Статті про книги

Часом наше життя втрачає сенс. Поруч - не ті люди, в голові - думки не про те й не про тих. Якраз у такі переломні періоди приходить усвідомлення того, що ми йдемо не тим шляхом. Багато хто приймає це і несе свій тягар далі, але є ті, хто зупиняється і змінює напрямок руху. 

Автор: Регіна Бретт (журналістка) 

Жанр: 50 уроків життя

Рік видання: 2010 розповсюджена в електронному форматі, 2011 видана в Нью-Йорку (Бостон).

Примітки: авторка книги – двічі фіналіст Пулітцерівської премії [одна з найпрестижніших нагород у галузі літератури, журналістики, музики і театру в США, заснована видавцем «жовтої преси» Джозефом Пулітцером.

З 1917 року премія вручається щорічно в перший понеділок травня опікунами Колумбійського університету в Нью-Йорку. Розмір премії – 10 тисяч доларів]

Розчарування № 1:

Ніхто не допоможе вам, окрім вас самих, адже ніхто не знає вас настільки добре й глибоко, як ви самі.

Урок 1. «Життя несправедливе, та все одно прекрасне.

Наше життя – фотоальбом.

Глибоко в нетрях нашої пам’яті заховані приємні чи неприємні враження, люди-хвилини, недочитані книги, перші вірші, нерозділене кохання… Чомусь нам здається, що ввесь цей «смітник  спогадів» немає до нас ніякого відношення з того моменту, коли ми вирішуємо про все це забути. Однак ні. Ці спогади – частина нас самих, і рано чи пізно, вони вилазять із запиленої роками скрині у вигляді монстрів: хвороб, комплексів, нервових зривів.

Але поборовши онкологічну хворобу, Регіна запевняє: «Життя прекрасне. Передавайте далі».

Урок 2. «Якщо сумніваєтесь, просто зробіть наступний правильний крок».

«Зазвичай ми знаємо, яким має бути наступний крок, але він настільки малий, що ми його не помічаємо, бо заглядаємо далеко в майбутнє і замість простого маленького кроку бачимо страшний і величезний стрибок. І ми чекаємо. Чекаємо, що Геніальний План у всіх подробицях, як червоний килим, простелиться до наших ніг. Проте навіть якби таке було можливим, нам однаково забракло б духу, щоб пройти по ньому».

Ми завжди боїмося провалу, адже страшенно хочемо виглядати в чужих очах розумними, красивими, ерудованими, щасливими. Ми хочемо, щоб нами захоплювалися інші, однак чомусь забуваємо захоплюватися собою, вишукуючи в собі лише недоліки.

Якщо ви не стали відомим фешен-журналістом, або лікарем, прізвище якого – у всіх на вустах, або мамою чотирьох дітей-вундеркіндів, або дружиною найкращого у світі  чоловіка, або успішним бізнесменом, то це не означає, що ви програли бій із життям. Навпаки. Ви отримали кредит часу, який можете «погасити» в будь-яку мить. Головне – відважитися.

«Зазвичай ми знаємо, яким має бути наступний крок, але він настільки малий, що ми його не помічаємо, бо заглядаємо далеко в майбутнє і замість простого маленького кроку бачимо страшний і величезний стрибок. І ми чекаємо. Чекаємо, що Геніальний План у всіх подробицях, як червоний килим, простелиться до наших ніг. Проте навіть якби таке було можливим, нам однаково забракло б духу, щоб пройти по ньому».

Урок 3. «Життя занадто коротке, щоб марнувати його на образи».

Як давно ви телефонували шкільній подрузі, з якою десять років сиділи за однією партою? Рік тому? Можливо, два? Ви часом пригадуєте про неї, але викидаєте х голови дурний задум відновити стосунки, адже колись вона образила вас, і вам досі болить. І болітиме вічно, якщо раптом ви не візьмете мобільний телефон і наберете номер подруги. Не думайте над тим, що ви їй скажете, що запитаєте, просто зателефонуйте і скажіть: «Привіт».

«Хочете звільнитися від злості, ненависті та образи? Спершу відпустіть інших»

Урок 4. «Не будьте занадто вимогливими до себе, ми всі не бездоганні».

«Я занадто товста/ товстий», «Я погано виглядаю», «Я замало читаю», «Я нездара», «Чому іншим вдається, а мені ні?».

Напевно, хоча б раз у житті ви ставили собі подібні запитання. І це нормальне явище. Вас оточують успішні друзі, заможні родичі, талановиті племінники, а ви 10 років працюєте в одній компанії й ніяк не наважуєтеся змінити фах. Але чи дійсно це проблема? Хіба є щось погане в тому, що ви стали тим, ким стали? Хіба варто через це щодня картати себе й ненавидіти? Зовсім ні.

Не вважайте себе «лузером», не порівнюйте з іншими, бо ви – унікальні!

Урок 5. «Виплачуйте заборгованість за кредитною карткою щомісяця».

Повертайте те, що вам не належить. Не купуйте те, що вам не потрібно, про що ви не пригадаєте через тиждень після придбання. Будьте заощадливими. Відкладайте кошти на купівлю хороших книг, на поїздку за кордон, на придбання автомобіля тощо. Не витрачайте важко зароблені кошти на отримання «пустих» речей, які принесуть вам миттєве задоволення.

«Я почала переглядати все, що купляла за місяць. Якби за більшість речей я платила готівкою, я, напевне, їх ніколи б не купила».

Ключова теза: Ви можете значно більше ніж думаєте!

 

Прочитайте наступні 45 років від Регіни Бретт. Ви не пошкодуєте!


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Коротка історія про любов і золоту рибку

Любіть і бережіть тих, хто наповнює ваше життя світлом!


Жан-Поль Дідьєлоран "Читець у ранковому експресі"

Цитати із дуже незвичайної і оригінальної книги, написаної на сучасний лад.


Постать жінки в українській традиції

Стаття про життя української жінки в традиційному суспільстві.


Урсула Познанскі «Ереб»: грань між віртуальним та реальним світом

«Я відмовляюся визнавати реальність. Я не хочу приймати участі в тому, що відбувається навколо. Я віддаюся бажанню тікати від світу».


«Шлях митця»: сім порад творчим людям

"Заздрість – це завжди маска, за якою ховається страх: що ми не здатні досягнути того, чого нам хочеться".

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime