Статті про здоров'я та психологію

29 березня 1886 року фармацевт Джон Пембертон із Атланти створив «Кока-Колу». Напій, який сьогодні вживають сотні людей у всьому світі. Раніше його вважали лікувальним препаратом, сьогодні – рідиною, яка отруює організм. Однак уявити сучасне суспільство без «Кока-Коли» доволі складно.

Короткий екскурс в історію                    

У юні роки Джон Пембертон входив до складу армії Конфедерації (громадянська війна у США). Під час однієї із битв він отримав серйозне поранення. А тому повернувшись додому, до Колабуса, чоловік розпочав пошуки обезболюючого. Ним став морфій. Раніше його широко використовували в медицині. Однак від частого використання виникала серйозна залежність. Так сталося і у випадку Пембертона.

Щоб врятуватися від згубного впливу морфію, Джон вирішив створити лікувальний препарат. Оскільки за освітою чоловік був фармацевтом, на його розробку пішло не так багато часу. І 1880 року на полицях магазинів з’явлося «Французьке вино Пембертона». Напій призначався для лікарів, науковців, поетів, адвокатів, юристів. Тобто для тих, хто багато думає і «відчуває велику розумову напругу». Вино швидко набуло популярності, але 1886 році у штаті Джорджия на законодавчому рівні заборонили вживання алкоголю. І Пембертону довелося розробляти новий напій. Спільно із аптекарем Віллісом Вінеблою він створив «Кока-Колу». Безалкогольний напій, до складу якого ввійшов сироп із листя коки та горіхів кола і газована вода. Назву придумав секретар Пембертона, Френк Робінсон. Хоча потім хлопцям довелося довго доводити, що складу напою не входить кокаїн, а назва просто гарно звучить.

Після смерті Пембертона компанію «Кока-Кола» придбав Асі Гріггс, котрий після цього став мером Атланти і відомим меценатом. Хоча раніше був звичайним фармацевтом, а компанію придбав всього лиш за 550 доларів.

Шкодливі властивості «Кока-Коли»

Якщо говорити об’єктивно, то варто визнати той факт, що «Кока-Кола» шкідлива. До її складу входить такі шкідливі компоненти, як вуглекислота, ортофосфорна кислота, велика кількість паленого цукру та кофеїн. Вуглекислота подразнює слизову оболонку шлунку, провокуючи розвиток чи загострення хвороб шлункового-кишкового тракту. Також вона негативно впливає на роботу печінки та жовчного міхура. Ортофосфорна кислота псує зубну емаль, а велика кількість цукру піднімає рівень цукру в крові. Тому тим, хто хворіє на сахарний діабет, пити «Кока-Колу» суворо заборонено.

Щоправда, до складу цього напою входить ще один компонент – мерхандіз-7. Але оскільки його формула суворо засекречена, говорити про шкідливість чи користь ми не будемо.

Доведено, що цей напій добре втамовує спрагу та почуття голоду (через великий вміст цукру і не на довго), а ще допомагає «зарядити» організм енергією (дія кофеїну). Тому якщо у вас немає серйозних проблем зі здоров’ям, можете пити «Кока-Колу», але не більше 100 мл. на добу. Але у будь-якому випадку не зловживайте «Кока-Колою», щоб вона не асоціювалася у вас із хворобами та болем, а все-таки зі святом!


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Алессандро Барікко «Шовк»

Неймовірна книга про шовк і кохання...


Правила догляду за шкірою в умовах карантину

Усе про догляд за шкірою на карантині.


Вітаємо з Днем Києва!

Вітаємо з Днем міста!


Ханна Фрай «Математика кохання»

"Може, я геть несповна розуму, але мені здається, що існують навіть жінки, які хочуть сексу, і чоловіки, які прагнуть шлюбу" (Ханна Фрай).


Ламкі нігті. Як зміцнити?

Декілька порад, які допоможуть вилікувати нігті у домашніх умовах.

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime