Статті про здоров'я та психологію

Голова ГО "Інфекційний контроль в Україні" Віктор Ляшко не розділяє думки щодо продажу антибіотиків в Україні без рецептів і вважає за потрібне розповісти українцям як правильно їх використовувати. 

#Антибіотик_за_рецептом. Це хештег для флешмобу, який ми разом з партнерами проводимо у всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків.

Цей тиждень з’явився не просто так. Це виклик глобальній проблемі формування стійкості до антибіотиків. Проблемі, яка поставила людство перед вибором. Або очікувати на жахливу катастрофу від стійкої до антибіотиків бактерії (“superbug”), яка у найближчі 35 років вб’є більше 300 мільйонів людей. Або діяти!

Ми вибрали другий варіант. Діяти!

Ми хочемо оптимізувати використання протимікробних засобів у побуті, в системі охорони здоров’я та тваринництві. Не можна допустити, щоб людство знову невдало розпорядилося одним із найбільших коли-небудь зроблених світом відкриттів.

Ми закликаємо розпочати приймати  #антибіотик_ за_рецептом лікаря! Чому? Тому, що антибіотики поділяються на декілька поколінь. Коли лікар виписує антибіотик, він розпочинає від самого простого, просуваючись до більш складного. Найбільш складні, нове покоління, призначаються не всім, це вже так звані антибіотики резерву. Вони, в першу чергу, для відділень реанімації та інтенсивної терапії.

Коли лікар ставить діагноз, він обов’язково враховує всі клінічні підстави для призначення антибіотику, оцінює при цьому користь та шкоду від такого призначення.

Звідки хворий може знати антибіотик якого покоління йому потрібен у даний момент? Та й чи потрібен він йому взагалі. Інтернет чи порада друга, якому колись призначив лікар саме цей препарат? На сьогодні, Україна, мабуть, єдина з країн Європи, де в будь-якій аптеці, без рецепту, можна купувати антибіотики кілограмами. При чому без різниці які.

Хочеш відразу сильні препарати груп резерву, будь-ласка. Зазвичай такі й продають в аптеках. Адже комусь цікаво продати щось більш вартісне, а комусь доречно отримати щось більш широкого спектру дії, яке вбиває все й дуже швидко.

А завтра виникне в цього хворого ускладнення, сепсис, наприклад, і буде йому потрібен антибіотик четвертого покоління.  А цей антибіотик вже може не допомогти, адже до нього в збудника виникла резистентність. І хто в цьому випадку винен?

В очах близького оточення пацієнта, який свого часу нехтував вказівками та вживав антибіотики при першому чихові, винним завжди буде лікар. Не зберіг життя. А він, у цій ситуації зробив усе можливе.

Багато нас, українців, переконані, що антибіотики допомагають вилікувати застуду та грип. Інші помилково вважають, що можна припинити вживати антибіотики при перших ознаках покращення стану, а ті що залишаться використати іншого разу. А це все призводить до того, що бактерії стають стійкими до протимікробних засобів.

#Антибіотик_за_рецептом. Ми розуміємо – буде складно.

Небажання очікувати в черзі – одна із основних причин, чому хворі не звертаються до лікаря. Адже погодьтеся, що набагато простіше зайти до аптеки з яскравими вітринами, де привітний фармацевт швидко порадить необхідний, на його думку, препарат.

Створити умови для пацієнтів, щоб вони могли швидко, без черг, потрапити на прийом до лікаря та отримати кваліфіковану медичну допомогу і адекватне лікування. Це основне завдання реформи охорони здоров’я. Це складова успішного запровадження рецептурного відпуску антибіотиків.

Ми знаємо, що у фармацевтичної промисловості немає стимулів для виведення нових антибіотиків на ринок з багатьох причин, до деяких з них причетні медичні працівники і фахівці громадського здоров'я. Основна причина - це наша нездатність боротися з масовим неправильним використанням таких ліків.

Навіщо промисловості витрачати значні суми грошей в розробку нового протимікробного препарату, якщо його нераціональне використання призведе до його неефективності ще до того, як окупляться інвестиції.

На підтримку розраховувати не варто.

Постантибіотикова ера, в дійсності, означає кінець тієї сучасної медицини, яку ми знаємо. Такі поширені стани, як стрептококове запалення горла або подряпина на коліні дитини, зможуть знову приводити до смерті. Вже за кілька років антибіотики можуть не допомагати при більшості хвороб. Відтак пневмонія, гонорея, туберкульоз та післяопераційні ускладнення стануть смертельними для людства.

Давайте не зволікати! Розпочнемо приймати антибіотик відповідально – тільки за рецептом лікаря! #Антибіотик_за_рецептом. Підтримуй флешмоб, допоможи зберегти медицину ефективною!

Джерело: "Українські новини"

 


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Що заважає людині бути щасливою?

Як стати щасливою людиною? Що для цього потрібно робити і чи можливо отримувати задоволення лише від того, що ти живеш?


Рута Шепетіс "Поміж сірих сутінків"

Цитати із книги, яка не залишить вас байдужими.


Сексуальність жінки – що це?

Що ви знаєте про "жіночу сексуальність", а що хотіли б дізнатися? У цій короткій статті ми пропонуємо вам зрозуміти, як "розпізнати" сексуальну жінку в собі.


Як захистити шкіру від холоду й вітру?

Три прості, але дієві поради.


Сучасна українська поезія: кого почитати?

"Поезія – це найвеличніша форма, в яку може втілитися людська думка" (Альфонс де Ламартін)

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime