«Ви шукаєте натхнення,
А воно вже всередині вас.
Мовчіть і слухайте»
(Джалаледдін Румі)
Нам здається, що ми думаємо постійно, виконуючи ту чи іншу дію. Однак ні, більшість із них доведені до автоматизму. А значна кількість наших думок нічим не відрізняються від думок сусіда. Чому? Бо люди думають однаково. Та чи всі? Дмитро Чернишов певен, що ні.
Як часто ви думаєте? Заварюючи каву, слухаючи тижневий випуск новин, переглядаючи фото у стрічці соціальних мереж? Більшість людей виконує свої дії «на автоматі», хибно розцінюючи це, як процес думання.
«Думання – дуже витратний процес. Наш мозок становить лише два відсотки маси тіла, а у спокійному стані споживає приблизно десять відсотків усієї енергії в організмі. Коли ж людина починає інтенсивно думати, витрата енергії збільшується до двадцяти – двадцяти п’яти відсотків.
Щойно людина навчилася чогось нового, вона перестає про це думати. Це як з їздою на велосипеді – усе відбувається «автоматично».
Коли ми готуємо каву, то виконуємо набір стандартних дій, які не вимагають серйозних роздумів. Та коли ми намагаємося написати, наприклад, чотиривірш, мозок активізується, оскільки чіткого алгоритму дій у нього нема. Чим частіше він знаходиться у такому стані, тим краще для людини. Адже мозок, який перебуває у стані "пасивного" недумання, не може генерувати нові й цікаві ідеї.
То чи варто навантажувати мозок? Варто, якщо ви маєте бажання створити щось незвичайне, унікальне або нетипове для своєї доби.
«Усі люди думають однаково. Різниця полягає лише в тому, що одна людина певної миті перестає думати, а інша думає далі. Не поспішайте здаватися. Нещодавно з’явився термін – покоління reset. Це про молодих людей, які, потрапивши у скрутне становище, воліють не шукати виходу, а, як у комп’ютерній грі, натиснути кнопку Reset (перезавантаження) й почати все спочатку. Здатися ви завжди встигнете. Відсоток власне творчості у творчості досить невеликий. Решта – терплячість, наполегливість, віра в себе. І незалежність від думки оточення».
Для того, аби думати нешаблонно і творчо, Дмитро Чернишов пропонує:
Кому ж потрібно думати нетрадиційно? Не лише людям творчих професій, а всім без винятку. Бо кожен із нас – творець чогось свого… Дому, родини, книги, вислову, страви тощо.
Дмитро Чернишов радить не боятися виходити за межі усталених норм, здаватися дивним чи нелогічним. Бо у цьому – вся краса. Ми хоч і думаємо однаково, але світ сприймаємо по-різному, а тому й висновки здатні робити різні.
«Майже всі геніальні рішення спочатку здаються ідіотськими».
Поради та історії, які він наводить у своїй книзі, не стосуються якоїсь певної категорії людей. Вони універсальні.
Розпочавши читання, спочатку трохи важко збагнути, що автор має на увазі. Чому? Він детально не розтлумачує зміст того, про що говорить, не підводить до певних висновків. Чернишов просто подає читачеві інформацію, із потоку якої той має вибрати для себе щось корисне.
Також він наводить багато цитат відомих людей та різноманітних історичних фактів, які нагадують радше не зв’язний текст, а добірку коротких прикладів до заданої теми. Через це вони важко запам’ятовуються і легко забуваються (радимо запастися стікерами для нотаток).
Однак, попри це, книга – цікава й пізнавальна. Кожен зможе знайти у ній щось корисне для себе. Звісно, якщо не полінується трішки напружити мозок.
Не забувайте, що процес думання немає нічого спільного із поглинанням чужих думок і готових висновків. Саме тому Дмитро Чернишов пропонує вам сформувати думки і зробити висновки самостійно.
Статті про книги
Статті про життя
Статті про відомих людей
Цитати з книг
Статті про здоров'я та психологію
Думки людей про різні проблеми й на різні теми
А ви вже подумали про передноворічну фотосесію?
А ви любите зиму?
Еді Седжвік - дівчина, яка підкорила Нью-Йорк, але не змогла підкорити життя.
Мотиваційні цитати на кожний день!
10 цитат, які познайомлять вас із унікальною людиною - українським поляком В"ячеславом Липинським.
Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!