Статті про книги

Усі ми любимо ідеальні й щасливі історії, де мова йде про кохання, радість і успіх. Але в житті не все так просто. За кожною усмішкою ховаються сльози, за кожним успіхом – невтомна робота, а часом «щастя», яке бачимо ми, зовсім не робить людину щасливою. У книзі «Месопотамія» Сергій Жадан пропонує читачам 9 дуже різних і водночас схожих між собою історій про чоловіків, але у тандемі з жінкою.

Автор: Сергій Жадан (український поет, прозаїк, есеїст, перекладач, громадський дія)

Рік видання: 2015

Жанр: 9 прозових історій

Усі 9 історій – про чоловіків: Марат, Ромео, Іван, Маріо, Юра, Фома, Матвій, Боб, Лука. За характером і манерою поведінки вони дуже різні. Одні – емоційні й рішучі, інші – невпевнені й загублені в часі. Однак є дещо, що безапеляційно їх об’єднує –  кохання до жінки, точніше кажучи, нестримний природній потяг.

"Уся справа в жінках, – думав він, спостерігаючи, як потяг виривається з невеселих передмість на широкі обрії, – усе в нашому серці змінюється від нашого з ними спілкування, від нашого зацікавлення ними".

Жінки в історіях чоловіків відіграють неабияку роль. Вони здатні залікувати глибокі душевні рани, навчити кохати, змусити діяти чи вірити в себе. Однак варто зауважити, що доля цих жінок – складна й вибоїста, мов дорога, яка веде в незвідані нетрі. Вони або мають дитину чи то чоловіка-забіяку, або були одружені, або продають своє тіло нещасливим (у певній мірі) чоловікам. Але жоден із представників сильної стані ні разу не взявся ображати їх чи засуджувати. Навіть у думці. Чоловіки шукають їм виправдання, самотужки розмотуючи їхній життєвий клубок проблем і негараздів, бо жінки не надто вдаються у подробиці, коли мова йде про минуле, інтимне й особисте.

«Чи так уже погано бути проституткою? Чи така вже це життєва поразка? – думав Фіма, повертаючись до себе. Що нас відштовхує від цих жінок? Суспільна зневага? Працівників прокуратури суспільство зневажає куди більше. Якщо подумати, - говорив він собі, - хто взагалі йде в проститутки? Люди тяжкої долі, суперечливого життєвого шляху. Покинуті коханки, зраджені наречені, нелюблені діти. Студентки, позбавлені родинної підтримки. Матері-одиначки, жінки-алкоголічки, сироти, зайди та вдови».

Усі чоловіки, як справжні чоловіки, влазять у неприємні історії. Не обходиться і без бійок та лайки – життя цензурі не піддається. Вони мають борги, коханок, проблеми з роботою та інтимним життям, але знаходять у собі сили рухатися далі. Насправді у кожній історії є щось, що здається подеколи нереальним і навіть дивним, але якщо спроектувати описане на дійсність, розумієш, що буває і «краще».  Як ви ставитеся до сексу між родичами? Бо трапляється, що герої вскакують не в ту гречку, хоча наміри їхні відносно один одного, як не дивно, серйозні. З одного боку, це суперечить здоровому глузду й підриває закони моралі, а з іншого – не виходить за межі того ж таки реального життя.

Головна локація книги – Харків із дуже дрібним вкрапленням американського побуту. Та й то досить умовно, бо про міграцію жителя Харкова до Америки мова йде лише в одній із розповідей.

Протягом усього читання ми подорожуємо найбільш таємничими вуличками нічного й денного Харкова: підвали, бари, кафе тощо. Досить часто учасники подій самі розповідають про ті чи інші особливості міста й про тих, хто його населяє.

Також варто відзначити, що у Жадана все чесно. Якщо секс, то не просто так, а з почуттями; якщо бійки, то лише за діло; якщо життя, то насичене подіями. І не важливо, що в ньому багато помилок і неправильних кроків. На те й воно життя, щоб просто жити і помилятися.

 

Фото: Інтернет-джерело


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Холодна кава – корисна кава!

А ви любите каву?


Чим корисний грейпфрут?

Усе про корисні властивості грейпфрута.


Олександр Довженко – людина сонця і землі. Особиста трагедія великої людини

Історія людини, яка все життя прагнула перетворити нашу планету у вічно квітучий сад...


Зі святом, дорогі жінки!

Нехай вам завжди й в усьому щастить!


Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime