Статті про відомих людей

Номінантами на Нобелівську премію із літератури цього року були письменники з Кенії, Японії, Канади, Ізраїлю, Іспанії, Кореї та Італії. Читачі вважали фаворитом Харукі Муракамі – одного із найуспішніших авторів сьогодення. Однак експерти вирішили інакше і оголосили переможцем Кадзуо Ішіґуро. Хто це та якими творами він прославився? Пропонуємо вам дізнатися у нашому матеріалі.

Кадзуо Ішіґуро – 62 роки. Британський письменник японського походження. Народився 8 листопада 1954 року в Нагасакі – центральному місті Японії. Коли письменнику виповнилося 6 років, його батько отримав запрошення на роботу в Національний інститут океанографії, розташований в Гілфорді. Так сім’я переїхала до Британії.

«Це була втрата в меланхолійному сенсі, а не травматичному», - пригадує нині письменник переїзд. 

 

Після школи Ісіґуро подорожував до США та Канади. Кадзуо мріяв стати музикантом, виступав у клубах і надсилав демо-записи авторських пісень продюсерам. Однак жодна спроба не стала успішною.

Помандрувавши, японець повернувся до навчання. 1978 року Ішіґуро закінчив Кентський університет, де здобув ступінь бакалавра з філософії та англійської мови. Через два роки Кадзуо отримав в університеті Східної Англії ступінь магістра мистецтв. 1983 року письменник отримав британське громадянство. Літературна кар’єра японця почалася 1981 року з публікації трьох оповідань.

Джерело фото: viknaodessa.od.ua

Найвідоміші книги Ішіґуро

«Там, де в серпанку пагорби» (1982 р.)

Дебютна робота літератора, де головна героїня японка Ецуко переживає самогубство старшої доньки Кейко. За твір автор отримав премію Вініфред Голтбі як кращий регіональний роман року, а також 1 тис. фунтів від видавництва «Фабер і Фабер».

 

«Залишок дня» (1989 р.)

Третя та одна із найуспішніших робіт Ішіґуро. Книга сповнена роздумами про минуле (улюблений прийом письменника). Головний герой, дворецький Стівенс, багато років перебував на службі в англійського лорда, але так сталося, що тепер він мусить прислуговувати іншій людині, багатію, котрий проживає у США. Виконуючи звичні для себе обов’язки, чоловік розмірковує над тим, як змінилася Англія, а з нею – і розуміння традицій. Його міркування підсилює розквіт фашизму наближення Другої світової війни.

«Залишок дня» – переможець Букерівської премії. Члени комітету одноголосно визнали книгу «одним із найбільш англійських романів ХХ століття», що трапляється нечасто. За його мотивами знято художній фільм, головні ролі у якому зіграли Ентоні Гопкінс та Емма Томпсон.

 

«Не відпускай мене» (2005 р.)

Передостанній роман Ішіґуро, у якому головна героїня пригадує навчання у престижній школі та роки, сповнені непорозумінь, дволикості людей і прихованої загрози.

Твір номінувався на Букерівську премію та премію Артура Кларка за науково-фантастичний роман. За його мотивами знято фільм з Кірою Найтлі в головній ролі. Це єдина книга письменника, перекладена українською мовою («Видавництво Старого Лева», 2016 р.).

Джерело фото: newyorker.com

Нагороди та досягнення

 • Премія Вініфред Голтбі 1982 р. за дебютний роман.
 • Премія «Вітбред» 1986 р. за твір «Художник хиткого світу» вручена Асоціацією британських книготорговців.
 • Букерівська премія 1989 р. за роман «Залишок дня».
 • Член Королівської літературної спільноти з 1989 р.
 • Офіцер ордену Британської імперії з 1995 р.
 • Кавалер французького ордену Мистецтв та літератури.
 • Нобелівська премія 2017 р. – найбільше досягнення Ішіґуро. Нагорода вручена японцю за «відкриття прірви ілюзій між внутрішнім сприйняттям і зовнішнім світом через велику емоційну силу у новелах.

 

Цікаві факти про письменника

 • Ішіґуро вперше повернувся до рідного міста через 30 років після еміграції в Англію. Східні «декорації» у перших двох романах автор придумав сам, не маючи уявлення про реальну Японію.
 • Літературним учителем Ішіґуро був Малкольм Бредбері. Спочатку Кадзуо слухав лекції британця, пізніше записав із ним розмови для радіо.
 • У молоді роки письменник був соціальним працівником. У цей період життя він одружився та написав роман «Не відпускай мене».
 • Ішіґуро вважається найбільш титулованим сучасником письменником. Усі романи автора крім «Похованого велетня» номінувались на літературні премії.
 • Японець написав чотири сценарії для проектів британського телебачення.
 • Кадзуо – вірний фанат музики. Він написав декілька пісень у співавторстві з джазовою співачкою Стейсі Кент.

 

Головним літературним напрямком Ішіґуро вважається постмодернізм, хоча йому приписують і елементи наукової фантастики. Дізнавшись про отримання Нобелівської премії, літератор зрадів, відзначивши, що слідує прикладу великих письменників усіх часів.

Джерело фото: beta.theglobeandmail.com

Автор: Сергій Завалко 


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Клаудія Морі і Адріано Челентано: кохання довжиною у вічність

Історія кохання із солодко-гіркуватим присмаком.


Том Гілленбранд «Полювання за темним еліксиром»

Рецензія на книгу про каву і пригоди.


Уляна Скицька «Наші на карті світу»

«Робіть неможливе» (Любомир Романків)


Кетрін Стокетт «Прислуга»

Потворність живе всередині. Потворно бути жорсткою людиною, що завдає болю.


Фруктово-ягідні смузі: вітамінний вибух

Напій, який зміцнює імунітет та покращує сапочуття

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime