Статті про відомих людей

Детектив – один із найбільш популярних літературних жанрів. Не зважаючи на те, що вже три роки поспіль (судячи із рейтингів "Forbes") найбагатшим автором детективних романів є американець Паттерсон, цей напрямок вважається істинно європейським: Агата Крісті, Конан-Дойл та інші. Найбільш яскравим автором-сучасником є Жан-Крістоф Гранже. Француз може зі стандартної історії зробити цілий гостросюжетний фільм, у який читачі поринуть уже з перших сторінок.

Майбутній письменник народився 15 липня 1961 року в Парижі. Закінчивши школу, він вступив до Сорбони – державного французького гуманітарного університету. Там він отримав ступінь магістра, вивчаючи творчость Гюстава Флобера, автора теорії «точного слова» та роману «Мадам Боварі». Творчість легендарного письменника вплинула літературну діяльність Гранже, залишивши свій помітний відбиток.

До того, як писати й видавати книги, Жан-Крістоф тричі змінив фах. Спочатку він працював копірайтером, у віці 28 років став досить успішним міжнародним журналістом (писав для «Paris Match», «Sunday Times», «National Geographic»), а потім створив власну компанію «L&G», де знову зайнявся фрілансом. Час від часу він писав репортажі про діяльність терористичних, екстремістських та антирелігійних організацій (теми цих  сюжетів надихнули його на створення романів). До слова кажучи, чоловік настільки захоплювався роботою, що навіть сам оплачував ділові поїздки. І це не залишилося непомічним. За нелегку публіцистичну діяльність й любов до слова він отримав дві престижні нагороди: «Рейтер»(1991) та WordPress (1992).

Однак Гранже завжди марив літературою. Він писав тексти, щойно у нього з’являвся вільний час. 1944 року чоловік видав перший роман «Політ лелек». Його більше критикували, ніж читали, але, як кажуть, перший чарка колом. Та вже другий текст, «Пурпурні ріки» наробив «галасу», а 2000 року роман екранізували. Відтак, Гранже став письменником.

Загалом він видав 12 книг, і практично кожна із них посіла особливе місце у французькій літературі. За мотивами його робіт знято багато успішних художніх фільмів.

Щодо особистого життя Гранже, то воно не таке вдале, як творчість та журналістська діяльність. Письменник має чотирьох дітей, був двічі одружений. Цікаво, що кожній зі своїх обраниць він присвятив принаймні по одному роману. Так, «Політ лелек» митець «подарував» журналістці Віржинії Люк, першій дружині, «Імперія вовків» – дослідниці Присциллі Тельман, другій дружині, «Кайкен»  – Ліці Мінамото, актрисі та моделі, із якою чоловік зараз має стосунки. Цікава традиція, чи не так?

Найвідоміші книги Гранже

 «Політ лелеки» (1994 р.)                                                                                

Це історія про вченого, якому знайомий пропонує з’ясувати, чому велика кількість лелек довгий час не повертається до Європи. Насправді, це не біологічний, а гостросюжетний роман із вбивствами, розслідуваннями і тому подібними речами.

«Багряні ріки» (1998 р.)

Історія про маленьке місто, розташоване біля підніжжя Альп. Місцеві жителі налякані тим, що хтось скоює страшні вбивства, порушуючи гармонію чудового та живописного місця. За справу береться детектив Ньєман.

Роман екранізований 2000 року. Головну роль у фільмі зіграв відомий французький актор Жан Рено. Гранже також написав сценарій до другої частини картини.

Примітка: За цю «Багряні ріки» літератор отримав престижну французьку нагороду Prix RTL Grand Publik спеціальну відзнаку від читачів.

«Строение радужной оболочки глаза неповторимо. Оно состоит из тысячи фибрильных волокон, образующих единственный в своем роде рисунок у каждого из нас. Это, если хотите, биологический паспорт человека, отражающий уникальное сочетание его генов».

«Жизнь начинаешь ценить лишь тогда, когда ею рискуешь каждый день».

«Імперія вовків» (2003 р.)

Одна із найуспішніших у комерційному плані книга Гранже. Письменник продав більше, ніж 2 000 000 примірників роману. Робота приваблива тим, що у ній автор зобразив мужню і відважну молоду жінки, яка намагається розгадати таємницю чоловіка та свою власну. За мотивами роману знято фільм, головну роль у якому знову зіграв Жан Рено.

«Пасажир» (2011 р.)

Судячи із відгуків читачів, цей роман Гранже подобається їм найбільше. У ньому письменник пропонує нам історію психіатра, який і сам є психічнохворим. Він створює собі декілька «образів» і  розпочинає небезпечну гру. Її головна мета – дізнатись, ким він є насправді.

Це досить цікавий трилер. Адже автор не тільки розповів читачам захоплюючу історію, але й розкрив сутність людей із різних соціальних прошарків. За мотивами роману знято невеликий серіал. Він доступний тільки французькою мовою.

«Стоит нам углубиться в самих себя, как мы мгновенно теряемся среди всех этих обломков».

«Страдание приходит не извне, оно рождается внутри».

Цікаво, що Гранже ставить у центр подій ті міста і країни, у яких побував сам, а подорожує письменник багато. Однак письменник не часто видає нові книги, оскільки займається й іншими справами. Француз є автором цілої серії коміксів, а ще він регулярно пише сценарії для гостросюжетних фільмів, співпрацюючи із Жаном Рено, Монікою Белуччі, Люком Бессоном та іншими відомими людьми.

Читачі про творчість Гранже:

«Детектив - мой любимый жанр книг, которым я увлекаюсь очень давно. Намерен и дальше продолжать знакомство с творчеством этого автора».

«Вы любите детективы? Нет?! А триллеры? Нет?! Ну, тогда понятно!!! Просто, если вы любите эти жанры, не влюбиться в Гранже просто невозможно! Много, очень много кровавых подробностей. Но ведь и загадок много. И интересных людей много. И полицейские классные! Неблагодарное дело писать про детектив. Лучше уж прочитать его!» 

 

«Гранже, конечно, не Набоков, но и не Гессе. У него легкий слог, приятная эстетика предложений, при этом чувствуется работа над текстом. Периодически он отвлекается на описание, к примеру, шума города или его исторической части, у него много сравнений и классных метафор.
Гранже читается легко
». 


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Постать жінки в українській традиції

Стаття про життя української жінки в традиційному суспільстві.


Іван Байдак "Тіні наших побачень"

Треба вчитися розуміти людей, а не змінювати.


Валентин Терлецький "Кілька років зими"

Цитати з надзвичайно теплої і химерної книги про зиму і не лише.


Том Гілленбранд «Полювання за темним еліксиром»

Рецензія на книгу про каву і пригоди.


Чим корисна та шкідлива полуниця?

Стаття про користь та шкоду улюбленої весняної ягоди - полуниці.

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime