Статті про книги

Щороку в грудні впродовж 23 років Дж. Р. Р. Толкін, американський письменник і поет, надсилав своїм дітям лист від імені Різдвяного Діда.

Перший короткий лист старший син Толкіна Джон отримав 1920 року з поміткою:

«Я намалював для Тебе себе самого і свій будиночок. Бережи цей малюнок».

Кожен лист письменник доповнював малюнками, у яких змальовував Північний Полюс, головного помічника-капосника Білого Ведмедя, свій будинок, північне сяйво, веселі побутові ситуації.

«Цього року я тремчу ще більше, ніж завжди. І все з вини Північного Ведмедя! То був найгучніший у світі й найстрахітливіший з усіх феєрверків. Через це Північний Полюс ПОЧОРНІВ і зірки зсунулися зі своїх місць. Місяць розбився на чотири шматки і Місячанин упав із неба у мій садок. Він з’їв чимало моїх різдвяних шоколадок, аж поки сказав, що йому покращало, і поліз назад на Місяць лагодити його і давати лад зорям».

1924 року Різдвяний Дід надіслав уже два листи. Один – для Джона, інший – для Майкла. Через три роки потому читач дізнається, що старший син Джон припинив надсилати листи Різдвяному Дідові. Першого листа Джон отримав, коли йому було три роки.

«А я стаю дедалі біднішим і біднішим: і все ж сподіваюся, що мені вдалося доправити вам усе, що ви хотіли, хоча й не все, про що ви просили (ви, Майкле і Крістофере! – від Джона я цього року не мав вісток. Припускаю, що він виріс і скоро вже й не схоче вивішувати свою панчоху)».

Та в листі 1932 року Різдвяний Дід зауважує, що Джон має припинити вивішувати панчохи, «і поступитися дорогою меншим діткам, які прийшли у світ». Та хто б не хотів щороку отримувати такі яскраві й веселі листи?

1929 року у хлопчачій компанії з’являється дівчинка – Прісцілла.

Діти отримували лист не лише від Різдвяного Діда, а й від кумедного Північного Білого Ведмедя. Він писав із помилками, постійно втрапляв у халепи і обожнював кепкувати з Різдвяного Діда.

«НЕЗНАЮ, ЩО Б РІЗДВЯНИЙ ДІД БЕЗ МЕНЕ РОБИВ. ВІН ЗАВШЕ ЗАБУВАЄ, ЯК БАГАТО Я ДЛЯ НЬОГО ПАКУЮ».

Також Північний Білий Ведмідь (П. Б. В.) залишав коментарі в листах Різдвяного Діда, де той лаяв свого помічника. Пізніше – в листах ельфа Ілберета, який працюватиме в Різдвяного Діда секретарем.

«ГРУБІЯН! Я ЗДАТЕН – І КОЛИ Я ПИШУ, ЛАПА В МЕНЕ НЕТРЕМТИТЬ. – П. Б. В."

Пізніше в різдвяних листах з’являться снігові хлоп’ята, племінники Білого Ведмедя, Різдвяний Прадід, гобліни.

1954 року вийде друком перша частина «Володаря перстнів». У романі Толкін створить цілий світ, де будуть хоббіти, чаклуни та гобліни.

Письменник розповідав, що ідея створити хоббітів виникла випадково. Влітку 1930 року він сидів у своєму робочому кабінеті, перевіряв екзаменаційні твори студентів. Час від часу він брався їх перевіряти, щоб підзаробити. І раптом серед робіт він побачив чистий лист паперу. Відволікся, на секунду замислився, а потім несподівано для самого себе написав: «В норі під землею жив-був хоббіт». Але тоді він ще уявлення не мав, хто такий цей хоббіт.

Останній лист діти отримали 1943 року. Прісціллі виповнилося 14 років.

Казкова атмосфера книги і любов батька до дітей, захована поміж рядками, наповнить серця малих і дорослих читачів доброю магією. Комусь ці листи нагадають, що дива існують, а для когось вони стануть дивом.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Пол Каланіті "Коли подих стає повітрям"

Цитати із книги лікаря, який написав книгу за крок до смерті.


Фестиваль «У пошуках made in Ukraine»

Фестиваль "У пошуках made in Ukraine». У ці вихідні на Контрактовій площі.


Малала Юсуфзай та Крістіна Лем "Я - Малала"

Неймовірна книга про право жінки на освіту і вільне життя без обмежень.


Осінь із присмаком яблук - десерт тижня

А ви вже приготували осінній яблучний пиріг?


При надії: відверто про алкоголь, секс, паління

Про фетальний алкогольний синдром, тютюновий синдром та безпечний секс під час вагітності.

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime