Статті про книги

 «… щастя потрібно брати тоді, коли бачиш його, і не варто чекати сприятливішої нагоди, бо вона може так і не настати»

Люди – надзвичайно дивні істоти (попри те, що все-таки розумні). Вони можуть не розмовляти одне з одним десятками років, посварившись через якусь дрібницю. Вони здатні скрупульозно й неспішно обдумувати серйозне рішення впродовж п’ятнадцяти років, втрачаючи час і молодість…

«Ейвонлійські хроніки» – це збірка щемливо-веселих оповідань про людей, які вчаться жити. У кожного з них за пазухою – своя історія, яку вони проживають знову і знову, прагнучи відшукати своє щастя.

«Як поквапити Людовіка»

Як «змусити» чоловіка зробити пропозицію після п’ятнадцяти років залицянь? Ох, це нелегка справа. Теоретично він уже нікуди не повинен подітися, але й особливо ризикувати не хочеться. Чоловіки не люблять, коли на них тиснуть (та й жінки, щиро кажучи, також). Тому найпростіший спосіб активізувати його діяльність – змусити ревнувати.

«Якщо Людовік розгнівається й покине мене, це буде найбільше горе в моєму житті. Але де відвага, там і щастя. Та й справа заходу варта. І, коли вже на те, я втомилася від його зволікань».

Зважившись на експеримент, Теодорі все ж вдалося розбурхала приспані емоції коханого «друга». Після п’ятнадцяти років залицянь він нарешті запропонував їй руку і серце. Тільки шкода, що підставний кавалер залишився із розбитим серцем.

«Як побратися з Люсіндою»

Як побратися із жінкою, котра перестала з тобою розмовляти п’ятнадцять років тому? Треба кинути її у багнюку. Бажано, аби вона була у новій легкій сукні. Не подумайте нічого поганого – просто тоді вона точно заговорить зі своїм нареченим… Хоч і назве його дурнем (а могла б і гірше).

Люсінда і Ромні заручилися п’ятнадцять років тому, а потім посварилися і перестали одне з одним розмовляти. Зовсім.

«Вона розгнівалася й заявила Ромні, що більше не розмовлятиме з ним до кінця своїх днів. А він відповів, що й собі до неї не звернеться, поки вона не заговорить першою. Адже посварилися вони через неї – отже, їй і миритися. Отак вони відтоді й ходять».

Ситуація комічна і трагічна водночас. Але гордість – панянка з характером. Кому ж хочеться не дотримати слова, порушивши першим обітницю мовчання?

Зрештою, добре, що все вирішив «щасливий» випадок. Бо зіпсована сукня – то дрібниці. Зіпсоване життя – от що серйозно.

«Набуток Таточка Слоуна»

Таточко Слоун обожнює скуповувати непотріб, чим страшенно дратує Матінку Слоун.

«Останнього його витівкою була стара маслоробка за п'ятнадцять доларів – хлопці знай собі «набивали на неї ціну», глузуючи з Таточка Слоуна. Маслоробку він привіз обуреній Матінці Слоун, яка вже п'ятнадцять років збивала масло в сучасній машині. Ба гірше – то була вже друга маслоробка, що її Таточко Слоун придбав на аукціоні».

Але цього разу він придбав на аукціоні не казна-що, а дитя. Півторарічний хлопчик-сирота став його найціннішим придбанням. Малого чекала не найкраща доля, а завдяки щасливому випадку він отримав справедливо сувору маму і трішки дивного татка. Тож, можливо, не такі ті аукціони й безглузді, Матінко Слоун.

«Ейвонійські хроніки» –  це 12 оповідань про звичайних людей. Дивакуватих, гордих, упертих, упереджених, ображених на життя і Бога. Вони здатні кохати на відстані серця і на відстані сотень миль, жертвувати собою заради щастя інших, творити добро, нічого не вимагаючи натомість.

Звісно, вам доведеться познайомитися й з героями, які переклали власні образи на близьких, змушуючи їх страждати ("Як залицятися до Пріссі Стронг"). Або стали жінконенависниками, втративши кохання всього життя ("Карантин в Александра-Авраама"). Але їхній біль житиме не вічно. Якоїсь погідної днини Його Величність Випадок порушить плани Її Величності Долі.

Не чекайте від цієї книги непередбачуваних сюжетних поворотів і розв’язок. Вона спокійна, як літня пані, якій хочеться розповісти вам теплу історію із легким присмаком смутку.

Однак, читаючи ці оповідання, ви вкотре збагнете, що гордість – не найкращий друг людини, що час не можна витрачати на пусті образи, а щастя живе в кожному з нас.

 

Уривок із оповідання "Кожен своєю мовою" читайте на сайті видавництва "Урбіно", перейшовши за посиланням: https://urbino.com.ua/p736956442-ejvonlijski-hroniki.html

 

Фото: unsplash.com


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Ми отримуємо те, що віддаємо

Якщо ви ділитеся із людьми злом, то лише зло може до вас повернутися!


Екгарт Толле «Сила моменту Тепер. Посібник із духовного просвітлення»

Тепер – найцінніше, що існує в цьому світі.


Алекс Гаріді, Сесілія Давідссон, Туве Янссон «Різдво приходить у країну Мумі-тролів»

Казкова історія про Різдво у країні Мумі-тролів, яку ви маєте прочитати!


Ульф Старк «Диваки і зануди»

А ви - "дивак" чи "зануда"?


Галина Ткачук «Книжка про сміття»

Щохвилини у світі використовується приблизно 160 тис. поліетиленових пакетів.

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime