Статті про здоров'я та психологію

Погодьтеся, що одна безсонна ніч – це не так і погано. Є можливість помріяти, подумати про майбутнє, спланувати відпустку, перерахувати особистий бюджет. Але що робити, якщо безсонні ночі не закінчуються? Де шукати першопричину такого явища та як із ним боротись?

Хронічне безсоння

Хронічне безсоння [інсомнія] – це майже повна відсутність сну в житті людини. Для того, аби добре почуватись та мати високий рівень працездатності, живому організму потрібно 5-6 годин спокійного сну. Що мається на увазі під поняттям «спокійний сон»?  Це сон, який не переривається частими безпідставними прокиданнями та моторошними видіннями. Людина мусить відпочивати, а разом із нею – мозок та тіло.

Бувають випадки, коли люди приписують собі хронічне безсоння. До прикладу, якщо спожити філіжанку кави пізніше 18:00, ймовірність заснути значно зменшується. Це ж стосується і енергетичних напоїв та рідин, до складу яких входить кофеїн, гуарана, мелатонін тощо.

Спеціалісти пояснюють, що хронічне безсоння спричиняється непосильними фізичними й розумовими навантаженнями, стресовими ситуаціями, важкими психологічними травмами, переживаннями та надмірним збудженнями. Тобто причиною безсоння у кожної людини є різні фактори, тому не варто дослухатись до чиїхось мудрих порад, не проконсультувавшись із лікарем.

Експеримент

Для того, щоби зрозуміти, звідки ростуть ноги у вашого безсоння, проведіть експеримент:

  • простежте за тим, як ви харчуєтесь протягом дня, які овочі та фрукти вживаєте, яким напоям надаєте перевагу;
  • оцініть рівень стресових ситуацій, які протягом дня вас відволікають від роботи (за шкалою від 1 до 12);
  • простежте за тим, які думки виникають у вас після того, як хтось або щось псує вам настрій;
  • зверніть увагу на те, чи відразу ви забуваєте про неприємну ситуацію чи продовжуєте виношувати її далі;
  • запишіть на папір причини, які не дають вам спокійно засинати (думки про роботу, образа подруги, керівництва, низька заробітна плата, сумніви у вірності чоловіка/ дружини тощо).

Проаналізувавши ситуацію зсередини, спробуйте подивитись на все по-іншому. Наприклад, ви не можете забути неприємну фразу шефа, вона застрягла у вашій  голові. Чи зміниться щось від її «постійного прокручування»? Ймовірно, ні. Тому чи не краще викинути її на смітник?

«Я намагаюсь фільтрувати позитивні й негативні емоції у дві корзини. Перша – червона, друга – біла. У білу я відправляю позитивні емоції, у червону – ті, які приносять мені смуток. Протягом дня я прагну якомога більше «накидати» світлих зарядів у білу корзину. До прикладу, якщо мене образить хтось, я споживаю улюблений фрукт чи плитку шоколаду. Люди зазвичай звертають увагу лише на масштабні події, залишаючи поза увагою дрібні, котрі несуть в собі дуже багато позитиву», - запевняє банківський працівник Світлана.

За допомогою до лікаря

Але трапляються випадки, коли жодні практики не допомагають. Життя людини перетворюється на суцільне жахіття, немає сил працювати, нічого не хочеться, а з голови не виходить одна й та ж думка: «Я хочу заснути».

Згідно зі статистичними даними, 10-15% дорослого населення страждає від хронічного безсоння. Проте більшість людей соромляться звертатись із таким «дрібницями» до лікаря, надаючи перевагу відмовчуватись. А дарма. За 4-8 тижнів безсоння можна позбутися, звісно, за умови, якщо лікар підібрав правильну систему лікування.

Для того, аби медикаментозне лікування давало більш помітні результати, можна дотримуватись деяких простих правил: перед сном приймати теплу ванну із додаванням ефірних масел, використовувати саше з м’яою, лавандою, материнкою, пити настойку з шишок хмелю. Але варто пам’ятати, що перед виконанням будь-яких процедур, потрібно проконсультуватися із лікарем.

Також можна випивати перед сном склянку води з медом. Мед здавна відомий українцям не лише як смачний продукт, а і як дієве снодійне. Також він зміцнює нервову систему.


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Стівен Кінг «Історія Лізі»: психологічна драма з присмаком горору

"Історія Лізі" – важка книга. Місцями її складно читати й навіть розуміти".


Джоджо Мойєс «До зустрічі з тобою»

Історія, яка не залишить вас байдужими.


Йоганн Вольфганг фон Ґете «Страждання молодого Вертера»

Добірка цитат із неймовірно романтичної книги про кохання, яке зводить із розуму.


Коронавірус: усе, що потрібно знати

Подбайте про себе!


5 мотиваційних короткометражок, які надихають

Мотивації забагато не буває!

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime