Для більшості людей готель – це місце, де можна зупинитися на кілька днів та відпочити. Ні більше, ні менше. Та тільки не для працівників самого готелю, для яких 10-поверхова будівля на певний проміжок часу стає цілим світом. Сфера гостинності – це не просто бізнес. Для деяких людей – це сенс усього життя, а готель – місце, що заміняє житло. Усе це вишукано й цікаво показав у своєму романі Артур Гейлі.

Про письменника

Артур Гейлі – канадський письменник британського походження. Родоначальник виробничого роману. Основою кожного роману прозаїка стали технічні та (або) фінансові подробиці різних сфер діяльності. Кожен твір канадця – це можливість зазирнути за куліси якоїсь великої компанії чи установи, дізнатися щось нове про незвичайну роботу звичайних людей. Гейлі не отримав престижних літературних нагород, але кожен із його 11 романів став бестселером.

Про книгу

В Україні «Готель» видав КСД. Виробничий роман – рідкісний жанр взагалі, тому в нас книга стала популярною й набрала чимало позитивних відгуків. КСД спеціалізується на мінімалістичних обкладинках, які все ж не позбавлені сенсу. Із «Готелем» все стало так само: кожна людина у вікні символізує окрему історію чи навіть долю, заховану за дверима. Готуючись до написання роману, автор прочитав 27 книг із готельного господарства. Письменник хотів максимально реалістично відтворити роботу великого готелю – і йому цілком вдалося.

Сюжет

Пітер Мак-Дермотт – управитель готелю «Сент-Ґреґорі» у місті Новий Орлеан, штат Луїзіана, США. З одного боку, чоловік головний над усіма членами персоналу. Однак він не може приймати серйозних рішень щодо роботи готелю, оскільки не є його власником чи президентом. У Мак-Дермотта тільки один бос. Та консервативні погляди старого не дозволяють амбітному молодикові внести зміни в роботу закладу для його ж користі.

Попереду в Пітера дуже важкий тиждень. У готелі ледь не постраждали двоє людей. Хтось, керуючи автомобілем, скоїв страшний злочин – збив жінку з дитиною і зник із місця злочину. Мак-Дермотту чомусь здається, що ця ситуація не омине  «Сент-Ґреґорі». Та найгірше попереду – до його закладу летить готельний магнат, який може купити «Сент-Ґреґорі». У цьому випадку Пітер ризикує втратити роботу. До цього всього на голову головного героя буквально звалюються дві жінки, а йому потрібно вибрати тільки одну з них.

Тема

Тема твору – роль особистості в колективі. Готель – це ціла структура, в якій кожна ланка повинна працювати бездоганно. В іншому випадку компанія втратить прибуток. Тож у великому колективі важливу роль відіграє кожна людина, починаючи від керівника, закінчуючи прибиральником. Та все не так просто. Кожен працівник хоче більшого: поваги, кращого службового положення, підвищення зарплатні і т.д. Звідси й виникають різні проблеми, що можуть нашкодити злагодженій роботі великого механізму.

Ідея твору глибша. У цьому творі вона захована в людських стосунках. Кожен із нас – Пітер Мак-Дермотт. Ми завжди намагаємося зробити як краще: для себе, для сім’ї, для компанії чи може навіть для країни. Чим більше ми стараємося – тим частіше з’являються нові перешкоди. Та все було б значно простіше, якби люди вміли поступатися, були менш принциповими та не гналися постійно за здобиччю. У «Готелі» багато різних персонажів і далеко не всі з них погані. Та в кожного із них є позитивні й негативні риси. Спостерігаючи за літературними героями, кожен читач зможе порівняти себе з ними і майже точно знайде в себе купу недоліків.

Плюси роману

Відсутність чіткої сюжетної лінії. Так склалося, що Мак-Дермотт на тиждень став центром читацького Всесвіту. Але ним одним автор не обмежився. Паралельно розкриваються історії власника готелю, окремих його підлеглих, герцогів і навіть злочинця, за якого хочеться переживати.

Багато персонажів. Величезна кількість персонажів – «фішка» Стівена Кінга. У «Готелі» їх теж настільки багато, що до кінця книги деяких можна сплутати. Але це аж ніяк не мінус. Навпаки, ця особливість робить книгу «живою». Читач може зануритися у великий світ маленьких людей, спостерігаючи за ними збоку.

Технічні подробиці. У книзі міститься багато технічних подробиць щодо роботи готелю й окремих його ланок. Місцями це може здаватися нудним, але в цьому полягає особливість виробничого роману. Читач стежить за людськими долями і паралельно дізнається щось цікаве про готельне господарство.

Отож «Готель» – це твір, вартий того, щоб його прочитати. За сім днів, проведених разом із Мак-Дермоттом, кожен читач дізнається багато цікавого. Автор зачепив одразу декілька важливих тем, які часто стають проблемами в сучасному світі. До того ж, «Готель» – це шанс потрапити до теплого Нового Орлеану 60-х років і трохи помандрувати в часі.

Цілком можливо, що після прочитання цієї книги люди будуть трохи по-іншому сприймати готелі. Не краще, й не гірше – просто інакше. Зовсім добре, якщо читачі почерпнуть із роману для себе щось корисне. У звичайний виробничий роман Гейлі уміло вніс нотки саспенсу (тривожного очікування). Це змушує читача з цікавістю і тривогою перегортати сторінки, тому що несподіванок у книзі багато. Відтепер, подорожуючи, пам’ятайте про те, що в готелі всі двері трохи прочинені, навіть якщо ви – єдиний власник ключа від свого номеру.

Головне фото: blog.yakaboo.ua


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Чутливі люди: хто такі та як їм живеться

Текст, написаний за мотивами книги «Близко к сердцу: Как жить, если вы слишком чувствительный человек».


Тревел-журналістика: варто чи ні?

Хто такий тревел-журналіст і як ним стати вже сьогодні?



Правила догляду за шкірою в умовах карантину

Усе про догляд за шкірою на карантині.


Этти Хиллесум "Я никогда и нигде не умру"

Цитати звичайної, але надзвичайно мудрої жінки, яка вела щоденник у той період, коли німці знищували євреїв. У її восьми зошитах, які дійшли до нас, - боротьба з психологічним тиском, кохання, пошуки себе, біль і боротьба проти системи та проти власних бажань.

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime