Статті про відомих людей

Марі Енн Беван судилося стати найпотворнішою жінкою у світі» Рідкісна хвороба зруйнувала її красу і понівечила тіло, зробивши заручницею американського цирку виродків.

Що вона відчувала, коли виходила на циркову арену? Про що думала перед сном? На жаль, цього не знає ніхто, однак достеменно відомо, що ця жінка була самотньою і нещасною.

Один медичний термін і крах усіх мрій

Дитинство та юність Марі Енн Вебстер (Mary Ann Webster) минули у Лондоні, похмурому місті, яке розкинулося у гирлі річки Темзи.

Вона була звичайною дитиною звичайних батьків, які належали до робітничого класу і виховували вісьмох дітей. Їхнє життя не можна назвати заможним і безхмарним. Тому, вочевидь, Марі не чекала від життя чогось особливого.

Після закінчення школи дівчина влаштувалася медсестрою до місцевого госпіталю, де пропрацювала до 29 років. Потім Марі зустріла свого майбутнього чоловіка, Томаса Бевана, і незабаром вони одружилися.  

Їхнє сімейне життя було спокійним і сповненим турбот. Томас працював флористом, Марі виховувала дітей, яких у пари народилося четверо: два хлопчики і дві дівчинки. Однак тихе щастя затьмарювали сильні головні та м’язові болі, які з’явилися у Марі майже одразу після весілля. Спочатку жінка не надавала їм вагомого значення, але поступово вони посилювалися.

Якось, після чергового візиту до лікаря з’ясувалося, що у жінки акромегалія. Це хвороба, при якій порушується функція передньої долі гіпофізу, і в організмі виробляється надлишкова кількість гормон росту.  Внаслідок цього, кісті, стопи та лицьова частина черепа швидко збільшуються у розмірах.

У 32 роки тіло Марі почало змінюватися. Тендітне тіло дівчини стало "очоловічуватися". 

Що відчувала Марі, спостерігаючи, як безповоротно перероджується її тіло? Гострий душевно-фізичний біль, який ніхто не міг утамувати. Лікарі були безсилі, а чоловік, який кохав її і завжди підтримував, раптово помер, залишивши жінку з чотирма дітьми.

Так, від світлого життя Марі Енн залишилася лише одна світлина, на якій вона злегка усміхається.

Більше вона не усміхалася, над нею насміхалися інші.

(Ліворуч - Марі до хворобі, праворуч - після прогресування хвороби)

Титул найпотворнішої жінки

Після смерті чоловіка Марі мусила працювати, щоб забезпечити дітей усім необхідним. Працевлаштуватися із такою хворобою було нелегко, тому жінка бралася за будь-яку роботу, яку їй пропонували.

Нікому не було діла до її душевних переживань і фізичного болю. Люди розглядали її, немов музейний експонат, глузували з неї, насміхалися. Марі усе це бачила, чула, розуміла. Та що вона могла вдіяти? Нічогісінько. І ніхто не міг захистити її.

Якось у Лондоні проходив конкурс під назвою «Найбільш домашня жінка». Марі вирішила взяти в ньому участь. Вона не прагнула завоювати почесне звання домогосподарки, її цікавив грошовий приз. Але жінку спіткала невдача. Та й, власне, хіба була вона домашньою жінкою?

Перемогла Марі у зовсім іншому конкурсі. Він називався «Найпотворніша жінка». Влаштував його Клод Бартрамом, агент американського цирку імені Барнума й Бейлі (Barnum & Bailey Circus). Чоловік приїхав до Англії, шукаючи нових «виродків» для знаменитого шоу. Після перемоги Марі, він запропонував їй роботу в цирку.

Спочатку жінка відхилила його пропозицію. Вона не могла уявити, як виступатиме перед американською публікою, яка приходитиме, щоб посміятися з неї. Але Бартрамому вдалося переконати Марі, запропонувавши їй високу зарплатню.

Так одного ранку жінка залишила похмурий Лондон, піднявшись на палубу корабля, який прямував до Америки.

(Марі з дітьми)

Заручниця цирку виродків

Марі Енн неймовірно любила своїх дітей. Тому вимушений переїзд давався їй украй важко. Однак, незважаючи на тугу, вона мусила працювати, щоб в інтернаті, про них дбали належним чином. Себе Марі не шкодувала.

В Америці жінку помітив Сем Гумперц, автор популярного фрік-шоу, яке відбувалося у парку розваг «Дрімленд» («Dreamland») на Коні-Айленд. Чоловік запропонував їй роботу, Марі погодилася. Втрачати їй було нічого.

Життя жінки в Америці було складним. Робота завдавала багато страждань, але приносила стабільний дохід. Люди платили немалі гроші, щоб подивитися на «найстрашнішу жінку у світі», посміятися з неї.

А чи сміялася Марі, день за днем демонструючи понівечене хворобою тіло? Що вона відчувала, одягаючи яскраві відкриті сукні, які підкреслювали її вади? Чи було їй про що поговорити з колегами по нещастю: карликами, бородатою жінкою, людиною-змією, інвалідами без кінцівок?

(Фото учасників фрік-шоу "Дрімленд", Марі - четверта зліва, нижній ряд)

На нечисленних фото того періоду, які можна знайти у відкритих джерелах, Марі виглядає розгубленою, переляканою, втомленою. На жаль, їй судилося стати об’єктом для кпин і жартів, хоча потребувала вона любові і розуміння.

Померла Марі Енн Беван у віці 59 років в Америці. Похоронили її у Лондоні – такою була остання воля померлої.

 

Фото: відкриті джерела мережі Інтернет 


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Володимир Лис "Століття Якова"

Книга, котра вражає, і надихає... Один із найкращих романів сучасності!


Наші діти - це не ми!

Любіть своїх дітей і не "перевиховуйте".



Ерін Морґенштерн "Нічний цирк"

Цирк приїжджає без попередження.


"Scarlett" - мотиваційний мультфільм!

Ніколи не здавайтеся!

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime