Статті про здоров'я та психологію

Полуниця – це смачна весняна ягода, яку полюблять як дорослі, так і малі. Про її користь годі й говорити, та чи знали ви, що вона може ще й шкодити людському організму?

Корисна полуниця

Свіжа полуниця багата на вітамін С, залізо, калій, фолієву кислоту, які допомагають збагатити організм чималою кількістю вітамінів, необхідних йому після «зимової сплячки». Також полуниця позитивно впливає на роботу імунної системи, покращує обмін речовин, нормалізує роботу мікрофлори кишечника та є джерелом енергії для забезпечення метаболічних процесів.

Окремо варто сказати, що полуниця принесе користь людям, які мають проблеми з нирками, печінкою, жовчним міхуром. Вона володіє сечогінною дією, а  тому допомагає виводити із внутрішніх органів шкідливі мікроелементи: токсини, важкі метали. Проте зловживати полуницею лікарі не рекомендують.

Зі свіжою полуниці рекомендують робити узвари та компоти. По-перше, вони чудово тонізують та втамовують спрагу, по-друге, нормалізують артеріальний тиск, одночасно виступаючи профілактичним засобом проти вірусних захворювань. А ще полуниця має протизапальні властивості та позбавляє від безсоння.

Також потрібно сказати декілька слів і про косметичне застосування полуниці. Косметологи запевняють, що маска з цих ягід відмінно зволожує шкіру, допомагає в боротьбі з порами, акне та вуграми.

Шкідлива полуниця

Однак, окрім низки корисних властивостей, полуниця має і шкідливі. Вона викликає сильні алергічні реакції, які часто передаються спадково. Також у ній міститься велика кількість щавлевої кислоти, яка сприяє виведенню кальцію із організму.

Медики попереджають про те, що люди, як мають проблеми зі шлунком, повинні дуже обережно споживати полуницю. Оскільки органічні кислоти, які містяться у складі ягоди, подразнюють шлунок та сприяють загостренню хвороб шлунково-кишкового тракту.

Шкідливою можна назвати полуницю, яка продається у супермаркетах ще у березні. У ній ви нізащо не знайдете вітамінів, навіть якщо будете дуже довго шукати. Також не варто «вестися» на гігантську полуницю. По-перше, вона не надто смачна, по-друге, зовсім некорисна.  Краще вирощувати полуницю самостійно або купувати на ринку.

І ще! Не забувайте, що полуницю потрібно ретельно мити під проточною водою, оскільки на ній можуть міститися яйця гельмінтів та велика кількість різних мікробів. А тому часом із надзвичайно корисної вона перетворюється у надзвичайно небезпечну. 


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

«DUSHKA» – якщо хочеться «розквітнути»

Косметика, яку хочеться з"їсти.


Тетяна Пахомова «Я, ти і наш мальований і немальований Бог»

Історія, яка змусить вас плакати, співчувати й співпереживати героям.Цитати з роману Сеїда Курбана "Алі та Ніно"

Цитати з книги про неймовірну історію кохання та війну "Алі та Ніно"


Шлюб – це не в’язниця!

Думки про те, якою має бути жінка, яка вийшла заміж.

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime