала цікаву історію, максимально близьку до реального життя, але змалювала її напрочуд оригінально й по-детективному.

Оповіді від різних персонажів. Часом залишається лише здогадуватися, що думає той чи інший персонаж, оскільки оповідь ведеться від імені головного героя. Але попри це, читач має унікальну нагоду зазирнути у думки багатьох людей, спробувавши збагнути їхню сутність. Іноді це може заплутати, але подібні ситуації зберігають інтригу.

«Дівчина у потягу» заслуговує зватися бестселером. Книга аж ніяк не позитивна і часом нагадує якийсь інший, не зовсім детективний напрямок – брудний реалізм чи нуар. Однак це робить її різнобічною і надзвичайно цікавою. Авторка не пропонує читачам удаватися до таких крайнощів, як Рейчел. Навпаки, вона демонструє, що людина може бути надзвичайно сильною навіть у найскладніші періоди життя. А ще письменниця закликає читачів не залишатися байдужими до чужих нещасть і допомагати тим, хто цього потребує. Адже «велике» серце здане підняти із дна будь-кого, незалежно від життєвої ситуації.

 

Автор: Сергій Завалко


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Таня Малярчук "Забуття"

10 цитат, які познайомлять вас із унікальною людиною - українським поляком В"ячеславом Липинським.


Тамрико Шоли "Внутри женщины"

Життя змушує нас страждати. Воно "підкидає" нам десятки й сотні випробувань, убиває, руйнує... Але чи завжди це стається, щоб зробити людину нещасною? Можливо, оце "теперішнє" нещастя - крок до щасливого завтра?


Д. Лихачев «Письма о добром»

"А в чем самая большая цель жизни? Я думаю: увеличивать добро в окружающем нас. А добро – это прежде всего счастье всех людей".



9 порад творчим людям від Сюзанн Лафлер

Прості й цікаві поради від творчої людини

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime