Поняття «любов до себе» зазвичай сприймається нами скептично. Нам здається, що любити можна кого завгодно, але не самого себе - "для чого?". Однак не все так просто, як хотілося б. Можливо, нам просто варто знати, що таке «любов до себе?
Найголовніший компонент будь-яких щасливих стосунків, у тому числі і стосунків із самим собою – уміння любити себе. Адже людина, яка не любить себе, не може щиро полюбити іншу людину, яка, до речі, може мати низку зовнішніх і «внутрішніх» недоліків.
Однак варто розуміти, що «любов до себе» і «егоїзм» – це не тотожні поняття.
Любов до себе – це вміння приймати себе таким, яким ви є зараз, у даний момент розвитку, і розуміти, над чим вам потрібно працювати та як. Наприклад, якщо у вас є проблеми із зовнішнім виглядом чи на роботі, то ви не повинні казати собі: «Я товста і тупа тварина». Ви повинні приймати цей тимчасовий факт і цілеспрямовано рухатися далі.
Але є й інший бік медалі. Думка: «Я ідеальна/ ідеальний і мені не потрібно нічого змінювати» – хибна. Така позиція людини – це «не любов до себе», це лише бажання вдавати, що все ідеально. Насправді вона [людина] боїться щось змінювати і не вірить у власні сили. Адже особистості завжди є до чого прагнути й куди рости.
Любов до самого себе – це ключ до успіху в будь-якій сфері діяльності. Не можна зневажати себе й досягати вершин, не можна не любити життя і вдалого його проживати, не можна залежати від думки інших і самостійно приймати правильні рішення. Людина, яка не бачить цілісну картину своєї особистості, не може в уламках внутрішнього світу побачити «правильне й красиве» відображення. А отже, не може йти тим шляхом, яким хоче.
Людина приходить у цей світ із якоюсь конкретною метою, а не для того, щоб грати роль «жертви» чи вирішувати справи інших. Має бути індивідуальна самоціль. Ціль, яка задовольнить в першу чергу людину, а не суспільство.
То що ж таке «любов до себе»?
Любов до себе:
Любов до себе – це комплекс "правил" і внутрішніх бажань, до яких ми не так часто дослухаємося. А все тому, що на першому місці у нашому житті стоїть що і хто завгодно, окрім нас самих. Позаяк, дуже часто доводиться говорити про психосоматичні хвороби, відсутність особистого життя чи гарної роботи.
Любіть себе і все буде добре!
На основі вебінару Богдани Валігури «Люблю себя»
Статті про книги
Статті про життя
Статті про відомих людей
Цитати з книг
Статті про здоров'я та психологію
Думки людей про різні проблеми й на різні теми
Рецензія на книгу французького письменника, котра була видана у 29 країнах світу, і стала бестселером у Франції.
Усі продукти, які ми споживаємо, готуються у тому чи іншому посуді. Тому дуже важливо, щоб він був чистим і не містив "у собі" шкідливих речовин. Адже під час їжі, вони потрапляють до нашого організму.
А ви читали книги Сари Джіо?
А якою косметикою користуєтеся ви?
"Книжки – це як життя, Маркусе. Насправді вони ніколи не закінчуються".
Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!