Статті про здоров'я та психологію

Сьогодні нам складно уявити своє життя без побутової хімії: пральний порошок, засіб для виведення плям, засіб для миття посуду і т. д. Якщо першим двом «елементам» нашого побуту знайти заміну дуже складно, то останньому – зовсім ні. Просто придбайте в магазині звичайну харчову соду.

Зручні у використані миючі засоби

Засоби для миття посуду були створені для того, щоб полегшити людині життя. Загалом так і є. Сьогодні ми миємо посуд і в гарячій, і в холодній воді без жодних труднощів. А тарілки після як і після «холодного», так і після «гарячого» миття аж «риплять» від чистоти. Окрім цього, переважно всі існуючі рідкі гелі гарно піняться і легко відмивають навіть застиглий жир. По-перше, це полегшує процес очистки посуду, по-друге, економить час. Важко уявити, що сто років тому миючих засобів взагалі не існувало? І як ті бідні господині мили посуд?

Якщо на мить повернутися у минуле, то можна довідатися, що наші бабусі мили посуд борошном, яке наносили на шматочок вологої ганчірки, а потім – на посуд. Також вони активно використовували господарче мило, гірчичний порошок, харчову соду і навіть кропиву. Багато хто перед цим ще «обдавав» тарілки кип’яченою водою, щоб знищити всі шкідливі мікроби. Особливо це стосувалося виделок, ложок та ножів. Однак сьогодні майже всі ці методи вважаються «стариною». Погодьтеся, важко зустріти в 21 столітті людину, яка досі миє посуд кропивою чи борошном. Але тих, хто використовує із цією метою харчову соду, знайти можна.

Харчова сода для миття посуду

Харчова сода (бікарбонат натрію або натрій гідрокарбонат) – абсолютно безпечний білий порошок із солонуватим смаком, який широко використовується у науці, медицині, кулінарії та побуті.

Харчова сода – це саме той товар, який повинен бути у кожному домі, адже з її допомогою можна не тільки готувати здобу (процес «гасіння»), а й чистити дуже брудні поверхні та мити посуд. Вона легко видаляє жир, знищує всі мікроби та ефективно бореться із в’їдливими запахами (смажена чи копчена риба). Для цього її потрібно нанести безпосередньо, наприклад, на тарілку й за допомогою губки легко видалити бруд.  

Сода – незамінний помічник при видаленні нальоту з чашок та чищенні газової плити. Дуже пригодиться вона й при митті заржавілих поверхонь. Якщо докласти трохи зусиль, то стару раковину або рукомийник із її допомогою можна витерти до блиску.

Використовуючи соду, буквально за лічені хвилини можна вимити і мікрохвильову піч. Для цього потрібно налити в тарілку трохи води та додати до неї 2 чайних ложки соди. Потім помістити посудину в мікрохвильовку й увімкнути. За 2-3 хвилин «розігріву» бруд розчиниться і все, що вам доведеться зробити, то це просто стерти його зі стінок печі.

Також варто знати й не забувати, що залишки соди не залишаються на стінках посуду як, наприклад, миючий засіб. Після ретельного полоскання, вона повністю змивається. Можливо, саме тому лікарі часто радять мити содою посуд, призначений для маленьких дітей.

Отже, харчова сода – це справді помічник №1 у побуті. Вона не шкодить здоров’ю людини і максимально ефективно бореться із будь-який брудом, пилом чи іржею. Але якщо вам досі здається, що усе це вигадки, просто придбайте пачку соди, і ви все побачите на власні очі.


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Ернест Гемінґвей «Фієста. І сонце сходить»

Наше життя на землі недовговічне. Тому сповнимося радості, віри й подяки.


Роберт Зіталер «Ціле життя»

Неймовірна книга, у якій майже немає діалогів, але є гори, природа, людські думки, почуття, страждання та кохання довжиною у вічність...


Наші діти - це не ми!

Любіть своїх дітей і не "перевиховуйте".


9 цитат про книги та їх важливість

Найкращі цитати про книги


Музей народної архітектури та побуту (Пирогово)

Репортаж із музею під відкритим небом: чому варто побувати в Пирогово та чого чекати від маленької подорожі ?

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime