Поступальний розвиток неможливий без винахідництва. Це найважливіший плід його творчої думки, найвища мета якого – цілковите панування розуму над матеріальним світом, використання сил природи для людських потреб. Саме в цьому полягає непросте завдання винахідника, який часто стикається з нерозумінням і недооцінкою. Одначе їх з лишком покриває радість застосовувати свої здібності та усвідомлювати, що належиш до винятково привілейованого класу, без якого рід людський уже давно був би знищений в запеклій боротьбі з безжальними стихіями.
Наші перші прагнення ґрунтуються лише на інстинктах, на живій і нестримній уяві. Коли ми дорослішаємо, глузд бере гору, й ми стаємо дедалі скрупульозніші й виваженіші. Але ці ранні поривання, хоч і не відразу дають плоди, та мають велике значення й навіть можуть окреслити нашу долю. І справді, тепер я відчуваю, що якби зрозумів ці пориви й плекав їх, замість придушувати, то значно примножив би той спадок, який залишив світові. Але я усвідомив себе винахідником, коли змужнів.
Тиск, який чинить зайнятість і безперервний потік вражень, що переповнюють нашу свідомість, надходячи через усі канали пізнання, роблять сучасне життя ризикованим у багатьох аспектах. Більшість людей так заглиблені у споглядання довколишнього світу, що зовсім не помічають того, що відбувається всередині нас самих. У передчасній смерті мільйонів можна передовсім простежити цю причину.
За нинішніх умов життя нам потрібні стимулятори, щоб досягти найвищих результатів у роботі, але ми мусимо також бути поміркованими та в усьому контролювати свої апетит й нахили.
Діяльність винахідника за своєю суттю спрямована на порятунок людей. Підкорює він сили природи, удосконалює чи створює нові вигоди та зручності – він підвищує безпеку нашого існування. Також винахідник краще за звичайних людей уміє захистити себе в небезпеці, бо спостережливий і тямовитий.
Наші тіла – такі складні структури, наші рухи такі численні й продумані, а вплив зовнішніх подразників на наші органи чуттів настільки тонкий та невловний, що звичайній людині важко осягнути цей факт.
Релігійні догми більше не сприймають у їхньому ортодоксальному значенні, але кожна людина тримається за віру в якусь вищу силу. Нам усім потрібен ідеал, щоб керувати своєю поведінкою й забезпечувати відчуття задоволення, і не важливо, чи буде це одне з віросповідань, мистецтво, наука чи будь-що інше, головне, щоб він виконував функції дематеріалізаційної сили. Для мирного існування людства в цілому необхідно, щоб переважала одна спільна концепція.
Воєн неможливо буде уникнути, доки не зникне фізична причина їхнього повторення, а нею є, кінець кінцем, величезний обшир нашої планети. Лише шляхом нівелювання дистанцій в усіх сенсах: поширення інформації, транспортування пасажирів і товарів та передавання енергії, колись будуть створені умови, що забезпечуватимуть сталі дружні стосунки.
Головне фото: Видавництво Старого Лева
Статті про книги
Статті про життя
Статті про відомих людей
Цитати з книг
Статті про здоров'я та психологію
Думки людей про різні проблеми й на різні теми
А як святкуєте Новий рік ви?
Цитати про освіту, красу і кохання
Усе, що вам потрібно знати про секс та вагітність на карантині.
А ви знаєте, чому плаче осінь?
«Я відмовляюся визнавати реальність. Я не хочу приймати участі в тому, що відбувається навколо. Я віддаюся бажанню тікати від світу».
Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!