У страху очі великі!
«Панькатися зі страхом під час грандіозної й амбітної мандрівки – не завжди зручно й легко, проте воно завжди того варте, бо якщо ви не навчитеся комфортно мандрувати зі своїм страхом, ви ніколи не зможете поїхати в якусь принадну місцину чи займатися чимось цікавим.
І буде прикро, бо життя коротке, незвичайне, фантастичне й чудесне, і поки ви тут, варто вдаватися до чогось справді захопливого і творити щось справді цікаве. Я знаю, що ви цього прагнете, бо я теж цього прагну".
Не бійтеся критики!
«Наважуйтеся інколи відчувати задоволення від того, що ви створили. (А якщо проект не вдався, сприймайте його за цінний і конструктивний експеримент). Опирайтеся спокусам самозакоханості, провини й сорому. Підтримуйте творчі починання інших людей, усвідомивши істину про те, що місця не забракне нікому. Оцінюйте себе за тим, наскільки ви віддані своєму шляху, а не своїм успіхам чи невдачам. Замість воювати зі своїми здібностями, воюйте з власними демонами (за допомогою психотерапії, реабілітації, молитви чи смирення) – у цьому вам почасти допоможе розуміння того, що демони й так ніколи не допомагають вам у справі. Повірте в те, що ви – ані раб, ані господар натхнення – і разом з ним працюєте задля чогось дуже цікавого й корисного. Ви можете прожити довге життя, увесь час займаючись різними крутими проектами. Байдуже, заробляєте ви ними на життя чи ні, – суть не в цьому. Коли ваші дні добіжать кінця, ви подякуєте творчості за те, що подарувала вам чарівне, цікаве, захопливе життя».
Натхнення не чекатиме!
«Я вважаю, що натхнення неодмінно докладе всіх зусиль, аби працювати з вами, – і якщо ви не готові або не доступні, вирішить за краще покинути вас і пошукати собі нашого партнера.
Насправді таке трапляється із силою-силенною людей.
Ось чому одного ранку ви розгортаєте газету й читаєте про те, що хтось інший написав вашу книжку, поставив вашу виставу, випустив ваш диск, зняв ваше кіно, заснував ваш бізнес, відкрив ваш ресторан або запатентував ваш винахід – чи в будь-який інший спосіб виявив світу той спалах натхнення, який ви відчули багато років тому, але так і не втілили, так і не довели до кінця. Це вас, напевно, засмутить, але журитися не варто, адже ви не реалізували ідеї! Не були достатньо готові, не діяли досить швидко чи відкрито, щоб ідея укоренилася у вас і втілилася. Ось чому вона подалася на пошуки іншого партнера – когось, хто зміг її реалізувати».
Хочете творити? Творіть!
«Ваших особистих мотивів досить, аби почати творити. Може статися так, що ви неабияк допоможете іншим, просто займаючись улюбленою справою («Немає такої любові, щоб не стала комусь поміччю», – казав богослов Пауль Тілліх). Отож займайтеся тим, що наповнює вас життєвою енергією. Ідіть слідом за своїми зацікавленнями, захопленнями, нав’язливими ідеями. Довіртеся їм. Творіть будь-що, аби лиш це викликало революцію у вашому серці. А все решта саме подбає про себе».
Усі мають право творити!
«Отож хапайте свої вагання й страхи за ноги, перевертайте їх догори дригом й витрушуйте із себе всі обтяжливі думки про те, що саме ви мусите мати (і скільки мусите заплатити), аби отримати право творити. Бо я кажу вам: у вас вже є це право – просто тому, що ви живете тут, серед нас».
Перестаньте скаржитися!
«Перестань скаржитися. Світ не винен у тому, що ти надумав стати митцем. Світ не зобов’язаний насолоджуватися твоїми фільмами і вже точно не мусить оплачувати твої мрії. Ніхто не має бажання про це слухати. Вкради камеру, якщо інакше не вдається, але перестань скиглити й берися до роботи!».
Не соромтеся своєї творчості!
«Спробуйте сказати: «Я люблю свою творчість. І сказати це щиро.
Людям щелепи повідвисають. Я вважаю, що любити свою працю всім серцем – це єдина справжня диверсія, яку може влаштувати сучасна творча людина. Вчинок, гідний справжнього гангстера, бо майже ніхто не наважується вголос говорити про насолоду від творчості – через страх, що його не сприймуть всерйоз як митця. Тому скажіть це. Станьте диваком, який має сміливість насолоджуватися».
Крититка - це добре!
«Байдуже, ким ви себе вважаєте – генієм чи невдахою, – просто зробіть те, що задумали, і покажіть це світові. Нехай інші чіпляють на вас ярлики, якщо мають таке бажання. І без ярлика ви точно не залишитесь, бо люди полюбляють цю справу. Насправді люди мусять всіх і все конкретизувати, бо їм здається, що так вони хоч якось упорядковують життєвий хаос, і їм стає спокійніше на душі».
Не виходить? Не засмучуйтеся!
«У житті є одне просте і добре правило: якщо ви у чомусь вправляєтесь, то з часом вдосконалите свої навики».
Закрутіть роман
«Коли люди закохані, їм байдуже, виспались вони чи ні, пообідали чи ходять голодні. Вони підуть на будь-які жертви й прорвуться крізь усякі перешкоди, або лиш опинитися сам на сам з об'єктом свого захоплення і пристрасті – бо це їм не байдуже.
Спробуйте закохатися отак у творчість і подивіться, що трапиться.
Перестаньте ставитися до своїх взаємин із нею як до обридлого, давнього, нещасливого шлюбу (рутини, тягаря) й погляньте на неї по-новому, очима пристрасного коханця чи коханки. Навіть якщо вам випаде тільки п'ятнадцять хвилин на день зі своєю творчістю і то на сходах – не вагайтеся, уперед! Сховайтеся в куточку й покохайтеся з мистецтвом!».
Статті про книги
Статті про життя
Статті про відомих людей
Цитати з книг
Статті про здоров'я та психологію
Думки людей про різні проблеми й на різні теми
"Світ неправильний. Кожна людина має свій характер – і все. З людьми різне стається".
Хто такий тревел-журналіст і як ним стати вже сьогодні?
А ви - "дивак" чи "зануда"?
Книга про море. Прекрасне й жахливе водночас...
Чому потрібно пити щодня 2,5-3 літри води? Яку користь приносить людині прозора рідина та як впливає на самопочуття?
Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!