Статті про книги

Написати захопливий роман, головні події якого відбуваються в одному домі – складне завдання. Однак Е. Дж. Фінн узявся за цю справу і не прогадав. Його дебютний роман «Жінка у вікні» небагатий на локації, але цікавий, захопливий і тривожний. Наскільки вдало письменник увійшов у літературний світ, розберемося далі.

Про автора

Е. Дж. Фінн (справжнє ім’я Ден Мелорі) – сучасний американський письменник і журналіст. Донедавна він був відомим тільки матеріалами в Los Angeles Times і The Washington Post. Та 2018 року Фінн отримав світову популярність, написавши книгу «Жінка у вікні». Роман перекладено у 35 різних країнах світу, зокрема й в Україні. Компанія 20th Century Fox придбала права на екранізацію книги. 10 жовтня 2019 року однойменний фільм вийде в український прокат. Головну роль у фільмі зіграла Емі Адамс.

Сюжет

Анна Фокс уже декілька років живе сама у великому будинку. Після страшної аварії, у якій загинули її чоловік і дочка, у жінки з’явилися серйозні проблеми з психікою. В Анни агорафобія, тобто вона боїться відкритого простору. Після аварії Фокс перестала виходити на вулицю. Єдина розвага для неї – спостерігати за зовнішнім світом, сидячи біля вікна. Маючи фотоапарат із хорошим збільшенням та інші технічні пристрої, Анна спостерігає за сусідами і уявляє життя кожного з них.

Одного разу неподалік від Фокс оселяються нові сусіди – сім’я з трьох осіб. Новоприбулі мешканці викликають у жінки особливий інтерес. Та одного разу стається щось жахливе. Вчергове спостерігаючи за сусідами, Анна стає свідком страшного злочину. Згодом вона помічає, що за нею теж стежать. Піти в поліцію жінка не може, оскільки не виходить із дому. Покладатися вона може тільки на себе, хоча і не має чіткого наміру розкрити злочин.  

Тема

Тема твору – розкриття злочину в обмежених умовах.

Після того, як Анна стає свідком жахливого вбивства, її і без того складний психічний стан послаблюється. Однак жінка розуміє, що без її активних дій ніхто не дізнається про те, що сталося в сусідньому домі.

Ідея твору – показати суспільству, що людей із психічними розладами не варто сторонитися. Через свою агорафобію, «змішану» з алкоголем та пігулками, Анна зіштовхнеться з багатьма перешкодами під час розслідування справи. Слова людини, яка лікується у психіатра, на жаль, мало хто сприймає серйозно.

Книга зачіпає як художньою, так і соціальною складовою. Читаючи роман, стає цікаво, як Анна збирається розслідувати вбивство, не виходячи з дому. Однак обмежені локації не обмежують ні авторської, ні читацької уяви. Деякими моментами книга схожа на фільм «Телефонна будка». Там у головного героя простору було ще менше, ніж у Фокс, але це зовсім не завадило авторам зробити картину динамічною, напруженою й цікавою. Це саме можна сказати і про «Жінку у вікні».

Плюси роману

Подвійний сюжет. З одного боку, Фокс розслідує вбивство. Це – головна сюжетна лінія. А з іншого боку, вона бореться зі своєю хворобою. Жінка страшенно боїться виходити надвір, але старається подолати свій страх, щоб стати знову такою, як усі. За процесом її одужування також цікаво спостерігати, а комусь це може бути ще й корисно.

Менше локацій – більше напруги. Хочеться знову наголосити на цьому. У світі головної героїні, обмеженому кількома поверхами, підвалом і вікнами, вирує життя. Варто лише придивитися до того, як це подає автор.

Надія. Відправляючи свій літературний хіт видавцям, Фінн, можливо, й не підозрював, що його книга подарує десяткам тисяч людей надію. Письменник показав, що психічне захворювання – це не вирок, а тимчасова проблема, яку людина цілком може подолати. Головне – не зневірюватися.

За жанром книга – типовий трилер. Попри обмеженість у просторі, у романі є все, що характерно для цього літературного напряму: цікавий сюжет, динаміка, напруга, вбивство. Суттєвих недоліків книга немає. Можливо, у когось з’являться питання щодо точності лікування агорафобії, але це не медичний трилер, тому якісь неточності автору можна пробачити. «Жінку у вікні» часто порівнюють із «Дівчиною в потягу» Поли Гоукінз. Однак, на мій погляд, роман доречніше було б зрівняти із книгою Джона Гріна «Черепахи аж до низу». Шістнадцятирічна головна героїня вплутується у детективну історію, маючи, як і Фокс, має проблеми із психікою. Дівчина боїться бактерій.

Кому варто прочитати цей роман?

Усім, хто любить типовий трилер. Кожен знайде тут щось своє: цікавий сюжет, драматичну історію, літературну напругу. Особливо книга буде корисною для людей, які страждають від психічних розладів.

Ще чотири роки тому 10% населення Землі мали проблеми з психікою. Зараз таких людей, напевно, ще більше. Автор пішов правильним шляхом, показавши людину з психічним розладом не слабкою й нікому непотрібною, а сильною й здатною на рішучі дії. Нехай кожен, хто зіштовхнувся з подібними проблемами, пам’ятає, що він (або вона) – не слабкий, а складнощі з часом минають.

 

Фото: https://unsplash.com


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Лариса Парфентьєва «100 способів змінити життя»

"Призначення не існує. Є потреби душі, які можна реалізувати різними способами".


Іван Байдак «Тіні наших побачень»

"Кохання – це вільний прояв акту турботи, спроба зробити життя іншої людини простішим".


10 правил сильних людей

Мрії збуваються тільки тоді, коли люди прикладають максимум зусиль!


Ми отримуємо те, що віддаємо

Якщо ви ділитеся із людьми злом, то лише зло може до вас повернутися!


Все, що виривається із мене – лише моє!

Тренуйте своє серце і не шкодуйте для інших добра!

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime