Статті про книги

Усі ми любимо ідеальні й щасливі історії, де мова йде про кохання, радість і успіх. Але в житті не все так просто. За кожною усмішкою ховаються сльози, за кожним успіхом – невтомна робота, а часом «щастя», яке бачимо ми, зовсім не робить людину щасливою. У книзі «Месопотамія» Сергій Жадан пропонує читачам 9 дуже різних і водночас схожих між собою історій про чоловіків, але у тандемі з жінкою.

Автор: Сергій Жадан (український поет, прозаїк, есеїст, перекладач, громадський дія)

Рік видання: 2015

Жанр: 9 прозових історій

Усі 9 історій – про чоловіків: Марат, Ромео, Іван, Маріо, Юра, Фома, Матвій, Боб, Лука. За характером і манерою поведінки вони дуже різні. Одні – емоційні й рішучі, інші – невпевнені й загублені в часі. Однак є дещо, що безапеляційно їх об’єднує –  кохання до жінки, точніше кажучи, нестримний природній потяг.

"Уся справа в жінках, – думав він, спостерігаючи, як потяг виривається з невеселих передмість на широкі обрії, – усе в нашому серці змінюється від нашого з ними спілкування, від нашого зацікавлення ними".

Жінки в історіях чоловіків відіграють неабияку роль. Вони здатні залікувати глибокі душевні рани, навчити кохати, змусити діяти чи вірити в себе. Однак варто зауважити, що доля цих жінок – складна й вибоїста, мов дорога, яка веде в незвідані нетрі. Вони або мають дитину чи то чоловіка-забіяку, або були одружені, або продають своє тіло нещасливим (у певній мірі) чоловікам. Але жоден із представників сильної стані ні разу не взявся ображати їх чи засуджувати. Навіть у думці. Чоловіки шукають їм виправдання, самотужки розмотуючи їхній життєвий клубок проблем і негараздів, бо жінки не надто вдаються у подробиці, коли мова йде про минуле, інтимне й особисте.

«Чи так уже погано бути проституткою? Чи така вже це життєва поразка? – думав Фіма, повертаючись до себе. Що нас відштовхує від цих жінок? Суспільна зневага? Працівників прокуратури суспільство зневажає куди більше. Якщо подумати, - говорив він собі, - хто взагалі йде в проститутки? Люди тяжкої долі, суперечливого життєвого шляху. Покинуті коханки, зраджені наречені, нелюблені діти. Студентки, позбавлені родинної підтримки. Матері-одиначки, жінки-алкоголічки, сироти, зайди та вдови».

Усі чоловіки, як справжні чоловіки, влазять у неприємні історії. Не обходиться і без бійок та лайки – життя цензурі не піддається. Вони мають борги, коханок, проблеми з роботою та інтимним життям, але знаходять у собі сили рухатися далі. Насправді у кожній історії є щось, що здається подеколи нереальним і навіть дивним, але якщо спроектувати описане на дійсність, розумієш, що буває і «краще».  Як ви ставитеся до сексу між родичами? Бо трапляється, що герої вскакують не в ту гречку, хоча наміри їхні відносно один одного, як не дивно, серйозні. З одного боку, це суперечить здоровому глузду й підриває закони моралі, а з іншого – не виходить за межі того ж таки реального життя.

Головна локація книги – Харків із дуже дрібним вкрапленням американського побуту. Та й то досить умовно, бо про міграцію жителя Харкова до Америки мова йде лише в одній із розповідей.

Протягом усього читання ми подорожуємо найбільш таємничими вуличками нічного й денного Харкова: підвали, бари, кафе тощо. Досить часто учасники подій самі розповідають про ті чи інші особливості міста й про тих, хто його населяє.

Також варто відзначити, що у Жадана все чесно. Якщо секс, то не просто так, а з почуттями; якщо бійки, то лише за діло; якщо життя, то насичене подіями. І не важливо, що в ньому багато помилок і неправильних кроків. На те й воно життя, щоб просто жити і помилятися.

 

Фото: Інтернет-джерело


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Десерт вихідного дня: запіканка із соєвої муки

Рецепт простого, смачного і корисного десерту7 "золотих" правил щасливих стосунків

Стаття про те, як правильно будувати стосунки


Йоганн Вольфганг фон Ґете «Страждання молодого Вертера»

Добірка цитат із неймовірно романтичної книги про кохання, яке зводить із розуму.


Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime