Учені переконані, що людина в середньому бреше чотири рази кожного дня. Це може відбуватися навіть на підсвідомому рівні.
Та іноді маленька брехня може стати причиною великої проблеми. Про це та багато чого іншого можна дізнатися із підліткового детективу Карен М. Мак-Манус «Брехун серед нас».
Про автора
Карен М. Мак-Манус – американська журналістка й письменниця. Має ступінь бакалавру з англійської мови і магістра з журналістики. Карен працює і пише книги. У вільний час вона подорожує разом із сином. «Брехун серед нас» – дебютний роман письменниці, який одразу став бестселером за версією The New York Times. Із цим романом Мак-Манус номінувалася на премію сайту Goodreads в номінації «Краща проза для молоді».
Сюжет
Саймон Келлехар знає все про учнів своєї школи. Він веде онлайн-застосунок «Про Це», в якому пише провокаційні новини про своїх однолітків. В школі «Бейв’ю Хай» майже немає учнів, про яких Саймон нічого ні разу не писав. Одного разу його залишають на додаткове заняття після уроків. Разом із ним до класу потрапляють ще четверо учнів. У Келлехара стається приступ, після якого він помирає.
З першого погляду здається, що смерть Саймона – нещасний випадок. Та поліція згодом дізнається, що хлопця отруїли. Підозрювати немає кого, крім тих чотирьох учнів, які знаходилися в класі разом із ним. Ситуацію для всієї четвірки значно ускладнює той факт, що напередодні вбивства Келлехар збирався опублікувати у своєму застосунку провокаційні новини про кожного з них. Саймона ненавиділа майже вся школа, але трагічний випадок кардинально змінить життя лише чотирьох учнів.
фото: unsplash.com
Головні підозрювані у вбивстві Саймона:
Бронвін – відмінниця, приклад для всієї школи. Дівчина протягом всього випускного року готується до вступу в престижний ВУЗ. Однак інформація, яку дізнався Саймон, могла круто змінити плани Бронвін.
Едді – «шкільна принцеса». Дівчина, якою захоплюється вся школа, звичайно, вона має бойфренда. Та Саймон дізнався щось таке, що могло назавжди розлучити Едді з її коханим.
Нейт – проблемний підліток, торговець наркотиками, який знаходиться на випробувальному терміні в поліції. На перший погляд, ідеальний кандидат на вбивство Саймона, враховуючи те, що про нього теж написали в застосунку.
Купер – хлопець, який не мав би опинитися в цьому списку. Купер – ідеальний підліток, він зустрічається із привабливою дівчиною і має перспективну кар’єру спортсмена. Та Саймон і йому міг добряче насолити, можливо, закривши назавжди дорогу до професійного спорту.
Тема
Тема твору – життя підлітків у психологічній напрузі. Після того, як четверо школярів стали головними підозрюваними, вони «прославилися» на всю Америку. Про них шепчуться в класах, а в школі та навіть біля домівок на них чекають репортери. Поліцейські тиснуть на кожного з них, оскільки не мають реальних доказів вини когось із цієї четвірки. Таке психологічне навантаження складно пережити будь-кому, а тим більше школяреві. Мало кому відомо, про що думає людина, перебуваючи під сильним тиском.
«Мене долають сумніви. Зараз я готовий зробити практично будь-що, тільки б вибратися з власної голови».
Ідея твору – єдність. Саме в єдності люди можуть подолати всі перешкоди. Це на власному прикладі довели персонажі роману. Ці четверо – абсолютно різні люди. До випадку із Саймоном вони майже не спілкувалися одне з одним. Однак ця ситуація змусила школярів об’єднатися і зробила їх ледь не кращими друзями, хай і лише до випускного. Випадок із Саймоном взагалі розкриє особисті якості кожного з них по-іншому. Всі вони дійсно певною мірою брехуни, але не можна судити людину, не знаючи її життєву історію.
фото: unsplash.com
Плюси роману
Заплутаний сюжет. Книга інтригує і «затягує» з перших сторінок. Якщо у поліції вже на початку роману є декілька підозрюваних, вірогідно, вбивці не вони. Від цього читати книгу стає тільки цікавіше. До того ж у кожному розділі відкриваються нові секрети про героїв.
Наближення до реальності. Роман Мак-Манус дуже близький до реального життя. Тут є все, що тривожить сучасних підлітків: навчання, плітки, перше кохання, зрада, важливість думки оточуючих, людські стосунки. Все це можна переосмислити, читаючи книгу.
Кому і чому варто прочитати роман?
«Брехун серед нас» – це підлітковий детектив. Однак сучасні письменники, які працюють в жанрі young adult, вміють робити дитячі книжки зовсім недитячими. Герої цього роману ще діти, але часто поводяться і мислять як дорослі. Вони розуміють, що для більшості людей їхні особисті трагедії – це частина реаліті-шоу, окремі випуски якого показують у новинах. І це страшні реалії сьогодення.
«Ось що мене дивує: багато людей ненавидять нас і хочуть, щоб ми згнили у буцегарні, така ж сама кількість, якщо не більше, людей, які нас люблять. Ні сіло ні впало у мене з’явилася фан-сторінка на «Фейсбуку», де більше п’ятдесяти тисяч лайків. Там переважно дівчата, якщо вірити моєму братові».
Роман «Брехун серед нас» варто читати тим, кому цікаво дізнатися, як живуть сучасні підлітки. Книга буде повчальною для батьків, чиї діти вже ходять до школи. Твір Мак-Манус змусить їх уважніше ставитися до дітей і не допускати фатальних помилок. Підлітки також дізнаються, що таке справжня дружба, яким буває справжнє кохання. Книга написана не в повчальному стилі, але з неї кожен читач може почерпнути для себе щось корисне.
Головне – пам’ятати, що людяність потрібно проявляти в повсякденному житті, тоді в суспільстві буде набагато менше лиха.
фото: knygy.com.ua
Головне фото: https://unsplash.com
Статті про книги
Статті про життя
Статті про відомих людей
Цитати з книг
Статті про здоров'я та психологію
Думки людей про різні проблеми й на різні теми
Цікава стаття про кохання, його суть і можливості.
Не засуджуйте, а поринайте в суть.
Цитати, які мотивують любити себе і своє життя!
"І те, що добре, і те, що смурне, – на все свій час, і не годиться розмовляти про це коли-будь".
Любов усе перемагає
Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!