Статті про книги

«Цією книжкою Ричард Бах робить дві речі. Дарує мені політ. Повертає мені молодість. І за це я йому глибоко вдячний».

(Рей Бредбері)

«Джонатан Лівінгстон, мартин» – це повість-притча, головним героєм якої є мартин (чайка). Птах, котрий пішов проти правил своєї зграї, ставши вигнанцем, а згодом пташиним богом.

Повість-притча «Джонатан Лівінгстон, мартин» це коротка мотиваційна історія про птаха, котрий вчить людей відриватися від землі, забувати про споконвічні правила та заборони і ніколи не йти проти самого себе.

Її суть проста і зрозуміла – якщо хочеш стати вільним і щасливим, не слухай інших. Борися! І за жодних обставин не зупиняйся.

Якщо говорити предметно, то історія Джонатана розпочалася тоді, коли він почав думати нетрадиційно й зовсім не по-пташиному: «Невже життя птахам дане тільки для того, щоб добувати їжу, літати низько над водою, а вночі неодмінно спати? А якщо я хочу піднятися високо-високо в небо?!». Тому поки інші вдовольнялися тим, що мають, Джонатан багато тренувався, щодня збільшуючи швидкість і висоту польоту. І врешті-решт він зробив те, що раніше здавалося йому неможливим, але його успіхи ніхто не оцінив. Птаха вигнали зі зграї.

«Виклик у центр ганьби означає, що Джонатана виженуть з громади мартинів, приречуть до самітного життя на Дальніх скелях.

- … колись, мартине Джонатане Лівінгстон, ти зрозумієш, що безвідповідальність не приносить нічого доброго. Життя – незнане й непізнане в усьому, крім того, що ми приходимо в цей світ їсти й постаратися прожити якнайдовше».

Однак саме з цього моменту розпочалося нове життя Джонатана, бо «найдальше бачить той мартин, що літає найвище», і який не боїться бути «безвідповідальним».

Джонатан став птахом, яким захоплювалися сотні інших. Але отримавши нові знання і навички, він повернувся туди, звідки його вигнали. Мартин прилетів додому і довів тим, хто в нього не повірив, що життя – це політ і воля, а не лишень їжа і сон.

«Сенс життя в тому, щоб досягти досконалості і розповісти про це іншим».

Прочитавши коротку повість-притчу «Джонатан Лівінгстон, мартин», людина отримує зайву нагоду переглянути своє існування і, можливо, чи не вперше відважитися на рішучий крок. Адже якщо птаху вдалося злетіти вище себе, то хіба людині не вдасться?

 

Цитати:

 

Розбийте ланцюги, що сковують вашу думку, і ви розіб'єте ланцюги, що сковують ваше тіло.

 

Рай – це не місце і не час. Рай – це коли ти досконалий.

 

Справжнім є лише той закон, який веде до свободи. Іншого немає.

 

Коли знаєш, що робиш, завжди виходить.

 

Будь-яка цифра – це межа, а досконалість не знає меж.

 

Сіра нудьга, і страх, і злість – ось причини того, що життя настільки коротке.

 

Не вір очам своїм. Бо очам видно лише кайдани, що обмежують нашу свободу.

 

ДОВІДКА:

Ричард Бах (американський філософ, публіцист, письменник) написав повість-притчу «Джонатан Лівінгстон, мартин» у період із 1920 по 1930 роки. Вперше її надрукували лише 1970 року, і вона одразу стала світовим бестселером.

2014 року автор доповнив повість-притчу четвертим розділом, який вважався загубленим.

2017 року видавництво КМБУКС видало ілюстровану книгу, яка включає у себе фінальний четвертий розділ. 


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Регіна Бретт "Бог дає таланти всім"

Мотиваційні цитати на кожний день!


Маргарет Етвуд "Оповідь служниці"

Пробачення – теж сила. Просити його – сила, надати його чи не надати – чи не найбільша сила.


Ігор Зарудко "Матадор. Нотатки авантюриста"

Світ чоловіка та жінки такий різний і водночас нерозривно пов"язаний. І скільки б чоловіки не нарікали на жінок, вони не можуть жити без них, без їхнього кохання, уваги та ніжності.


Річард Метісон «Куди приводять мрії?»

Цілком можливо, що ви не вірите в Бога, а можливо, навпаки, ви - глибоко віруюча людина. Однак ця книга не буде зайвою у бібліотеці ані першої, ані другої категорії людей. У ній є чимало речей, які справді надихають і вражають. Але це не означає, що їх треба приймати за аксіому.


Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime