Номінантами на Нобелівську премію із літератури цього року були письменники з Кенії, Японії, Канади, Ізраїлю, Іспанії, Кореї та Італії. Читачі вважали фаворитом Харукі Муракамі – одного із найуспішніших авторів сьогодення. Однак експерти вирішили інакше і оголосили переможцем Кадзуо Ішіґуро. Хто це та якими творами він прославився? Пропонуємо вам дізнатися у нашому матеріалі.
Кадзуо Ішіґуро – 62 роки. Британський письменник японського походження. Народився 8 листопада 1954 року в Нагасакі – центральному місті Японії. Коли письменнику виповнилося 6 років, його батько отримав запрошення на роботу в Національний інститут океанографії, розташований в Гілфорді. Так сім’я переїхала до Британії.
«Це була втрата в меланхолійному сенсі, а не травматичному», - пригадує нині письменник переїзд.
Після школи Ісіґуро подорожував до США та Канади. Кадзуо мріяв стати музикантом, виступав у клубах і надсилав демо-записи авторських пісень продюсерам. Однак жодна спроба не стала успішною.
Помандрувавши, японець повернувся до навчання. 1978 року Ішіґуро закінчив Кентський університет, де здобув ступінь бакалавра з філософії та англійської мови. Через два роки Кадзуо отримав в університеті Східної Англії ступінь магістра мистецтв. 1983 року письменник отримав британське громадянство. Літературна кар’єра японця почалася 1981 року з публікації трьох оповідань.
Джерело фото: viknaodessa.od.ua
Найвідоміші книги Ішіґуро
«Там, де в серпанку пагорби» (1982 р.)
Дебютна робота літератора, де головна героїня японка Ецуко переживає самогубство старшої доньки Кейко. За твір автор отримав премію Вініфред Голтбі як кращий регіональний роман року, а також 1 тис. фунтів від видавництва «Фабер і Фабер».
«Залишок дня» (1989 р.)
Третя та одна із найуспішніших робіт Ішіґуро. Книга сповнена роздумами про минуле (улюблений прийом письменника). Головний герой, дворецький Стівенс, багато років перебував на службі в англійського лорда, але так сталося, що тепер він мусить прислуговувати іншій людині, багатію, котрий проживає у США. Виконуючи звичні для себе обов’язки, чоловік розмірковує над тим, як змінилася Англія, а з нею – і розуміння традицій. Його міркування підсилює розквіт фашизму наближення Другої світової війни.
«Залишок дня» – переможець Букерівської премії. Члени комітету одноголосно визнали книгу «одним із найбільш англійських романів ХХ століття», що трапляється нечасто. За його мотивами знято художній фільм, головні ролі у якому зіграли Ентоні Гопкінс та Емма Томпсон.
«Не відпускай мене» (2005 р.)
Передостанній роман Ішіґуро, у якому головна героїня пригадує навчання у престижній школі та роки, сповнені непорозумінь, дволикості людей і прихованої загрози.
Твір номінувався на Букерівську премію та премію Артура Кларка за науково-фантастичний роман. За його мотивами знято фільм з Кірою Найтлі в головній ролі. Це єдина книга письменника, перекладена українською мовою («Видавництво Старого Лева», 2016 р.).
Джерело фото: newyorker.com
Нагороди та досягнення
Цікаві факти про письменника
Головним літературним напрямком Ішіґуро вважається постмодернізм, хоча йому приписують і елементи наукової фантастики. Дізнавшись про отримання Нобелівської премії, літератор зрадів, відзначивши, що слідує прикладу великих письменників усіх часів.
Джерело фото: beta.theglobeandmail.com
Автор: Сергій Завалко
Статті про книги
Статті про життя
Статті про відомих людей
Цитати з книг
Статті про здоров'я та психологію
Думки людей про різні проблеми й на різні теми
Самотніми не стають, самотніми народжуються?!
Їх змусили боятися власної тіні, загнали у глухий кут і поставили на коліна, однак вони вистояли. Євреї.
Настроєві цитати про осінь, кохання і каву від декількох авторів книжечки "Теплі історії. Він і вона".
Куди піти погуляти? Можна у ботанічний сад!
Усе про корисні властивості грейпфрута.
Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!