Статті про здоров'я та психологію

29 березня 1886 року фармацевт Джон Пембертон із Атланти створив «Кока-Колу». Напій, який сьогодні вживають сотні людей у всьому світі. Раніше його вважали лікувальним препаратом, сьогодні – рідиною, яка отруює організм. Однак уявити сучасне суспільство без «Кока-Коли» доволі складно.

Короткий екскурс в історію                    

У юні роки Джон Пембертон входив до складу армії Конфедерації (громадянська війна у США). Під час однієї із битв він отримав серйозне поранення. А тому повернувшись додому, до Колабуса, чоловік розпочав пошуки обезболюючого. Ним став морфій. Раніше його широко використовували в медицині. Однак від частого використання виникала серйозна залежність. Так сталося і у випадку Пембертона.

Щоб врятуватися від згубного впливу морфію, Джон вирішив створити лікувальний препарат. Оскільки за освітою чоловік був фармацевтом, на його розробку пішло не так багато часу. І 1880 року на полицях магазинів з’явлося «Французьке вино Пембертона». Напій призначався для лікарів, науковців, поетів, адвокатів, юристів. Тобто для тих, хто багато думає і «відчуває велику розумову напругу». Вино швидко набуло популярності, але 1886 році у штаті Джорджия на законодавчому рівні заборонили вживання алкоголю. І Пембертону довелося розробляти новий напій. Спільно із аптекарем Віллісом Вінеблою він створив «Кока-Колу». Безалкогольний напій, до складу якого ввійшов сироп із листя коки та горіхів кола і газована вода. Назву придумав секретар Пембертона, Френк Робінсон. Хоча потім хлопцям довелося довго доводити, що складу напою не входить кокаїн, а назва просто гарно звучить.

Після смерті Пембертона компанію «Кока-Кола» придбав Асі Гріггс, котрий після цього став мером Атланти і відомим меценатом. Хоча раніше був звичайним фармацевтом, а компанію придбав всього лиш за 550 доларів.

Шкодливі властивості «Кока-Коли»

Якщо говорити об’єктивно, то варто визнати той факт, що «Кока-Кола» шкідлива. До її складу входить такі шкідливі компоненти, як вуглекислота, ортофосфорна кислота, велика кількість паленого цукру та кофеїн. Вуглекислота подразнює слизову оболонку шлунку, провокуючи розвиток чи загострення хвороб шлункового-кишкового тракту. Також вона негативно впливає на роботу печінки та жовчного міхура. Ортофосфорна кислота псує зубну емаль, а велика кількість цукру піднімає рівень цукру в крові. Тому тим, хто хворіє на сахарний діабет, пити «Кока-Колу» суворо заборонено.

Щоправда, до складу цього напою входить ще один компонент – мерхандіз-7. Але оскільки його формула суворо засекречена, говорити про шкідливість чи користь ми не будемо.

Доведено, що цей напій добре втамовує спрагу та почуття голоду (через великий вміст цукру і не на довго), а ще допомагає «зарядити» організм енергією (дія кофеїну). Тому якщо у вас немає серйозних проблем зі здоров’ям, можете пити «Кока-Колу», але не більше 100 мл. на добу. Але у будь-якому випадку не зловживайте «Кока-Колою», щоб вона не асоціювалася у вас із хворобами та болем, а все-таки зі святом!


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Цитати із Біблії до Великодня

Живіть вірою і правдою!


Туве Янссон – письменниця, яка підкорила мільйони дитячих сердець

«Для того, щоб у щось вірити, не обов’язково знати, правда це чи ні».


Йоганн Вольфганг фон Ґете «Страждання молодого Вертера»

Добірка цитат із неймовірно романтичної книги про кохання, яке зводить із розуму.


Д. Лихачев «Письма о добром»

"А в чем самая большая цель жизни? Я думаю: увеличивать добро в окружающем нас. А добро – это прежде всего счастье всех людей".


Марк Ґоулстон «Як спілкуватися з психами»: прості цитати про складні поняття

"Той, хто затаює образу, залишається жертвою. А от давши волю емоціям, жертва здобуває свободу".

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime