Статті про відомих людей

Номінантами на Нобелівську премію із літератури цього року були письменники з Кенії, Японії, Канади, Ізраїлю, Іспанії, Кореї та Італії. Читачі вважали фаворитом Харукі Муракамі – одного із найуспішніших авторів сьогодення. Однак експерти вирішили інакше і оголосили переможцем Кадзуо Ішіґуро. Хто це та якими творами він прославився? Пропонуємо вам дізнатися у нашому матеріалі.

Кадзуо Ішіґуро – 62 роки. Британський письменник японського походження. Народився 8 листопада 1954 року в Нагасакі – центральному місті Японії. Коли письменнику виповнилося 6 років, його батько отримав запрошення на роботу в Національний інститут океанографії, розташований в Гілфорді. Так сім’я переїхала до Британії.

«Це була втрата в меланхолійному сенсі, а не травматичному», - пригадує нині письменник переїзд. 

 

Після школи Ісіґуро подорожував до США та Канади. Кадзуо мріяв стати музикантом, виступав у клубах і надсилав демо-записи авторських пісень продюсерам. Однак жодна спроба не стала успішною.

Помандрувавши, японець повернувся до навчання. 1978 року Ішіґуро закінчив Кентський університет, де здобув ступінь бакалавра з філософії та англійської мови. Через два роки Кадзуо отримав в університеті Східної Англії ступінь магістра мистецтв. 1983 року письменник отримав британське громадянство. Літературна кар’єра японця почалася 1981 року з публікації трьох оповідань.

Джерело фото: viknaodessa.od.ua

Найвідоміші книги Ішіґуро

«Там, де в серпанку пагорби» (1982 р.)

Дебютна робота літератора, де головна героїня японка Ецуко переживає самогубство старшої доньки Кейко. За твір автор отримав премію Вініфред Голтбі як кращий регіональний роман року, а також 1 тис. фунтів від видавництва «Фабер і Фабер».

 

«Залишок дня» (1989 р.)

Третя та одна із найуспішніших робіт Ішіґуро. Книга сповнена роздумами про минуле (улюблений прийом письменника). Головний герой, дворецький Стівенс, багато років перебував на службі в англійського лорда, але так сталося, що тепер він мусить прислуговувати іншій людині, багатію, котрий проживає у США. Виконуючи звичні для себе обов’язки, чоловік розмірковує над тим, як змінилася Англія, а з нею – і розуміння традицій. Його міркування підсилює розквіт фашизму наближення Другої світової війни.

«Залишок дня» – переможець Букерівської премії. Члени комітету одноголосно визнали книгу «одним із найбільш англійських романів ХХ століття», що трапляється нечасто. За його мотивами знято художній фільм, головні ролі у якому зіграли Ентоні Гопкінс та Емма Томпсон.

 

«Не відпускай мене» (2005 р.)

Передостанній роман Ішіґуро, у якому головна героїня пригадує навчання у престижній школі та роки, сповнені непорозумінь, дволикості людей і прихованої загрози.

Твір номінувався на Букерівську премію та премію Артура Кларка за науково-фантастичний роман. За його мотивами знято фільм з Кірою Найтлі в головній ролі. Це єдина книга письменника, перекладена українською мовою («Видавництво Старого Лева», 2016 р.).

Джерело фото: newyorker.com

Нагороди та досягнення

 • Премія Вініфред Голтбі 1982 р. за дебютний роман.
 • Премія «Вітбред» 1986 р. за твір «Художник хиткого світу» вручена Асоціацією британських книготорговців.
 • Букерівська премія 1989 р. за роман «Залишок дня».
 • Член Королівської літературної спільноти з 1989 р.
 • Офіцер ордену Британської імперії з 1995 р.
 • Кавалер французького ордену Мистецтв та літератури.
 • Нобелівська премія 2017 р. – найбільше досягнення Ішіґуро. Нагорода вручена японцю за «відкриття прірви ілюзій між внутрішнім сприйняттям і зовнішнім світом через велику емоційну силу у новелах.

 

Цікаві факти про письменника

 • Ішіґуро вперше повернувся до рідного міста через 30 років після еміграції в Англію. Східні «декорації» у перших двох романах автор придумав сам, не маючи уявлення про реальну Японію.
 • Літературним учителем Ішіґуро був Малкольм Бредбері. Спочатку Кадзуо слухав лекції британця, пізніше записав із ним розмови для радіо.
 • У молоді роки письменник був соціальним працівником. У цей період життя він одружився та написав роман «Не відпускай мене».
 • Ішіґуро вважається найбільш титулованим сучасником письменником. Усі романи автора крім «Похованого велетня» номінувались на літературні премії.
 • Японець написав чотири сценарії для проектів британського телебачення.
 • Кадзуо – вірний фанат музики. Він написав декілька пісень у співавторстві з джазовою співачкою Стейсі Кент.

 

Головним літературним напрямком Ішіґуро вважається постмодернізм, хоча йому приписують і елементи наукової фантастики. Дізнавшись про отримання Нобелівської премії, літератор зрадів, відзначивши, що слідує прикладу великих письменників усіх часів.

Джерело фото: beta.theglobeandmail.com

Автор: Сергій Завалко 


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Мистецтво бути журналістом (5 цитат)

Цитати про журналістику та журналістів


Робін Слоун «Цілодобова книгарня містера Пенумбри»

"Я й не знав, що люди вашого віку досі читають книжки. Мені чомусь здавалося, що вони все читають на своїх телефонах"


Дебра Олів'є "Що відомо француженкам. Про кохання, секс та інші приємні речі?"

Їм відомо, що від життя потрібно отримувати задоволення! Завжди й за будь-яких обставин!


Вода - еліксир молодості

Чому потрібно пити щодня 2,5-3 літри води? Яку користь приносить людині прозора рідина та як впливає на самопочуття?


Аромати осені

А чим пахне ваша осінь?

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime