Статті про книги

Цілодобова книгарня – особливе місце. Сюди приходять не просто так. Кожен відвідувач – учасник таємного товариства, який намагається розгадати найскладнішу загадку життя. Та поки інші мудрують над тим, як це зробити, звичайний хлопець розставляє всі крапки над "і".

Декілька слів про наратора і сюжет

Із перших сторінок роману перед нами постає першоосібний наратор (розповідач), молодий хлопець на ймення Клей.

«Я загубився поміж затінених книжкових стелажів і ледь не впав із драбини […]. Звуть мене Клей Дженнон, і були в моєму житті такі часи, коли я майже не торкався паперу».

Клей веде нас углиб тексту, випадково отримавши роботу в цілодобовій книгарні.

Дія роману розгортається у теперішньому часі, тому читач не відчуває себе пасивним спостерігачем. Він разом із наратором шукає роботу, гуляє містом, спілкується із відвідувачами цілодобової книгарні і т. д. Виникає так званий «ефект присутності».

«Теленькає дзвоник. Я відкриваю очі від екрана. Дідько. Це не який-небудь заблукалий перехожий, на якого я можу не зважати. Це з клубу: міс Лапін. Вона єдина жінка (наскільки мені відомо), яка бере книжки із «Захмарної колекції», і саме цієї миті вона неквапом заходить до книгарні, притискаючи до себе громіздку сумочку, ніби якийсь щит. У її капелюх устромлено павиче пере».

Ще одна особливість книги – це органічне поєднання історичної правди та вигадки. На її сторінках ми дізнаємося про Альда Мануція, італійського видавця та типографа, який вигадав курсив. А також знайомимося із поняттям «пуансони» (вирізані на сталі форми для кожної букви в алфавіті). Все це відбувається у контексті вигаданої автором розповіді про книжкове товариство Нерозривний корінець та книгу «Хроніки Співочих Драконів».

«Але тепер я, звісно ж, знаю причину – тертій і останній том «Хронік Співочих Драконів» водночас був і книгою життя Кларка Моффата. Усі події в цій частині відбуваються у вежі королеви Дракеніїї, і та вежа – ніби окремий світ…».

Сюжет роману не можна назвати заплутаним, події розгортаються лінійно. А фінал цілком передбачуваний і щасливий: головний герой розгадує головну загадку товариства Нерозривний корінець.

"Боротьба" людського розуму і технологій

Попри те, що роман називається «Цілодобова книгарня містера Пенумбри», мова у ньому йде не лише про книги, а й про новітні технології. Клей – програміст-початківець, його дівчина – працівник у Google, а найліпший друг – засновник власної компанії. Чи не в кожному розділі книги є згадка або про комп’ютер, або про мову програмування, або про онйлан-карту. І недарма.

Головна інтрига роману зосереджена навколо книги, яку написав Альд Мануцій, а зашифрував Ґріффо Ґеррітсзон, його учень. Щоб зрозуміти суть послання, текст потрібно «розкодувати». Впоратися із цим завданням можуть лише сучасні програми.

Так думає Клей, його подруга Кет і навіть містер Пенумбра, який почитує книги з електронки, а в робочому кабінеті тримає старі комп’ютери. Так думає і читач, який дізнається зі сторінок роману про могутність "гуглівців", і про те, як довго члени Нерозривного корінця намагалися знайти ключ від загадки.

Однак техніка їх підводить. Тоді на допомогу приходить звичайна людська уважність, дві пари рук і книга.

«Мені просто треба було послухати, і я все збагнув» (Клей).

Замість висновків

«Цілодобова книгарня містера Пенумбри» – щира фентезійна книга, яка доводить нам, що «Усі таємниці світу, які варті розгадування, ховаються в нас під носом». А безсмертя – це не завжди вічне фізичне існування.

І ще одне. Не варто завжди покладатися лише на техніку. Інколи вона не здатна вийти за межі установлених програмою рамок. А от людині під силу абсолютно все.

 

Цікаві факти:

  • Книга «Цілодобова книгарня містера Пенумбри» («Mr. Penumbra's 24-Hour Bookstore») – дебютний роман Робіна Слоуна. Книга вийшла друком 2012 року;
  • Роман став бестселером New York Times та увійшов у список бестселерів NPR Hardcover Fiction;
  • Американська обкладинка «Цілодобової книгарні…» світиться  в темряві. Розробив її дизайнер Родріго Корал.

 

Джерело фото: Друг читача


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Пол Каланіті «Коли подих стає повітрям»

Історія, яка змусить вас плакати.9 натхненних цитат із книг

Якщо шукаєш новий світ, не треба боятися старої, прилиплої до ніг глини.


Олександр Довженко – людина сонця і землі. Особиста трагедія великої людини

Історія людини, яка все життя прагнула перетворити нашу планету у вічно квітучий сад...


Піоновий колір смутку

"Смерть нічого не значить. Люди, яких ми любимо, завжди поруч. У серці".

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime