Осінь уже не за горами. Буквально за декілька днів вона офіційно посяде місце сонячного і багатого на вітаміни літа. А це означає, що невдовзі розпочнеться сезон дощів і застуди. Дехто уже скуповує ліки, завчасно дбаючи про здоров’я. Однак ми пропонуємо вам ознайомитися із альтернативними рецептами профілактики та лікування застуди.
Мед та інші компоненти
Усі знають, що мед – ліки №1 від застуди. Його можна додавати у чай, гаряче молоко чи просто їсти ложечкою. Однак його корисні властивості примножаться, якщо з його використанням приготувати вітамінну суміш. До її складу входить чорнослив, курага, ізюм, горіхи, цитрина і, звісно, мед. Усі компоненти потрібно ретельно помити у гарячій воді, а потім перемолоти і залити медом. Суміш радять зберігати в скляній банці в холодильнику. Вживати її можна в будь-яку пору року і з будь-чим.
Якщо ви не любите сухофрукти або не можете їх собі дозволити з певних причин. Приготуйте іншу, але не менш корисну суміш. Для цього вам знадобиться лимон (4-5шт.), корінь імбиру (150-200гр.) і мед (200 мл.). Подрібніть імбир (на тертці) та лимон з цедрою, перемішайте, а потім залийте усе медом. Цю суміш теж потрібно зберігати в холодильнику в скляному посуді.
Заморожені фрукти
Чудовим доповненням до вітамінних сумішей можуть стати морожені ягоди: малина, чорниця, смородина. Їх можна компонувати або морозити окремо. Для цього вам потрібно придбати ягоди, ретельно їх помити та засипати цукром. Також можна морозити ягоди й без додавання цукру, але тоді вони втратять колір та форму.
Такі припаси можуть зберігатися в морозильній камері хоч від літа до літа (за умови справності холодильника). З них можна готувати не лише лікувальні чаї в період сезонної епідемії. Малина, чорниця, смородина – ідеальні складові свіжого компоту, желе і начинки для тістечок.
Трави та сухофрукти
Якщо хочете вберегтися від застуди, пийте якомога більше чаїв із трав та компотів із сухофруктів. Буде ідеально, якщо усе це ви приготуєте самостійно, але якщо такої можливості немає, трави ви можете придбати в аптеці, а сухофрукти – в магазині. Із трав вам пригодиться ромашка (найкращий антисептик), липовий цвіт, листя смородини чи малини, ожина; з сухофруктів підійдуть: сушені яблука, груші, сливи, абрикоси тощо. Узвар із сушених фруктів готується надзвичайно швидко та легко, а в поєднанні з медом стане незамінним помічником у боротьбі навіть із ангіною. Чаї із трав можна пити щодня, але якщо у вас є проблеми із тиском та серцем, від липи краще відмовитися або пити липовий чай у невеликих кількостях та не надто часто.
Звісно, усі описані вище рецепти допоможуть вам зміцнити імунітет, але не за один місяць і навіть не за два. Лише за умови регулярного споживання цих корисних смаколиків, ви побачите якісь позитивні зміни!
Статті про книги
Статті про життя
Статті про відомих людей
Цитати з книг
Статті про здоров'я та психологію
Думки людей про різні проблеми й на різні теми
А ви вже готували цієї осені гарбузовий пиріг?
«Ні сонце, ані смерть. Зі щоденників нейрохірурга» — надзвичайно особисті мемуари, що вражають відвертістю, мудрістю та літературною майстерністю.
Не будет более подходящего дня, чем сегодня!
Цитати про життя, кохання, смерть і втрату.
Любити дітей можна не лише за відмінні оцінки й знання математики. І саме про це у листі до батьків говорить директор Сінгапурської школи.
Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!