Статті про книги

Шевченківська премія – найвища державна відзнака за творчі та професійні досягнення. Письменники з усієї країни чекають спочатку публікації короткого списку номінантів, а потім – оголошення переможців. Шорт-лист уже є і ми поговоримо про найвідоміших його учасників, а також про книги, за які вони можуть отримати омріяну нагороду.

Брати Капранови «Забудь-річка»

Віталій і Дмитро Капранови – українські письменники, публіцисти, видавці та громадські діячі. У творчому доробку братів 10 книг. Пишуть родичі українською, хоча народилися й довгий час проживали в Молдові. Не менше відомі вони і як видавці. 2000 року Капранови заснували видавництво «Зелений Пес», у якому випустили більшість своїх книжок. Віталій і Дмитро за освітою технічні кібернетики, та за призванням – літератори.

«Забудь-річка» – роман 2016 року. У центрі подій – троє хлопців. За збігом обставин вони потрапили на війну під однаковими іменами – Степан Шагута. Військовим зустрітися не довелося, але багато років по тому спалахнуло кохання між їхніми нащадками, які після довгого розслідування дізналися таємницю трьох людей.

(Фото: styler.rbc.ua)

Олександр Ірванець «Харків 1938»

Олександр Ірванець – український письменник, поет і перекладач. Народився літератор у Львові, але з 1993 року мешкає в Ірпені. Закінчив Літературний інститут імені Горького 1989 року. Твори Ірванця перекладалися багатьма європейськими мовами. Активно займатися творчістю письменник почав з 1985 року, коли створив літературне об’єднання «Бу-Ба-Бу» разом із Юрієм Андруховичем і Віктором Небораком. З 2000 року почав працювати у драматургії. В творчому доробку письменника налічується 15 книг.

«Харків 1938» – роман 2017 року. Сюжет закручується навколо харківського літературного фестивалю, на який потрапили не тільки поети й письменники, а ще політики, шпигуни і терористи. Події відбуваються 1938 року, але серед героїв є як історичні діячі, так і сучасники. Автор висунув теорію стосовного того, як могла змінитися наша держава в разі перемоги «УНР». Роман вважається альтернативною історією України, симбіозом шпигунського трилеру, буфонади і бурлеску.

(Фото: golosno.com.ua)

Сергій Татчин «Пташка»

Сергій Татчин – український поет і художник. Народився у Вінниці, закінчив Московську державну текстильну академію, де навчався на факультеті вжиткового мистецтва. З 1989 року бере участь у художніх виставках. Як поет Татчин «гучно» дебютував 2013 року. Творчістю Сергія зацікавились брати Капранови, які видали його першу збірку поезій. Всього у літератора п’ять книг.

«Пташка» – поетична збірка вибраної лірики, видана 2016 року. За цю книгу автор отримав Всеукраїнську літературну премію імені Михайла Коцюбинського. Збірка вважається етапною, оскільки до неї увійшли вибрані твори з попередніх книжок, написані в різні роки. У віршах автор по-своєму розкрив духовні, культурні та національні теми.

(Фото: misto.vn.ua)

Володимир Рафєєнко «Довгі часи»

Володимир Рафєєнко – український російськомовний письменник і поет. Народився в Донецьку, де проживав до початку воєнного конфлікту. Нині проживає в Києві. Навчався в Донецькому університеті на факультеті російської філології та культури. Друкуватися почав 1992 року. Через шість років випустив дебютний роман. Поступово переходить на українську мову, якою пише нову книгу.

«Довгі часи» – роман 2017 року. Книга складається з двох частин. Перша – казка для дорослих з елементами горору. У ній мова йде про околицю Z, звідки дивним чином зникають озброєні терористи. Друга частина складається із декількох новел, у яких автор описав сьогодення людей, проживаючих на території воєнного Донбасу. Письменник взяв за основу реальні історії, розбавивши їх магічним реалізмом та елементами дорослих казок.

(Фото: life.pravda.com.ua)

Петро Шкрабюк «Над простором і часом. Трилогія незвичайного»

Петро Шкраб’юк – український поет, прозаїк, літературознавець, есеїст, історик, член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України. Народився в селі Плужниках Івано-Франківської області. Закінчивши школу, працював коректором районної газети. Після військової служби навчався у Львівському університеті ім. Івана Франка на журналіста. Нині – викладач кафедри зарубіжної преси та інформації в ЛНУ. Пише вірші, автор 11 опублікованих книг.

«Над простором і часом. Трилогія незвичайного» – нова літературна робота Шкраб’юка (2017). Книга складається із трьох частин. Для кожного розділу написана окрема анотація, однак ідея, на думку автора, у всіх частинах однакова. Книга – підсумки вражень, спостережень і роздумів, котрі супроводжують поета вже багато років.

(Фото: moemisto.ua)

До списку домінантів на Шевченківську премію-2018 увійшли й інші відомі письменники: Іван Корсак, Валерій Кулик, Василь Рябий, Ольга Слоновська, Оксана Смола та інші.

Вручення нагороди відбудеться 9 березня 2018 року.

 

Сергій Завалко


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Історія однієї сім"ї

Кохання - це не лише радощі, а й смуток. І, можливо, це прозвучить трохи трагічно, однак часом смутку - більше, ніж радощів.


Безсоння: як розпізнати та побороти?

Стаття про сон, який ніяк не прийде.


«DUSHKA» – якщо хочеться «розквітнути»

Косметика, яку хочеться з"їсти.


Кетрін Стокетт «Прислуга»

Потворність живе всередині. Потворно бути жорсткою людиною, що завдає болю.


Сара Джіо "Ожинова зима"

Утратити своє кохання – те саме, що втратити праву руку. Принаймні за відчуттями. Із цього моменту найбуденніша справа потребує більше зусиль.

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime